Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

plakát

Scooby-Doo, hádej kdo je tu? - One Minute Mysteries! (2020) (epizoda)

Epizoda s Flashem, kde je úplně jiné schéma celé epizody. Flash svojí rychlostí odmaskovává padouchy Scoobyho party jak na běžícím páse, až se střetne se svým protivníkem Tricksterem. 3*

Přání smrti 3 (1985)

“Throwback Thursday #80” - Death Wish s Bronsonem je jeden z nejznámějších vigilante thrillerů, v podstatě jde o syrové vyřizování účtů zoufalého muže s bandou zločinců. Ve dvojce Paul Kersey opět zažil tragédii a vše začalo nanovo, v podobném duchu, akorát přibylo víc akce. Režisér Michael Winner ještě s Bronsonem natočil i trojku. Ta se od začátku vyvíjí podobně jako předešlé díly. Bronson v roli Kerseyho přijede zpět do NY, jeho přítel umírá a starý známý architekt končí ve vězení jako podezřelý z vraždy. Tak polovina filmu je pozorování zločinců a pár poprav. Ke konci se film transformuje do malé občanské války, kde Kersey ty thugy likviduje magnumem, kulometem a dokonce bazukou. Killcount je tak přes 40 lidí. Zkátka Paul Kersey je magnet na problémy a na umírání nevinných lidí. Dost keců, zkrátka béčko z produkce Menahema Golama se vším, co k tomu patří. Film se zaplatil a o dva roky později se Kersey znovu vrátil. Shlédnuto na Amazon Prime. 3*

Žena v červeném (1984)

“Throwback Thursday #78” - The Woman in Red je Wilderův remake francouzského snímku “Nevěrník” o kterém jsem nikdy neslyšel. Film vznikl v době, kdy byly v USA populární remaky francouzských filmů. Námět by mohl být fajn, ale divný scénář a střih snižuje kvality filmu o jeden level dolů, protože občas opravdu scény nenavazují a vy si říkáte what. Kelly LeBrock byla opravdu nádherná žena a nechápu, co viděla na Seagalovi, že si ho vzala. Ve filmu je pár vtipných scén a docela to odsýpá, Wilder tady nehraje trapáka, což filmu pomáhá. Ale nemohu se zbavit pocitu, že Gene Wilder byl takový americký Pierre Richard jak vizuálem, tak stylizací jeho rolí. Film byl nominován na oscara za píseň I Just Call to Say I Love You od Stevieho Wondera, který se zde postaral o kompletní soundtrack. Viděno na MGM. Slabší 3*

Rodičovství (1989)

“Throwback Thursday #79” - Režisér Ron Howard měl na přelomu 80. a 90. let plodné období a film Parenthood je toho zdárným důkazem. Steve Martin v primu, silní herci ve vedlejších rolích, za všechny stačí zmínit Ricka Moranise. Příběh se soustředí na jednu rozvrstvenou rodinu, kde každý prožívá své malé problémy a dramata. V zásadě tedy nejde dějově o nijak převratný snímek, ale zajímavě napsané postavy, herecké výkony a několik vtipných scén vytahují Rodičovství z vod průměru. Kasovně šlo o masivní úspěch, kdy se průměrná americká rodina ve filmu zřejmě našla a film z pokladen utržil masivních 126 mil. $. Což je na obyčejnou komedii z konce 80’s obrovské číslo. Shlédnuto na AMC. 4*

Kráska v růžovém (1986)

“Throwback Thursday #77” - Další z řady kultovních Coming of Age filmů z 80’s. A i tentokrát byl pod jeho úspěchem podepsaný John Hughes, a to z pozice scénáristy a výkonného producenta. Molly Ringwald tu zakončila svoji teen trilogii a v podstatě po této roli její kariéra zažila strmý pád, kdy se jí nikdy nepodařilo vymanit z role středoškolské princezny. Režisér Howard Deutch vytvořil příjemný cast - Andrew McCarthy rovněž na vrcholu své herecké kariéry, Jon Cryer teprve před vrcholem, opuštěný otec Harry Dean Stanton v jeho typické pohodářské roli. Zmrdečka si tu střihnul jak jinak, než James Spader, jehož postava Steff je ultimátní douchebag. Jde o další feel good film, kde Deutch s Hughesem nechali mluvit generaci 80’s teenagerů se všemi jejich radostmi a strastmi. A musím říct, že i ten hlavní konflikt - holka z middle class x kluk z country clubu. V ČR jde o neznámý film a v USA o další z řady generačních filmů. My máme Discopříběh nebo Láska z pasáže a Amíci mají Breakfast Club nebo Pretty in Pink. Shlédnuto na SkyShowtime. 4*

plakát

Kačer Kabrňák - Just Us Justice Ducks: Part 1 (1991) (epizoda)

Fearsome 5 se teamupne (Bushroot, Megavolt, Quackerjack, Liquidator pod vedením Negaducka) a chtějí ovládnout město. DW řeší spory se svými přáteli od kterých odmítne pomoc, zatímco Fearsome Five ochromí policii, národní gardu i velitelství Shushe a nakonci první části porazí DW…3*

Cujo, vzteklý pes (1983)

"Throwback Thursday #76" - Cujo je dnes už zapomenutá béčková adaptace Kingovy knihy. Tu jsem sice nečetl, ale samotný námět zní hrozně lacině, resp. neumím si představit seriózně napsanou hororou knihu s tématikou psa, který má vzteklinu a pokud jsou teorie, že byl pes posedlý, tak to je snad ještě horší varianta. Film natočil Lewis Teague známý především filmy Honba za klenotem Nilu nebo Navy Seals. Cujo má zajímavý snad jen soundtrack a první polovinu filmu, ale od kempení v autě je to docela ubíjející nuda. Shlédnuto na SkyShowtime. 2*

Ovládací panel