Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (2 044)

21 Bridges (2019)

Intenzivní krimi podívaná odehrávající se Mannhattanu. Chadwick Boseman v jedné z posledních rolí před svou smrtí hraje poldu, který vyšetřuje nejprve banální přestřelku s policií, ze které je pak mnohem větší případ. Překvapuje mi, jak málo publicity film dostal, přitom je to solidní thriller. Spíš než drama bych film zařadil do kategorie akční/krimi. 4*

plakát

Ledové království II (2019)

Podobné jako Zloba 2, dobré, ale asi bych se bez obou sequelů obešel. Frozen II vypráví příběh o původu kouzelné moci Elsy a bohužel příběhu chybí jakékoliv překvapení nwbo zvrat, jaký byl v jedničce. Disney na přelomu listopadu a prosince s Frozen II vydrancoval kina (po kolikáte už v roce 2019?) a připravil si půdu pro start Star Wars 9, kterým to ale stejně nepomohlo. 3*

Ledové království (2013)

Frozen je takový novobdobý kult, který zasáhl dnešní generaci dětí jakl tu naši Toy Story nebo později Auta. Film je opravdová muzikálová pohádka, která v roce 2013 zaslouženě zbourala kina s ústředním hitem “Let It Go”. Elsu a Annu zná snad každé dítě. Příběh je vcelku předvídatelný, s jedním větsím zvratem. Animace je jako vždy v podání Disney výborná. Z animáků 2010+ bude Frozen určitě v mé top 5. 4*

Ratatouille (2007)

Brad Bird coby režisér tři roky po úspěchu Pixarovky Úžasňákovi zabodoval s dalším animovaným hitem - Ratatouille. V tu dobu jsem chodil na základku a pamatuju si hype kolem Ratatouille, film se rychle zařadil mezi moderní animované klasiky ze stáje Pixar. Jde o vyloženou příběhovku, humoru není příliš, spíš se Bird snažil filmu vtisknout poselství a sentiment. Film mě tehdy jako teenagera minul, a to jsem ho v roce 2007 měl vypálený od kamaráda na DVD spolu s dalšími filmy, ale nikdy jsem si ho nepustil. Považoval jsem ho za film pro děti, velká chyba. Tak jsem ji po letech odčinil a film shlédl. 4*

Irčan (2019)

Scorseseho Irishman je o parník lepší jak celý overhyped Joker. Zajímavý příběh o odborech a mafii proti vládě, pár postav jsem znal, hlavně Hoffu nebo Bufalina. Scorsese se s divákem nesere a prostě ho do příběhu hodí a kdo nemá základní přehled o událostech té doby nebo nezná figurky mafie z východního pobřeží USA 50-70.let, ten se moc chytat nebude. Já si to i přes délku užil, casting trefil režisér Goodfellas trefně, De Niro jako cynický killer Sheeran, Pacino jako excentrický a arogantní odborář Hoffa a Pesci v roli vlivného Bufalina. U posledního jmenovaného trochu změna od Goodfellas, kde hrál sociopata. Ještě bych rád vyzdvihl práci se CGI. K naprosté dokonalosti by film musel být kratší s kultovními scénami jako mají Goodfellas nebo Departed. Za mě asi nejlepší Netflixovka roku 2019. 4*

Charlieho andílci (2019)

Feministické peklo Elizabeth Banks, kde je hlavním posláním filmu, že holky samy zvládnou všechno lépe než chlapi a každá mužská postava je buď totální simp, gay nebo záporák. Chemie mezi ústředním triem holek vůbec nefunguje a sympatická mi je jen Naomi Scott. Kdo naopak sympatický není vůbec, je lesbicky vypadající Kristen Stewart. Nudná akce bez nápadu a vtipu. Velký propadák podzimu/zimy 2019. 1*

Tenet (2020)

Na Tenet jsem se hodně těšil, ale nakonec z něho mam rozporuplné pocity. Film je docela overkill v těch time paradoxech, navíc se nemohu zbavit dojmu, že Tenet je z 50% Počátek a z 50% Interstellar. Skvělá kamera, soundtrack a akce. Horší je to s pokulhávajícím a pro Nolana hodně předvídatelným plot twistem. Pro mě asi zklamání roku 2020.

Spiknutí (1997)

Jedna velká konspiračka od Richarda Donnera s Melem Gibsonem a Julii Roberts. Příběh mi přišel až moc naivní, Gibson vejde do budovy ministerstva a ihned je vyfocen a tracknut CIA. Ten příběh s naprogramovanymi lidmi k zabíjení hodně zestárnul. Kdysi jsem minimálně kus filmu viděl, ale nikdy to nebyla moje srdcovka. 3*

Possessor (2020)

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Gore bylo slušné, ale po příběhové stránce slabší. Nejvíc to však zazdil scénář a uspávací první polovina, kdy jsem film několikrát vypnul. Druhou část filmu už jsem zkouknul vcelku. Zmatečné psychedelické scény a málo rozvedený děj nebo motivace postav. Cronenberg jr pro mě zjevně není. *

Le Mans '66 (2019)

Ford v Ferrari je pro mě zatím nejlepší Mangoldův film, příběh nehýří nějakou extra inovací, jde o klasické rivalství v motorsportu. Čím je ale dilm vyjímečný, jsou herecké výkony Damona a Bale. Ti do rolí dali všechno a táhnou Forda vstříc vítězství. Moc pěkná práce s kamerou, s charaktery, Mangold se snaží Shelbyho i Milese ztělesnit jako lidi z masa a kostí a ne panáky nebo stroje na úspěch. Henry Ford II. a celé vedení Fordu jsou naopak vyobrazeni jako korporátní zlo, čímž autoři filmu asi nebyli daleko od pravdy. Z kasovního hlediska se to minimálně zaplatilo, takže spokojenost i z komerčního hlediska musela u Foxů panovat. 5*