Velká země (1958)

Super biják o hrdinovi skromném tak, že o jeho hrdinství nesměl mít nikdo ani potuchy. Co by si dnes asi dával na Facebook a na Instagram? Jak umývá nádobí, drandění na nezkrotném Hromovi by vynechal. Líbily se mi ty průzračné, přitom složité charaktery jednotlivých figur. Výborný film o zahrádkářích, jejichž políčka byla obehnána alespoň stošedesáti kilometry oplocení.

Trojí život (2018) (TV film) odpad!

Přišlo mi to jako odložený bakalářský příběh. Absurdní smyšlenka scénáristy amatéra. Hlavní hrdina vodil za nos svoje dvě přítelkyně, místy se mi ale zdálo, že někdo vodí za nos mě.

Velký bazar (1973)

Stará láska, která nikdy nezrezaví. Nejlepší film všech dob o dopadu globalizace na maloobchod.

Jackass 3.5 (2011) odpad!

Může být něco blbějšího, než když si jeden debil nechá od druhýho debila ukopnout dobrovolně hlavu?

Papírový dům (Netflix verze) - Plán Paříž (2020) (epizoda)

Tak trochu jsem doufal, že se to čtvrtou sérií uzavře-to je v mých očích malý mínus. Taky už mi přišlo trochu dlouhý to vyučování pro horníky. Tenhle seriál je ale založenej na tom, že nám všechno přijde pochopitelný a uvěřitelný, takže proto ten polopatismus. Já se bavím, nechávám se tím unášet, zbytečně se v ničem nepitvám a nic mě nijak zvlášť neirituje, jen se mi vrací jedna otázka: Jak mohl Gaudía střílet obouruč, když si na jedné ruce zlomil palec..? Jinak parádní jízda a těším se na pátou sérku.

Papírový dům (Netflix verze) - Paso doble (2020) (epizoda)

U každýho dílu plus mínus jeden komentář: Trevor, jedna hvězdička, hromada zvratků. Neví někdo, jak toho sadomasochistu vypnout? Ten člověk se tím, chudák, kompletně protrápí, odtrpí si to jako zvíře, jen aby nám o té hrůze mohl podat zprávu. Jinak mi na tom nic nevadí, jen tenhle mamrd z Hornejdolnej.

Papírový dům (Netflix verze) - Lekce z anatomie (2020) (epizoda)

Poslední dojem přebíjí všechno- Rio je fakt sračka. Jinak pro mě zatím nejslabší díl čtvrté série, ale pořád je to minimálně Mercedes. Je jasný, komu fandíme, v reálu by nás ale ten policajt, kterýho si koupili za pouhopouhých 26 míčů, jistě nemálo popuzoval. Jak to obvyklé vnímání dokáže film pozměnit...

Papírový dům (Netflix verze) - Berlínova svatba (2020) (epizoda)

Za největší slabinu považuju tu fingovanou popravu Lisabon. Kdyby jí nebylo, měli Profesora. A kdyby měli Profesora, tak by vyhráli. Jinak je to ale seroš podle mýho gusta. Ty odlišný, osobitý, přesvědčivě ztvárněný charaktery- to mě prostě baví.