Vynález zkázy (1958)

Geniální. Vnímám chybky, aby docílili potřebné stopáže, tak to trochu uměle natahovali, podvodní plavby jsou delší, než by bylo záhodno, ale jinak je to neskutečně promyšlené a propracované. Smekám, pane Zemane, smekám. A ještě dovětek- jako dítěti se mi od pana Zemana líbila jen Cesta do pravěku a animáky- zejména Pohádka o Honzíkovi a Mařence, Čarodějův učeň, Pohádky tisíce a jedné noci... Jeho Verneovky mě nebavily, nikdy jsem je nedokoukal. A není to tak, že bych se u toho dnes nějak výborně bavil. Fascinuje mě ale ta forma, ta hravost, vynalézavost, imaginace... A imponuje mi ten celosvětový úspěch, jehož Karel Zeman se svými filmy dosáhl. To je z dnešního pohledu něco neskutečného, že český tvůrce vyprodával americká kina.

Dolarová manželství (1964)

Asi jsem se zamiloval... Po tomhle filmu už vím, která herečka měla kdy nejdokonalejší postavu. O téhle přednosti Shirley Mclaine jsem neměl nejmenší tušení. Dodneška jsem ji znal jen jako sice sympatickou, ale starou paní. Už jen za tohle poznání mám Dolarová manželství rád. I jinak to byl příjemný a svým způsobem poučný film. V určitých momentech navíc opravdu velmi zábavný.

Polda (2016) (seriál)

Kdyby David Matásek nevyměkl, mohl bejt ikonou všech nácků. Bohužel pro něj i pro nás se ale dal na herectví. A občas dostane příležitost zmrvit nějakou další postavu. Tady se mu to daří v nebývalé míře. Chlap se zajímavou vizáží, ale běda když otevře pusu. Neubližuje mu přitom pouze jeho (ne)herecká strnulost, ale i papírem šustící repliky. Vizuál a zbytek castingu dobrý, za to ty pecky.

Přes kosti mrtvých (2017)

Nikdy jsem nevystřelil na živého tvora zvícího velikosti větší než kolik měří myš. Pokud nebudu muset, nehodlám na tom nic měnit. Přesto si nemyslím, že lze o myslivcích mluvit coby o vrazích. Věřím, že až si lidé místo masa oblíbí kořínky, ubude lovců a přibude sběračů. Paní připravili střelci o pejsky. To je smutný, ale pro její jednání přesto nemám pochopení. Tím pádem ani pro film. Ten se mi navíc moc nelíbil. Z mého pohledu se dal lépe postříhat. Způsob, jakým jsme se dozvěděli o počínání Dušejkové, popřel všechno, co se do té doby ve filmu odehrálo. Zůstala taky spousta nejasností, např.: Proč pejsci na začátku filmu začali tak jančit? Proč se Dušejkové nesmělo říkat Jana? Proč ukradla lovecký kalendář? Proč...

Zlatý podraz (2018)

Hrozně špatně odvedená režijní práce.

V pasti (2018)

Koukám na to v době koronaviru. Regulérně jsem přemýšlel o tom, že kromě roušky si budu muset nasadit ještě pásku přes oči, až půjdu ven. Jinak Michael Jackson se měnil v Dianu Ross a Sandra Bullock se čím dál víc mění v Michaela Jacksona. Přesto ji ani v padesáti nezpochybňuji coby prvorodičku.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Vtipný opis Babišova nevtipného, zcela vážně míněného panování. Daně ze vzduchu, kvůli kterým neplatiči zadržují dech a další podobné vychytávky mě bavily, písničky byly chytlavé, Tomáš Klus roztomilý a přesvědčivě v lásce tápající, vadily jen vulgarity (je možný, že jsem neslyšel jen kudla?). Podtrženo, sečteno- líbilo hodně.

Hej mistře basů (2017) (koncert) odpad!

Kvůli tomuhle jsme cinkali klíčema na Václaváku 😎

Blíženec (2019)

Ty animace byly překvapivě slaboučký, myslel bych si, že stvořit přesvědčivěji mladou verzi staršího herce už by dnes neměl být žádný problém. Celé to hodně zavánělo béčkem, u filmů s Willem Smithem na to nejsem zvyklý. Mrzelo by mě, kdyby se podobné věci měly do budoucna stát jeho standardem.

Otec rodiny (2000)

Příklad filmu, od kterého jsem nic nečekal a stal se pro mě o to větším překvapením. Hluboce mě to zasáhlo a dlouho mi to zůstane v hlavě. Člověk nemůže mít všechno, tenhle film mě utvrdil v tom, že ke mně byl osud zatím velkorysý. A za tento pocit, který ve mně vyvolal, si zaslouží plný počet hvězd.