Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016) (seriál)

Pro ty lidi, kteří neznají příběh, tak se to anime může zdát lákavé. Ale já, jelikož mám rozečtenou mangu, si nemůžu pomoct a hodnotit to jako katastrofu. Jako hlavní postava je obecně iritující, ale v tomhle anime to nabírá ještě větších výšin. Nemusím ani zmiňovat zkracování určitých pasáží, kdy každá informace je poněkud důležitá. Největším lákadlem je ale ten mysteriózní prvek především druhé části na sídle, kdy ona detektivní činnost je vidět trochu více. Ale vzhledem k tomu, co jsem zmiňoval o hlavním hrdinovi, tak člověk nemůže očekávat žádné světoborné dechberoucí teorie nebo momenty nezměrné inteligence. Spíše tak úchylnej ňouma, který se topí v depkách a místo toho aby se snažil něco pochopit, tak se snaží získat plusové body u druhého pohlaví. U tohohle mě spíše držela tak nějak zvědavost proč se objevil, kde se objevil, proč má takovou schopnost a pak jednotlivý restarty a hledání vodítek sám. Animace nižšího průměru a hudba nic moc. Vzdáno po 5. díle.

Spectre (2015)

Po Skyfallu konečně Bond, kterej mi přišel na chuť a měl zkombinováno mnoho různých prvků z jiných různých děl a tématik. Trochu vtipu, romantiku ani nemusím zmiňovat (ta je jaksi automatická v Bondovkách) a samozřejmě zajímavá akce a napětí. Bohužel i když jednotlivé myšlenky - smrtící hra/past, snowboard letadlo, bitka ve vlaku, NFS atd. - byly celkem zajímavé, si jaksi člověk užil spíše kvantinty na úkor kvality. Napínavé to samozřejmě bylo, ale už v jiných bondovkách se to napětí dalo ještě trochu vystupňovat. I když ono křeslo s vrtákama bylo celkem napínavé. Na druhou stranu ale musím silně kritizovat neoriginálnost a recykly starého otřepaného, že poslední záporák nebyl posledním článkem v řetězci a že existuje ještě větší záporák, pro kterého dělal. Chápu, že nějaká návaznost by měla být, ale takhlenc opravdu ne.

Nesmrtelný (2015)

Po shlédnutí jsem si řikal, proč si zrovna vybrali název Nesmrtelný, který je zavádivý. Čekal jsem něco jako sci-fi, pořádný drama a psychologii, dočkal jsem se ale akce, zločinu a morálky. Obecně i na akci to postrádalo jakékoliv napětí, film se tak nějak dal odhadnout i po první části, kdy bylo celkem jasné kam to směřuje. *** Menší spoiler: Myslím si, že kdyby si obrátili role, kdy ta jeho manželka by byla v armádě a začala hledat toho svého manžela a snažila se ho získat od té organizace a respektive nového majitele, tak by to bylo mnohem zajímavější, než tahle podoba, která byla naprosto nezáživná.*** Pokud bych chtěl vidět něco záživnějšího, tak už si radši pustím Transcendence, i když tam to nebyla taky žádná velká sláva.

Viktor Frankenstein (2015)

Popravdě nevím jak tohle mám hodnotit. Svým způsobem je to originálně zpracovaný, kdy se tu nejedná o fantasy plné upírů, démonů, vlkodlaků a nevím všeho možného dalšího, ale jedná spíše o vědeckou stránku daného století. Dané století se jim povedlo vskutku perfektně vystřihnout a díky němu působí už tak nechutné scény ještě nechutnějším nádechem. Nemůžu si pomoct, ale ty jednotlivé orgány a části těl si mohli odpustit. Herecké obsazení celkem slušné - ale to je snad jediné lákadlo. Problém je však v příběhu jako takovém, který je naprosto o ničem. Najde se tu ono klasické postavení věda vs. náboženství vs. morálka, ale jinak tu ústřední myšlenka tak nějak chybí. Dalším nepochopitelným prvkem je pro mě postava detektiva, který krom onoho náboženského myšlení je tam jaksi naprosto zbytečný, kdy je skoro ještě více pomatenější, než Dr. Frakenstein sám.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Vzhledem k tomu, jak se ten průběh příběhu příšerně tvářil - nemusím ani zmiňovat strašnej průser u předchozí části, tak se jim ten poslední díl "vcelku" vydařil. Začátek byl klasikou, kdy ještě nějak pokračovala ta nuda z toho předchozího dílu a samé kecy v kleci. Později, když už se konečně dostali na tu frontu, tak to začalo být zajímavý. Především všechny ty pasti - jaká tam asi může být past, kde všude může být a můžu důvěřovat tomu stroječku, že je ukáže správně? To mělo už nádherný napětí, kdy člověk čekal, kdo bude jakým způsobem "chycen". Další částí pak bylo podzemí, kdy fakt člověk už čekal onu atmosféru jako z Vetřelců. Pak v závěru už to bylo všechno o hře, co je pravda, je lež a co je past. Především pak ten opravdu nervy-drásající napínavý okamžik na popravišti, co se doopravdy stane. *** SPOILER: po tom, co jí zabila, tak měla ještě poslat jeden rychlej tomu pořadateli, nějakým způsobem zemřít a ukončit to spokojenou demokratickou společností, díky ní. Bohužel takový konec se nestal a museli jsme se dívat pak na další různé citové výlevy a naprosto nesnesitelný konec s tím pab**em Peetou, kterýmu jsem akorát tak přál výbušnej šíp do určité části těla.***

Pátá vlna (2016)

Jak už tu někdo jiný zmiňoval, tak je to svým způsobem vykradený na nápady z jiných filmů. Já jsem nejznatelněji vnímal Hostitele a pak si můžete ještě doplnit všechny ty filmy, které poslední dobou frčí, o dětech jako hlavních hrdinech. Tohle člověk může vnímat jako slušnou katastrofu (jak po filmovým žánru, tak jako hodnocení filmu) oproti ostatním. Hlavním problémem je, že tu není nic nového. Jediný, co jsem uznal tak nějak je onen zvratový fakt o té identitě těch emzácích, ale nebylo to úplně nepředvídatelné, kdy tam bylo spoustu různých indicií, ale přesto to mohlo znamenat ještě něco dalšího. Pak asi nejlepší momentu z filmu jsem si odnesl, když jsem viděl ten obtisklej ksicht na skle. Ještě trochu musím uznat i inteligenci hlavní hrdinky, která není úplně naivní, není úplná blondýna a i na ženskou má slušnou logiku (filmově bráno).

Kung Fu Panda 3 (2016)

Oproti předchozím dvou dílům je tohle takové nezáživné a bledší. Tohle mi spíše už připadalo jako ždímání z titulu, než nějaké hodnotné pokračování. Sem tam se člověk zasměje, ale akci a napětí předchozích dvou si nedrží ani v nejmenším. Je to už spíše více pohádka, než akčnárna.

To LOVEる -とらぶる- - Darkness 2nd (2015) (série)

No nevím jestli má tohle smysl nějak hodnotit nebo komentovat vzhledem k tomu, že je to druhá část Darkness s odstupem času. Každopádně jako obvykle zase o stupínek lepší, kdy už tu máme nějaký ty napínavější momenty z normálnělšího příběhu - samozřejmě vše je zase doplněno o spoustu erotických chvil, takže zase úplnou vážnost od toho nemůžeme čekat. A podle toho co jsem zatím četl podle mangy, tak bych řekl, že od teď pokud ještě něco natočí, tak už příběh půjde spíše na horší úroveň, kdy si tahle část vybrala asi ty nejlepší momenty. I když pár jich tam ještě je. Ale pořád je tu ona nekonečná hořkost toho natahování a opakování pořád dokola jednoho a toho samého. Opět si člověk musí spíše počkat na BD verzi, protože TV verze je naprosto nesledovatelná.

Ladíme 2 (2015)

O stupeň horší než předchozí díl. Zase to tu jede trochu přes kopírák jako v jedničce, ale přesto se člověk tu celkem dobře zasměje - hlavně na začátku a pak ještě párkrát v průběhu (nejlepší jsou ty americký komentátoři) - a taky si poslechne pár zajímavých písneček v acca podání. Přesto jednička měla trochu zářivější a napínavější podání. Největším mínusem tu ale je ono zobrazování typické americké lability, kdy si člověk vysloveně klepe na čelo.

Code Geass: Bókoku no Akito 1 – Jokurjú wa maiorita (2012)

Trochu nechápu proč je tu na ČSFD každej díl zvlášť, když je to jedna a ta samá série. To je asi něco jako u klasického anime, kdyby člověk hodnotil každý díl jednotlvě. Proto své tři hvězdy dávám jako obecný souhrn všech 5 dílů (které svou délkou respektive dávají tak nějak 1 sérii o 12 dílech). Následující komentář se taktéž týká všech dílů. Jedná se respektive o příběhovou vsuvku mezi první a druhou sérií Hangyaku no Lelouche. Tentokrát se přemístíme do několikrát v seriále zmiňované Evropy a boje EU vs. Británie - konkrétně se vše odehrává kolem speciální jednotky Japonců, se kterými i zde není zrovna nejlépe zacházeno. Vsuvkou to lze pouze nazývat, protože se tu objeví taky Lelouch, ale řekl bych, že jeho výskyt jaksi nemá skoro žádný vliv na příběh - možná jen to, že člověk si to dokáže časově zařadit. Obecně tohle má spoustu akce a rozhodně zajímavější animaci než původní anime. Problémem je ale to, že jaksi epická napínavost a zakončení tu jaksi vůbec nejsou, takže se to nese o několik stupňů nižším duchu, a hlavně musím kritizovat hudbu, která je tu spíše otravná, než správně zvolená. Nemusím ani mluvit o tom zmateném konci, který pořádně nedával ani smysl, kdy člověk by musel použít opravdu velkou představivost, aby si domyslel jednotlivé události.