Kai a Gerda (2002) (TV film)

Jako malý jsem kousek tohoto filmu viděl a připadalo mi to jako slátanina. Nyní můžu říci, že to tak hrozné není - na televizní film to má skvělou výpravu a speciální efekty, i herecké výkony jsou dobré. Jen nechápu, zdali byl tento snímek určen pro děti a nebo pro starší diváky - děti podle mého názoru nemusí pochopit vše (už jen to, že Gerdin otec po jejím zmizení propadá depresi a nebo vztah medvěda a Sněhové královny). Nicméně je to docela povedené, medvěd byl sympaťák a po proměně docela i sexy chlap :-).

Ledové království (2013)

Elsa, legrační Anna a kouzelná animace. Toť vše! Tento snímek bych asi shrnul slovy ,, Mnoho povyku pro nic!" Děj není nijak zvlášť výrazný, hlavní záporák svou pravou tvář ukáže až ve druhé polovině filmu, tudíž polovina první je bez záporáka a v podstatě nemá smysl. Hudba je spíše otravná, píseň "Let It go" je naprosto tuctová (srbská a španělská verze je však celkem dobrá), tudíž Oscara opravdu nechápu. České verze písní jsou nemožně otextované a mohu říci, že i video snímek "Barbie: Princezna a švadlenka" má o dost lepší hudbu a písně. Frozen je pro mě neskutečné zklamání. Zbytečný film o putování bez pořádného putování, v podstatě bez záporáka... Emoce jsou zde vidět jen v postavě Elsy, zbytek je co se charakterů týče naprosto plochý. Nechápu, jak mohlo něco takového získat Oscary a vydělat přes miliardu, je to jen obyčejný tuctový průměrný animák.

Planeta opic (1968)

Úvodních třicet minut bych zkrátil na polovinu, krom podivné "bouřky" (dost možná práce mutantů) totiž na snímek jako takový nemají vůbec žádný vliv. Příběh samotný je zajímavý (včetně originálního závěru), byť se odehrává v příšerných kulisách (šedesátá léta jsou znatelná). Charlton Heston je ve své roli přesvědčivý (přitažlivého Jamese Franciscuse z druhého dílu jsem si však oblíbil víc), Roddy McDowall zase "metá" skrze svou masku velmi zajímavé pohledy, Kim Hunter pro změnu působí velmi laskavým dojmem a onen hloupoučký výraz Lindy Harrison působí roztomile... Masky jsou na velmi dobré úrovni (mimika opičích tváří), hudba příjemně dokresluje atmosféru a kamera je na rok vzniku filmu docela akční. V mých očích však první "Planeta" nepřekoná skvělý "Útěk z Planety Opic" a "Do Nitra Planety Opic"... Původní série: Útěk, Do Nitra, Planeta Opic, Dobytí a Bitva. 85%

Plivu na váš hrob (2010)

Originál z roku 1978 byl spíše podprůměrný, avšak násilí dokázal zobrazit poměrně autenticky. Nová verze (ostatně jako každý remake) cílí především na špinavou a ponurou atmosféru, spoustu krve a kameru, jenž prakticky žádné nechutnosti neukáže . Sarah Butler ovšem hraje poměrně dobře (hlavně na začátku, ke konci už působí nevěrohodně)...

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

"I Spit on Your Grave 3" mi připomínalo spíše (lehce psychologické) drama. Stejně jako v předešlých dvou částech je i zde takové umělé novodobé "násilí"(scéna s řezáním penisu rozhodně brutální nebyla), které prakticky nic neukáže... V rámci žánru (dá se vůbec označit za "rape and revenge"?!) ovšem musím pochválit skvělé herecké výkony a upřímně mne mrzí, že se Jennifer Landon objevuje jen v první polovině snímku (její postava byla poměrně zajímavá). Celkově se mi snímek líbil, jelikož se zabýval otázkami reálného života (V případě problému se na tebe policie s velkou radostí vy***e - vlastní zkušenost). Prostředí bylo fajn, kamera taky, i příběh byl dobrý (jen závěrečné čtyři minuty byly naprosto přitažené za vlasy), jen by mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo s Jennifer Hillsovou? 69%

Ježíš (1999) (TV film)

Není to nic extra, televizní produkce je na tomto snímku znatelná (kulisy Betléma, Nazaretu a jiných měst si jsou dost podobné)... Christian Bale se objeví až po čtyřiceti minutách - ve chvíli Ježíšova ukřižování jsem brečel... Můj třetí film s Christianem, kde jsem kvůli němu ronil slzy... Zbožnuji toho herce <3... 65%

Pryč od pece (2013)

Průměrný snímek, který si bohužel hraje na příliš "ambiciózní" dílo o bratrské lásce a o pomstě... Christian Bale dokonalý jako vždy <3... 60%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tento rádoby "historický" snímek mne poněkud zklamal... Herecké výkony velmi dobré, kostýmy, speciální efekty a kulisy taktéž na velmi vysoké úrovni, avšak příběh nic moc - Čekal jsem, že v závěru "vyjeví" Mojžíš svým "ovečkám" Desatero, ale ne! Christian Bale je jinak opravdu k pomilování <3 55%

Dokonalý trik (2006)

Spoiler! Takřka vše v tomto snímku je poněkud "zmatené," - což je nejspíše účel - příběh je jednoduchý a scénář a veškeré rozhovory o "ničem"... Christian Bale byl skvělý: zbožnuji ho a když se chystali jeho postavu Alfreda v závěru oběsit, dohnalo mě to až k slzám! Naštěstí Alfred nebyl ten, co zemřel, takže jsem měl v samotném závěru důvod k radosti :) 65%

Tísňová linka (2013)

Jeden z mála amerických thrillerů, ve kterém postavy uvažují racionálně ("lití" barvy z auta, kontrola totožnosti mrtvého muže)... Jeden z mála amerických thrillerů, který nevzikl za podpory vysokého rozpočtu a BYLA na něm vidět ohromná snaha tvůrců... Hally Berry a Abigail Breslin byly skvělé! /// Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když vidím ten nízký rozpočet, tak těch pět dát MUSÍM!!! 75%