V pasti (2018)

Koukám na to v době koronaviru. Regulérně jsem přemýšlel o tom, že kromě roušky si budu muset nasadit ještě pásku přes oči, až půjdu ven. Jinak Michael Jackson se měnil v Dianu Ross a Sandra Bullock se čím dál víc mění v Michaela Jacksona. Přesto ji ani v padesáti nezpochybňuji coby prvorodičku.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Vtipný opis Babišova nevtipného, zcela vážně míněného panování. Daně ze vzduchu, kvůli kterým neplatiči zadržují dech a další podobné vychytávky mě bavily, písničky byly chytlavé, Tomáš Klus roztomilý a přesvědčivě v lásce tápající, vadily jen vulgarity (je možný, že jsem neslyšel jen kudla?). Podtrženo, sečteno- líbilo hodně.

Hej mistře basů (2017) (koncert) odpad!

Kvůli tomuhle jsme cinkali klíčema na Václaváku 😎

Blíženec (2019)

Ty animace byly překvapivě slaboučký, myslel bych si, že stvořit přesvědčivěji mladou verzi staršího herce už by dnes neměl být žádný problém. Celé to hodně zavánělo béčkem, u filmů s Willem Smithem na to nejsem zvyklý. Mrzelo by mě, kdyby se podobné věci měly do budoucna stát jeho standardem.

Otec rodiny (2000)

Příklad filmu, od kterého jsem nic nečekal a stal se pro mě o to větším překvapením. Hluboce mě to zasáhlo a dlouho mi to zůstane v hlavě. Člověk nemůže mít všechno, tenhle film mě utvrdil v tom, že ke mně byl osud zatím velkorysý. A za tento pocit, který ve mně vyvolal, si zaslouží plný počet hvězd.

Velká země (1958)

Super biják o hrdinovi skromném tak, že o jeho hrdinství nesměl mít nikdo ani potuchy. Co by si dnes asi dával na Facebook a na Instagram? Jak umývá nádobí, drandění na nezkrotném Hromovi by vynechal. Líbily se mi ty průzračné, přitom složité charaktery jednotlivých figur. Výborný film o zahrádkářích, jejichž políčka byla obehnána alespoň stošedesáti kilometry oplocení.

Trojí život (2018) (TV film) odpad!

Přišlo mi to jako odložený bakalářský příběh. Absurdní smyšlenka scénáristy amatéra. Hlavní hrdina vodil za nos svoje dvě přítelkyně, místy se mi ale zdálo, že někdo vodí za nos mě.

Velký bazar (1973)

Stará láska, která nikdy nezrezaví. Nejlepší film všech dob o dopadu globalizace na maloobchod.

Jackass 3.5 (2011) odpad!

Může být něco blbějšího, než když si jeden debil nechá od druhýho debila ukopnout dobrovolně hlavu?