Kmotr (1972)

Príbeh: Vznik mafie v USA, konkrétne v NY kde vládne rodina Vita Corleoneho. Príbeh: Výkony Marlona Branda a Al Pacina vystrelila ku hviezdam vtedy mladého režiséra Franca Coppolu. Prevedenie: Drsný pohľad na svet v 50. rokoch minulého storočia. Formovanie prvých buniek organizovaného zločinu v USA, založené na rodinných tradíciách a solidarite. Pocity: Najviac sa mi páčil kontrast medzi vládou rozumu Vita Corleoneho a temným zastrašovaním a likvidáciou Mika Corleoneho. Úplne odlišné prístupy k dosiahnutie tých istých cieľov. Jeden vládol rešpektom druhý strachom. Je veľmi ťažké určiť čo bolo v danej dobe účinnejšie. Pridaná hodnota: Film je právom zaradený v zlatom fonde svetovej kinematografie a aj po toľkých rokoch má čo ponúknuť. Dá sa pri ňom zamyslieť a pre diváka ponúka zmes množstva pocitov, ktoré však dávkuje v ten správny čas a v správnom množstve. Jednoducho fenomenálne. 96%

Důvěrný nepřítel (2018)

Príbeh: Čo ak sa hniezdo vášho súkromia zmení na vášho nepriateľa? Herecké obsadenie: Stávka na sympatickú dvojicu vyšla na jednotku. Vojto Dyk je v hereckej rovine ako doma a má celkom uveriteľný prejav. Gabika Marcinková je nádherná slovenská herečka, ktorú si vždy rád pozriem jednoducho ma baví. Prevedenie: 90% úchylov dá okamžite obrovské hodnotenie už iba kvôli samouspokojovacej scéne vo vani alebo vďaka natriasajúcim sa vnadám na lesnej uličke. Ja dávam prestrelené hodnotenie kvôli tomu, že je nutné si uvedomiť že ide o Slovenský film. Film vznikol na Slovensku! Takéto filmy tu jednoducho nevznikajú je to na Slovensko vysoký nadpriemer, ktorý sa snaží podobať Hollywoodu a z časti sa mu to aj darí. Za normálnych okolností by som filmu dal priemerné hodnotenie ale potom som si túto maličkosť uvedomil. Pocity: Ako thriller film funguje výborne. Necháva diváka v napätí. Ponúka psycho scény so susedom. A nebráni sa ani jemnej erotike. Pre mňa spĺňa atribúty dobrého thrilleru. Teda až na ten koniec, ktorý sa dal urobiť lepšie. Pridaná hodnota: Ako film veľký význam nemá lebo na trhu je podobných filmov hafo. Na druhú stranu do análov slovenskej kinematografie sa určite zapíše tučným písmom, nakoľko odvaha natočiť niečo podobné u nás, tu asi ešte nebolo. 68%

Krok za krokem - Frank a syn (1991) (epizoda)

Príbeh: Frank sa rozhodne zasvätiť JTho do svojej práce a predať mu tak svoje skúsenosti. On sa však chytí viac na umývanie vlasov v Carolinom salóne krásy. Nakoniec sa ako najväčší kutil v rodine ukáže El. Prevedenie a pocity: Veľké množstvo vtipných scén, hlavne na stavbe a následne v salóne kde ma veľmi bavila aj Peggy. Opäť to má humorným spôsobom aj nijaké to mravné ponaučenie čo ma začína celkom baviť a som celkom rád, že som na tomto seriály vyrástol. 90%

Krok za krokem - První výročí (1991) (epizoda)

Príbeh: Frank sa vybodol na výročie a na scéne sa objavuje bratranček Cody, ktorý si dáva ako prvý cieľ dobiť Danyno srdce. Prevedenie a pocity: Popri sociálnej sonde do vzťahu Carol a Fanka, kedy sa rieši výročie, je najzaujímavejšia vedľajšia postava konečne na scéne. Toho chlapa proste milujem a jeho prítomnosť posunula seriál o dve úrovne vyššie. 90%

Krok za krokem - Domácí řád (1991) (epizoda)

Príbeh: Je nutné zaviesť doma pravidlá aby sa rodina navzájom rešpektovala. Nanešťastie to vedie k pravému opaku. Prevedenie a pocity: Ide o jednu z lepších častí, kde sa dá na pár gagoch veľmi dobre pobaviť. Frank konečne začína baviť a Dana a jej hlášky potešia. 80%

Svět pod hlavou - Stín kapradiny (2017) (epizoda)

Príbeh: Po šupe od auta sa ocitáme v 80 rokoch a pokračujeme v riešení prípadov. Teraz však nie pre políciu, ale pre VB. Prevedenie: Nemalo to vôbec dobrú štruktúru. Celé to bolo chaotické a aj hlavný hrdina je maximálne vlažný. Nebyť hláškujúceho Trojana asi by som to ani nedopozeral. Pocity: veľmi ma na tento seriál nalákala doba do ktorej sa hlavný hrdina dostáva. Vlastne len za stvárnenie tejto doby aj keď nie moc dotiahnutom do detailov dávam troška vyššie hodnotenie ako som pôvodne zamýšľal. 26%

Než si pro nás přijde (2007)

Príbeh: Keď vám dajú iba pár dní života, zosypete sa? Alebo si to naposledy poriadne užijete? Herecké obsadenie: Lepšie obsadenie do podobnej úlohy, ako ponúkajú týto dvaja umelci si naozaj nemožno želať. Ozaj úžasne zahrané. Prevedenie: Zoznam na vykonanie vecí pred smrťou je celkom originálny nápad na sfilmovanie. Pocity: Neuveriteľne silné a dokáže to pohnúť srdiečkom. Hlavne prerod Edwarda sa mi veľmi páčil a dal by som túto poslavu medzi top čo sa týka Nicholsonovho repertoára. Pridaná hodnota: Krásne z toho cítiť chuť do života v zdanlivo bezvýchodiskovej situácií. Opäť iba musím napísať, že je to veľmi silné. 90%

Krok za krokem - Večírek (1991) (epizoda)

Príbeh: Prvé dni spolužitia a hneď prvé problémy. El odmietol partner na večierok a Dana nevie zohnať lístky na muzikál Mačky. Prevedenie: Konečne boli vidieť aj nijaké tie emócie a to je to, prečo som seriál mal tak rád koncom roka 2000. Scéna s tancom bola úžasná. Jaleel White to naozaj roztočil so veľkom štýle. Až som si povedal, že tohto chlapca museli dlho hľadať. 70%

Krok za krokem - Seznamování (1991) (epizoda)

Príbeh: Začiatok existencie milej americkej rodinky. Prevedenie: Trocha silený začiatok a trocha naivný humor. Svadba s niekým koho sotva poznáme a okamžité nasťahovanie do domu. Ale zas na druhej strane urýchlilo to postup príbehu. Pocity: Páči sa mi, že hneď od začiatku je jasne dané že každý obyvateľ domu má svoj charakter. Horšie to už je s humorom, z ktorého som zrejme vyrástol nakoľko som sa k seriálu vrátil asi po 15 rokoch. 55%

Agent Carter - The Iron Ceiling (2015) (epizoda)

Príbeh:Peggy sa dostáva zas na front aby zistila, kam až siahajú chápadlá Leviathana. Prevedenie: Stretávame starú známu partiu z "Captaina Americu" a hneď sa zapájame do misie na cudzom území. Sosa postupne odhaľuje Peggyno tajomstvo a úprimne ma zaujíma, ako s ním naloží. Pocity: Trocha sa nám vrátila atmosféra z Captainovho filmu, čo oceňujem. AJ prestrelky aj keď naivné, pohladili dušu diváka. 82%

Časové pásmo bylo změněno