Redakce (2004) (seriál)

Na to, že se jedná o produkt Novy, jde o velmi dobrý počin. Sympatičtí herci, zajímavé zápletky, nemůžu si pomoc, ale na příjemné pokoukání mi tento seriál příjde mnohem lepší než Ordinace nebo Helena..

Můj soused Totoro (1988)

Tento film je jako akvárium coby spořič obrazovky. Je to sice hezky zpracované, vypadá to kouzelně, ale po pěti minutách nulového děje to přestává být zajímavé. Vážně nechápu proč má film tak vysoké hodnocení. Přestože má hezky zpracované animace a hudbu, tak na 5* film to prostě nestačí. Děj se točí kolem dvou uřvaných holek, které potkají lesního mutanta, který umí jen otvírat tlamu. Nic víc, nic míň, tohle vážně někomu příjde úžasné? Celé to zkrátka působí jako nudný deníček 10leté holčičky, který scénárista upravil po notné dávce silných drog. Cesta do fantazie je tak asi jediný film, který se Mijazakovi povedl na výbornou.

Banánový Joe (1982)

Má nejoblíbenější solovka B. Spencera. Sice nejde o komedii, u které se bude řechtat smíchy od začátku do konce, ale i tak je to skvělý pohodový film, u které se příjemně odpočívá.

Wolverine (2013)

/Pozn. Co se týče českého dabingu, tak ten je natolik zprzněný, že by si za to někdo zasloužil skončit v průvanu...//// ---- Chudák Wolverine, nejenže ho výlet do Japonska přišel draho, ale ještě musí (H. Jackman) táhnout celý film sám. Kdyby Wolverina nehrál tak dobrý herec, jednalo by se o propadák roku. Oproti Origins film značně zvolnil tempo, možná až moc. Takže přichází spousta debat, morálních poučení a samozřejmě nějaká ta romantika taky nesmí chybět. Následkem bohužel je, že filmu chybí svižnost a pořádná akce. Často se velmi vleče, postavy nemají hloubku a smutná je i absence drsných rosomáckých vtípků, kterých je jako šafránu. Celé mi to tak nějak připomínalo béčkovské rádoby akční filmy se Stellonem. Vadou na kráse jsou také některé detaily - jako například, věděli jste, že ninždové používali luky? Však se s nimi dá neslyšeně pohybovat a vůbec nebrání v akrobatických přemetech a kotoulech!Také vám už v polovině filmu téměř prozradí, jaké rozuzlení vás na konci čeká, to je prostě super! Někde jsem četla názor, že nejlepší scénou z celého filmu je potitulková scéna, a tomu musím dát zapravdu, protože mě vážně příjemně překvapila. Shrnuto a podtrženo, pokud chcete akcí a efekty přepláceného rosomáka, zůstaňte u Origins, a pokud vás zajímá Rosomákův čundr po známých v Asii, jděte do The Wolverine.

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Asi nejlepší marvelovský seriál, který dokáže zaháčkovat i náhodného diváka. Skvělé animace, vtipy a vedlejší postavy neustále posouvají seriál kupředu. Marvel šlápnul opravdu vedle, když tenhle seriál zrušil.

Avengers - Sjednocení (2013) (seriál)

Slabší odvar Avengers: EMH mě zatím moc neoslovil. Nelíbí se mi animace ani rádoby "cool hustý" efekty, kdy se rychle střídá střih za střihem, aby to vyvolalo dojem akčnosti. Bohužel kolikrát scény nedávají zrovna smysl a na kahánku má i fádní scénář. Marvel měl raději zůstat u předchozího seriálu a ne neustále pokoušet své štěstí s dalšími šílenými nápady.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Nejlepší komiksový animák, jaký jsem doposud viděla. Velmi mě překvapilo zpracování, které se místo tradičního zaměření na dětské publikum obrací na odrostlejší komiksové fandy. Díky tomu může nabídnout drsnější svět, kde se krví a mrtvolami rozhodně nešetří. Skvělá kombinace postapokalyptického příběhu a špičkové animace činí z toho filmu příjemné pokoukání, které bude nejen komiksový divák hltat od začátku až do konce. Jen tak dál DC!

Muž z oceli (2013)

Superman to neměl zrovna snadné, protože laťka komiksových filmů se za posledních pár let nachází hodně vysoko a režisér vůbec nezvládl se k této laťce přiblížit. Hned na začátku filmu mě začala nervovat třesoucí se kamera, ta je pochopitelná u akčních scén, aby to dodalo obrazu trochu té dramatičnosti, ale je to nutné u dialogů? Také střih je poněkud chaotický a celý film tak působí jako sestříhaná koláž Smallvillu a hry Injustice. Kdyby se vyhodily nudné a nedůležité části dětství, byl by film mnohem svižnější. Také se nemuseli být přidat humor, který se osvědčil jak v Temném rytíři, tak v Avengers, bohužel ve filmu jsem zaznamenala jen dva chabé pokusy o vtip, což je velká škoda. Není se však čemu divit, když filmu chybí charismatičtí herci, sice se zde objeví známé tváře, ale herecké výkony jako by zůstali u televizního sitcomu. Jediné v čem MoS opravdu exceluje jsou dech beroucí souboje, které vyplňují poslední třetinu filmu. To je snad to jediné kvůli čemu bych se na tenhle filmu znovu podívala, protože jinak mě děsí představa 100 minut nudy a vykradaček z úspěšnějších filmů (Avatar, Avengers..)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dala bych 3 a 1/2 hvězdičky. Film Jeníček a Mařenka je podstatně lepší než Sněhurka a lovec. Bohužel ani tady nebyl správně rozvržený čas. Zatímco ve Sněhurce se děj neskutečně táhl a byl nudný, J&M zase celou dobu působí jako film, co musí brzy skončit, aby se stihly zprávy na Nově. Kvůli tomu trpí hlavně děj, který je velmi přímočarý a vše se odehrává až moc rychle. Což jde znát hlavně ke konci, kde neustále přibývá střih a scény jsou poněkud nepřehledné. Efekty jsou celkem zdařilé, ačkoliv se najdou i slabší místa. Dokonalá hudba dodává filmu tu pravou šťávu. J&M je zdařilý film, ale spíše jako jednohubka, nadchne, ale nezasytí.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Za Železného měly TN úroveň, reportéři se snažili se poukazovat na kauzy, které by se jinak uklidily pod koberec. Zprávy byly vyvážené a přínosné. Dnes melou dohromady počasí, sport a reklamy. Většinu zpráv končí slovy více na TN.cz a obsahem jsou veledůležité zprávy o tom, jak v minusových teplotách mrzne voda, nebo že jedno rajče je otlučené. Je to hnus.