Teorie tygra (2016)

Na českou komedii to bylo vpohodě. Bez trapností a útrpných rádoby vtípků, film utekl jak voda v řece.

Captain America: Občanská válka (2016)

Modní přehlídka kostýmů a CGI efektů. Nevím proč, ale tentokrát mi to tak připadalo a ze všech Avengerů bavilo fakt nejmíň. Už není co nového vymýšlet, víc postav přidat nejde, a tak se mi tu všíchni proleťte, zabojujte si vzájemně. Totálně bez nápadu a těžící z předchozích sérii. Jo, a aby to mělo hloubku, tak tam dáme Brühla. Zklamání.

Podfukáři 2 (2016)

Pár světlých momentů, ale jinak o dost slabší než první díl. Dokonce i můj oblíbenec Woody zrovna extra neválí. Ten wow efekt prvního dílu se nedostaví. Mezi ** a ***.

Jason Bourne (2016)

Čekání na dalšího Bourna je u konce. Těžko hodnotit objektivně. Série Bourna je moje srdcovka. Hra na kočky a myš, jednu hodně vychcanou myš s koulema, je opět tady. Mistrně natočené automobilové honičky, pronásledování agenty v nicnetušícím davu, je přesně to, co chceme, kvůli čemu Bourna žereme. Bez použití extrémní síly, bez technických hraček, jen svojí inteligencí a perfektním výcvikem Bourn vyjebe s tupec agenty. Toho se dočkáme. Začínám na ***. OMG, Jason má novou kost. A zrovna Alicia. Co se před časem vyhoupla v Hollywoodu, začínám ji mít v oblibě čím dál víc. Smutný je, že Nicky... /spoiler/ musí tak ze scény /spoiler/. Jak už to u Jasona býva, tak jeho sekundující partnerka je naivní, ale ctižádostivá a obětavá. A tady se toho novej Bourne dál drží. Přesto Alicia dostane trochu více prostoru než Julia Stiles. Řekl bych, že je to dobře. Za Aliciu další *. Na pět hvězd, jako první díly už to nikdy nebude. Je to celý už dost nadstavovaná kaše a hledání, jak vrátit Jasona zpět do hry. A tahle útrpná snaha dominuje celým filmem. Holt, někdo to zkousne, někdo ne ¯\_(ツ)_/¯

Tajný život mazlíčků (2016)

Stopáž trochu delší. Uprostřed příběhu už děti asi začnou vyrušovat a dospěláci usínat. Hlavní myšlenka super, ale mohlo by být více vtipných gagů i pro rodiče. Většina vtípků už je v trailerech. Ale to už tak v dnešní době bývá, na tu dnešní bídu s vtipem animáků je to dobrý. Fajn rodinný animák.

Pat a Mat ve filmu (2016)

Toto není Pat & Mat jak je známe. Epizody minimálně vtipné. Navíc, každý asi očekává jeden film a přitom je to jen pásmo krátkých epizod, prostě jako večerníčky pouštěné jeden za druhým. Vypadá to jako Pat a Mat, 1 x *.

Pád Londýna (2016)

Hledáte film, který by byl sbírkou všech klišé a totální patetickou debilovinou? Tak už hledat nemusíte. * za Morgana Freemana a * za plnou náruč explozí a dalších efektů.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Krom skalních fanoušků Star Wars a těch, co se klepou na digitalní exploze a počítačem renderované souboje raket nevím, komu bych tohle doporučil. Zestárlí fandové si zavzpomínali se zestárlými hvězdami. Takové to setkání po letech na třídním srazu, kde si ale nemají lidé co nového říct. Efekty supr a i přes hloupé dialogy, chabý humor a absenci scén, které jsme ještě neviděli, 136 min do konce uplyne raz dva. Dávám dva bludišťáky a nedoporučuji :).

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Jedna za Woodyho a druhá za to, že to bylo asi o něco lepší než jednohvězdičkovej brak. Marně hledám důvod, kde ta plácanina vzala 65%. Kdyby celou sérii sestříhali na jeden film, mělo by to aspoň trochu šmrnc teenagerské scifi. Takhle se stává ze sympatické a kladné hrdinky někdo, komu přejete, aby konečně zavřel ten patetickej zobák a konečně zhebnul. :)

Život je život (2015)

Chudák pan Vetchý = * Pár dobrých scének = *, jinak fakt trapnost úrovně Kameňáku.