• Krátkometrážní
  • Pohádka

Sopka a chobotnice (2007) (TV film)

Hezky zpracovaný dokument, zajímavé záběry a plno zajímavostí. Jojo, informací o chobotnicích prostě nikdy nebudu mít dost... dokud jednu nebudu chovat doma v akvárku. :D

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Fíha, to byla docela jízda. Nechápu jak jim všechno tak krásně a hladce vycházelo. Jak je možný, že amíci si nechávaj odemknutý domy a auta a v autech peněžnky? Že slavní nemaj ochranky a poplašný zařízení? A co by tomu asi řekla Lindsay? :)

Báječný svět shopaholiků (2009)

Pro mě zaručeně fungující antidepresivum, které mě vždy hodí do té správné nálady. Taky to bude tím, že i já sem shopaholic, takže je to tak trochu mé téma. Ve filmu je vše, co jsem od něj očekávala, pozitivní atmosféra, sexy rozcuchanej herec, ňoumovsky vypadající vymahač dluhů i mrška Alicia "bitch longlegs". Hudba je fajn, film příjemně ubíhá a má plno vtipných momentů. Dokonce je dejme tomu i výchovný. A pamatujte si, že "Cost and worth are very different things."

Oggy a škodíci (2013)

Ale tak jako jo, když přimhouřím oči, tak to bylo fajn. :) Hlavně první polovina. Ne, že bych dostávala záchvaty smíchu, ale pousmála jsem se docela často. Přidání ženského elementu bylo zajímavým zpestřením. Chvíli mi to i připomnělo atlas mraků - jak se děje odehrávaly v určitých časových liniích. Detaily prostředí byly docela propracované - například oheň byl opravdu ohňovej. ;)

Pokání (2007)

Já tyhle filmy dost špatně nesu. Tragický začátek, tragický průběh a tragický konec. Až do konce ve mě zůstával plamínek naděje, že všechno dopadne dobře, ten však dohořel a já zas budu mít týden depresi, ze které mě nedostane ani pět sérií Teorie velkého třesku. U takovýchto filmů by mělo být varování - nevhodné pro empatické a citlivé duše. Jsem smutná, zdrcená. Odcházím. :,-(

Forrest Gump (1994) odpad!

Nemám ráda retrospektivní filmy - jako tady když Forrest sedí na lavičce a hustí své zážitky do babky, kterou to ani trochu nezajímá. Film je na mě moc historizující - jako bych seděla na nudné hodině dějepisu. Války mě nebaví. Forrest je dost hloupý a zabržděný a přesto přišel k penězům, ani nechápal jak. Jediné, co mohlo film z mého úhlu pohledu zachránit by byl happy end v podobě lásky Forresta a Jenny, ale Jenny umřela, takže zase nic. Snad jen ta hudba by ušla... Next!

Amélie z Montmartru (2001)

Velmi osobitý film s milou, pozitivní atmosférou. Srdeční záležitost. Já se v Amélii naprosto vidím, jak je nespoutaná, empatická, citlivá, roztomilá, hodná, rozpustilá i plachá. Audrey je kouzelná a éterická bytost a pro tuhle roli se přímo narodila. Hudba je onou pomyslnou třešničkou na tomto výjimečném dortu. :)

Akt (1997) (divadelní záznam)

Má nejoblíbenější hra, jako vždy vtipná, trefná. Zachycuje rodinné a příbuzenské nešvary, ale má v sobě i hezké poslání - členové rodiny se mají podporovat a stát za sebou. Navíc písně tanec z této hry jsou legendární. :)

Benny a Joon (1993)

Johnny Depp v roli, ve které bych si ho fakt nedovedla představit, dokud bych to neviděla na vlastní oči. Dojemný, dramatický i humorný film, od kterého jsem nic neočekávala a o to víc mne mile překvapil. Navíc miluji filmy, ve kterých si postavy žijí ve svém vlastním světě. :)

Univerzita pro příšerky (2013)

Celkem dost předvídatelný děj, málo překvapení, ale hezké a milé zakončení ve smyslu, že i když nakonec odejdete s porážkou, nemusí to znamenat konec vašich nadějí a snů. Dost jsem tu postrádala nějaké humorné okamžiky. Jedna scéna mě ale překvapila a to způsob, jakým v soutěži vyděsilo tu "loutku" takové to růžové pětioké monstrum. ;) To jsem se totiž lekla i já. =:-o