Kráska v růžovém (1986)

“Throwback Thursday #77” - Další z řady kultovních Coming of Age filmů z 80’s. A i tentokrát byl pod jeho úspěchem podepsaný John Hughes, a to z pozice scénáristy a výkonného producenta. Molly Ringwald tu zakončila svoji teen trilogii a v podstatě po této roli její kariéra zažila strmý pád, kdy se jí nikdy nepodařilo vymanit z role středoškolské princezny. Režisér Howard Deutch vytvořil příjemný cast - Andrew McCarthy rovněž na vrcholu své herecké kariéry, Jon Cryer teprve před vrcholem, opuštěný otec Harry Dean Stanton v jeho typické pohodářské roli. Zmrdečka si tu střihnul jak jinak, než James Spader, jehož postava Steff je ultimátní douchebag. Jde o další feel good film, kde Deutch s Hughesem nechali mluvit generaci 80’s teenagerů se všemi jejich radostmi a strastmi. A musím říct, že i ten hlavní konflikt - holka z middle class x kluk z country clubu. V ČR jde o neznámý film a v USA o další z řady generačních filmů. My máme Discopříběh nebo Láska z pasáže a Amíci mají Breakfast Club nebo Pretty in Pink. Shlédnuto na SkyShowtime. 4*

Kačer Kabrňák - Just Us Justice Ducks: Part 1 (1991) (epizoda)

Fearsome 5 se teamupne (Bushroot, Megavolt, Quackerjack, Liquidator pod vedením Negaducka) a chtějí ovládnout město. DW řeší spory se svými přáteli od kterých odmítne pomoc, zatímco Fearsome Five ochromí policii, národní gardu i velitelství Shushe a nakonci první části porazí DW…3*

Cujo, vzteklý pes (1983)

"Throwback Thursday #76" - Cujo je dnes už zapomenutá béčková adaptace Kingovy knihy. Tu jsem sice nečetl, ale samotný námět zní hrozně lacině, resp. neumím si představit seriózně napsanou hororou knihu s tématikou psa, který má vzteklinu a pokud jsou teorie, že byl pes posedlý, tak to je snad ještě horší varianta. Film natočil Lewis Teague známý především filmy Honba za klenotem Nilu nebo Navy Seals. Cujo má zajímavý snad jen soundtrack a první polovinu filmu, ale od kempení v autě je to docela ubíjející nuda. Shlédnuto na SkyShowtime. 2*

Přání smrti II (1982)

První díl byl trochu v komorním duchu, za to deuhý snímek je akční film v pravém duchu. Kerseymu po zabité manželce v jedničce, ve dvojce znásilní a zabijí dceru a smrtící architekt se znovu vydává na cestu pomsty. Milkování stejného námětu, ale furt lepší, než další díly. 3*

Noční dravci (1981)

“Throwback Thursday #75” - Právem zapomenutý podivný “akční film” se Stallonem z doby mezi Rockym II a prvním Rambem. Parťáka mu zde dělal Billy Dee “Lando” Williams, záporáka si střihl Hauer a režíroval to Bruce Malmuth, jehož nejlepším filmem byla o 9 let později Seagalovka Hard to Kill. Film se potácel v produkčních problémech od začátku a ke konci prorukci vedl zřejmě Stallone, pak byl snímek Night Hawks brutálně sestříhán a film je hrozná nuda, chybí tu zajímavá akce, Stallone strašlivě vypadá a ještě strašlivěji hraje, s těmi dialogy by toho moc nesvedl ani Al Pacino. Celé je to hrozně naivní báchorka o teroristovi Hauerovi, který si vyřizuje účty s OSN. A mezinárodní jednotka v boji proti terorismu si vybere Stallona a Williamse, jinak bojující proti kapsářům, aby jim pomohli Hauera dopadnout. Zaujme asi jen honička metrem a bizardní konec. Viděno na Nova Cinema. 2*

Scooby Doo: Záhady s.r.o. - Beware the Beast from Below (2010) (epizoda)

Úplně jiné pojetí Scoobyho show, než bylo doposud. Seriál je dospělejší, jsou tu vztahy mezi postavami a ubyly honičky na úkor skutečněkšího vyšetřování. Navíc to vypadá, že budou epizody propojeny nějakou mysteriózní linkou.

Batman - Fear of Victory (1992) (epizoda)

Scarecrow unikl z Arkhamu a v inkognito intoxikuje sportovce a sází na zápasy proti nim. 4*