Birdman (2014)

Komedie? Really? Po půl hodině jsem to stopnul, nechápu o co v tom filmu šlo, roztěkaná kamera a podivné dialogy. Možná se to časem rozjede. Možná je to hrozně skvělý na 80%. Ale nechápu a asi chápat nechci. Z kina bych asi odešel na pivo, smazáno z disku. Nehodnotím.

Osmy (2014) (TV film)

t..., t.., to je šílenost :-D den blbec...aneb, jak být za komárů ještě ve větších hovnech než ostatní, ****. Nechapu proč TV film.

Velká šestka (2014)

Možná lepší než už celkem okoukaní tučňáci z Madagaskaru. Proto dávám nezvykle vysoké hodnocení a za Baymaxa si to asi i zaslouží. Je to takovej hybrid Čísla5 a Marvina ze Stopařova průvodce. Je to komixovatější než vetšina rodinných animáků poslední doby, takže nemusí být každému po chuti. Scénka s opilým (vybitým) Baymaxem je ale kouzelná, ****.

Whiplash (2014)

Emocionálně vypjaté drama z hudebního prostředí s démonickým Simmonsem. Z jistých důvodů nehodnotím, ale zcela evidentně si to své publikum našlo. Můj šálek to není.

John Wick (2014)

Každý asi ví, do čeho jde, a to i dostane. Slušela by decentně kratší stopáž. PS. doporučuju komentář od liskam

Kalvárie (2014)

Nad komentářem budu muset víc popřemýšlet, dost rozporuplná záležitost nahoru-dolů.

The F Word (2013)

Fajn komedie o podivínech, kteří se hledali, až se našli. I když nutno přiznat, že Wallace (Radcliffe) a jeho strnulý, šileně vysmátý výraz Jacka Rozparovače se do romantické, byť nebývale vtipné, komedie moc nehodil. =D

Ježíš mě miluje (2012)

Tak trochu praštěná komedie na nedělní odpoledne. Do kina to sice není, ale v TV určo potěší.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Lepší než víc a víc upadající díly Madagaskaru. Bohužel jsem až moc jistě čekal naprostou pecku. Jako fajnovej rodinnej animák s fórkama dobrý, ale že bych se u toho řezal od začátku do konce, to ne.

Kód Enigmy (2014)

Psychologicko-sociální drama o člověku, kterého společnost odsoudí, prostě proto, že je odlišný, je gay, je nějak duševně či tělesně postižen apod.. V popisu žánru se píše ""Drama / Thriller / Životopisný", tak skutečně životopisný je to jen velmi zlehka, přestože to vypadá jako reálný příběh Turinga. A thriller to není vůbec. Čekal jsem něco tak brilantního jako film Čistá duše a nebo, že to bude třeba víc o Enigmě a nebo aspoň napínavý thriler z WWII. Sice to bylo fajn, ale moje očekávání nenaplnilo. Navíc, bohužel Cumberbatchova mimika je na úrovni Kristen Stewart nebo Chucka Norrise, či ledního medvěda. Neříkám, že na roli sociopata Turinga nutně nestačí gesto mírného úchylného úsměvu, ale ocenil bych v hlavní roli někoho lepšího. Možná kdyby obsadili Justina Biebera, tak to bude mít taky tolik nadbytečných hvězdiček. PS. Potěšil šéf tajných, Mark Strong, i když neměl moc prostoru. Keira mi do té role moc neseděla, ale byla tou nejzábavnější částí filmu.