Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Už trochu na jedno brdo a evidentě natahované kvůli zisku. A taky tak trochu Twilight pro pokročilé. Pokud je Vám 12 a jste holka, přidejte si dvě hvězdy. Ukázka typického dialogu: On: [vzpomíná] "(och), tady si mě naposled políbila." Ona: "Myslela jsem, že si to nebudeš pamatovat." On: [naoko zasmušilý, zatvrzelý pohled do země] "Abych na to zapomněl,musel bych být mrtvý. A možná ani pak ne!" Ona: [přistoupí k němu a soucitně ho políbí]. On: [zvedá hlavu] "Věděl jsem, že to uděláš..." Ona: "Jak? Já to nevěděla." On: "Protože trpím... " [melodramatický pohled do dáli] "... Jen tak si získám tvou pozornost."

Interstellar (2014)

Krásně vybudované situace s nádherným vizuálem, které jsou ve výsledku k příběhu nepodstatné. PS: Zcela výjmečne souhlasím s POMO. Sice o dost lepši než Prometheus, ale občas upe stejně "wot da fuck?". Uplně to zničili. Tak supr záběry, plejáda oblíbenců a můj oblíbený žánr i téma a oni to takhle celý zkryplí :-(

Plán útěku (2013)

Ve svém žánru přesně splňuje očekávání. Každej asi dostane přesně to, co očekává. Nic víc ani míň. Dva kámoši, Sly s basetím ksichtem a pořádnýma žilnatýma pazourama a Arnie s těžkým kulometem v pazouře (kterej prostě urve z nějakýho vrtulníku). A oba s dětským usměvem a jiskřičkama v očích suše načechraj peříčka rotě záporňáků.

Zmizelá (2014)

(SPOILER alert) ... pizda!

Interview (2014)

Težce promarněná šance. Ukecaná komedie s tradičně nevtipným Sethem Rogenem. Tahle dvojice to totálně zazdila. Ten člověk prostě není vtipný, před každým vtipem se sám směje dopředu a vzniká z toho leda trapná hláška. Asi jako vtipy pana vedoucího na firemních večírcích. Všichni ví, že by se měli smát, ale nikomu to vtipný nepřipadá. Navíc ty pubertální, fekální vtipy tomu taky nepřidávaj. Nápad je to skvělý, vše ostatní naplnilo potenciál pro super komedii a jsou tam super situace, ale ten kec kolem to spolehlivě vytrapní. Moc, moc jsem si přál, aby to byla super komedie. Výsledek jsou spíše rozpaky. **/***

Tři bratři (2014)

Monty Svěrákův zpívající cirkus. Nejde o pohádku, záměrem patrně bylo zábavné zpívání si pro děti, které už znají ty klasické pohádky i pozpátku. Ale je to chvílemi vtipná a chvílemi naopak dost trapná patlanina. Dětem to asi vadit příliš nebude. Ale to zaonačení s Karkulkou už bylo na mě opravdu moc. Kdyby se v té "pedofílii" tolik nerochnili, ale oni to ještě musí komentovat. Hajný si vezme za ženu cca osmiletou Karkulku, s tím, že počká "až bude v rozpuku", WTF? A takových "detailů" se objevuje více. Nu což, za tenhle mišung hvězdu. A nebýt super výběru herců, těch pár vtípku a písniček, tak bych dal fakt i odpad.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Fajn komornější oldschool kriminálka, plná grázlů, násilí, krve a psychopatů. A mezi nimi kráčí osamělej šedej vlk, Matt Scudder (Liam Neeson). Má to v sobě něco, čím se liší **** filmy od ***.

Equalizer (2014)

Pravě jsem se vrátil teď večer z Hornbachu, takže za mě *** =) . Věděli jste, že má Batman nevlastního bráchu? Vysloužilce a kutila Tima na steroidech. A teď mě omluvte, jdu očekovat svoji aku ... celkem funny dejà vu. ps. to finále v "dešti" - lahůdka, ***-****.

Výchozí bod (2014)

Krátce: naivní ale vcelku hezké spirituálně-romantické drama o lásce až za hrob. Dlouze: Za prvé musím nesouhlasit s POMO. Po zhlednutí prvních pár sekvencí je naprosto zřetelně jasné a prokouknutelné jak to asi skončí a rámcově o čem to bude. Za druhé, děj sice hezky plyne, ale obrazy a situace jsou očividně přitažené za oči, pardon, za vlasy. Jak to sakra celé udělat, aby se událo to, co se má stát v dalším obrazku? Nevyšlo to původně jako kniha? Určitě bude lepši než tento film. Za třetí, indická holčička asi nebude zrovna filmový talent :). Přesto, a můj avatar napoví, film stojí zato vidět, a to vč. posledních pět minut. Neotřelá "zápletka", romanťárna až za hrob, všichni viděli, co chtěli a žádné oko nezůstalo suché. Dávám **, s přihmouřenýma očima asi i ***.

Labyrint: Útěk (2014)

Kdyby vám dal někdo za úkol vymyslet pro puboše blbej dobrodružnej film o přežití, tak by zcela jistě každej dokonvergoval k tomuto. Klišovitá absurdita ve všech představitelných dimenzích. Uplně nejvíc jsem se klepal kdy konečne zdechne Will Poulter. Tomu bych rozmazal po ksichtě... Za mě prostě ne. Veliký iritující NE. PS. Půl až hvězdička za technickou stránku věci a za režii a druhá půl, že ji tam tam ta tlupa borců po pravdě neznásilnila, (no i když... aspoň to mohlo mít děj péčka)