Hvězdná pěchota (1997)

Hned první koment od KevSpa obsahuje domněnku, že se jednalo o parodii/ satiru na nacistické propagandistické filmy. S tím nemůžu absolutně souhlasit. Nacismem se tvůrci nechali spíše inspirovat, minimálně to platí o kostymérech. Zbytek je klasická americká propaganda. Naposledy Spojené státy potřebovaly rekruty pro Blízký východ, tady je sháněly pro boj s "brouky". Nástroje přitom byly tytéž - apel na národní cítění, na ušlechtilé vlastnosti typu odvahy a statečnosti, na kvalitní výcvik - přesně takhle to přece funguje i dnes - tak jakápak parodie nacismu?? A podobné filmy rovněž plní propagandistickou funkci - konkrétně Hvězdnou pěchotu z toho podezírám velmi. Kdyby mi bylo osmnáct, tak to armádě po jejím zhlédnutí okamžitě podepíšu - za ty zbraně, za ty svaly, za ty krásný holky, za tu kariéru... Kdyby mi bylo osmnáct, tak by se mi to taky mnohem víc líbilo. Protože právě na mladý kluky to vědomě cílilo. A já už do této kategorie nepatřím. Takže mě to tak úplně nebralo, ale pořád to bylo dost silný na to, abych to zatratil. Schválně bych si ale chtěl obstarat statistiku návštěvnosti v kinech s počty nových zájemců o vstup do armády. KevSpa by se asi dost divil, co tahle parodie na nacistické filmy napáchala...

Grimsby (2016)

Sacha Baron Cohen se opravdu nezastaví před ničím. To není výhrada, to je poklona. Bavil jsem se výborně, vůbec by mi ale nevadilo, pokud by chtěl být víc politicky nekorektní a méně extrémně nechutný. Toho fekálního humoru už tady bylo moc, i během pouhých 80 minut jsem měl pocit, že některými fóry vykrádají sebe sama.

Čas po čase (1979)

Už už to vypadalo, že bude hlavní hrdina dokola a dokola třeštit bulvy na fádní současnost roku 1979. Potom se to ale rozjelo, strhlo mě to, válcovalo a vyvrhlo až po konci. Triky jak ze Studia Kamarád, ale jinak...perfektní!

Zlatý ruce (2015)

Poměrně roztomilá studentská hříčka. Rozhodně bych si ale nepřál, aby se české filmy ve velkém ubíraly tímto směrem. Jednou bohatě stačilo.

Démon (2015)

Tohle bylo Wesele (Svatba) z roku 2004 s jedinou obměnou- obohatili to o motiv převtěleného zlého ducha. Myslel bych si, že měl být ústřední, ale nebyl. Gros totiž hrála opět svatba. Dybbuk ztropil trochu povyku a vytratil se z děje jako kocovina. Ve Wesele ho taky nepotřebovali, tak co...

Smrtelné historky (2016)

Povídka s Budařem pro mě byla ohromným zážitkem- lahodilo mi to a uvádělo mě to v úžas. Regulérně jsem uvažoval o tom, že si Smrtelné historky zařadím do své TOP 10. Bohužel ten film nebyl jen o první povídce. Následovaly 2 slabší a já tomu nemůžu dát ani 5 pecek (po Cactusákovi si to v mých očích zasloužilo mnohem víc). Mrzí mě to, muselo s tím být strašné práce.

Čistič (2015) odpad!

Hlavou se mi v průběhu sledování tohoto vylhanýho blábolu honilo odhadem tak 500 sprostých slov. Nechám si je pro sebe a zeptám se jen: proč? Proč jste nezůstali pod postelí nebo ve skříni a utratili všechny ty prachy za tuhle příšernost?

Učitelka (2016)

Po moc a moc letech slušný Hřebejk. Jarchovský mu svědčí (na rozdíl od Viewegha - například). A je dobře, že je z J a P opět tandem. Učitelkou mě utvrdili v přesvědčení, že jsou společně schopní točit solidní, na naše a slovenské poměry vysoce nadstandartní filmy. Vadily mi (a ne málo) ty 2 "davové" scény- odpolední hemžení dětí doma u soušky učitelky (proč tolik?) a nečekané procesí rodičů na podpis petice. K tomu mi tady chyběla motivace..? Někomu snad ne? A stejně tak mi chybělo vysvětlení pro extrémní chování dvou dospělých postav- tatínka soudce a Littmannova strašáka ze školních záchodků. Kdo to měl být? Estébák? Podle čeho jsme to měli poznat? Jenom si to myslet je přece málo..? Navzdory všem těmto výhradám vážně solidní.

Eva Nová (2015)

Precizní- ale (!): depka, depka, depka. I ve filmu přitom zaznělo: každej máme svý problémy. A chceme se bavit, dodávám já. Nečekal jsem, že si strhám bránici. Zároveň jsem si ale nemyslel, že to budu chtít okamžitě spláchnout něčím ostřejším. Po Evě Nové, kde se i dětem zpívá o bolavé hlavičce a churavém srdíčku, budete potřebovat ventil. Sama o sobě bez něj není úplná. Pro mě light version, please, a little bit more sugar. Is it the movie, isn't it?

Muž jménem Ove (2015)

Ždímali mě a ždímali a ještě a zas, ne na 800, ne na 1000, ale na 1400 otáček, takže jsem se vypotácel z kina naprosto emočně zmuchlanej, dezorientovanej a do měkka prohnětenej. Nebylo to od nich úplně fér, ale prostě to řemeslně zvládli dokonale a já na tom nebudu hledat mouchy.