Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

Snagglepuss (1961) (seriál)

Tohle jsem moc nemusel, matně si pamatuju, že šlo o nějakého high-society kocoura, který řešil daily stuff.

Navždy (1989)

“Throwback Thursday #73” - Koncem 80. let byl populární nádech nadpřirozena a posmrtného života v komediích a slaďárnách (Hřiště snů, Duch, Je naděje, Můj táta duch…) a Always jede na stejné vlně. Dreyfuss jako letecký hotshot umře a pak je guardian angel Holly Hunter. Hodně sentimentu, několik vtipných scén, ale taky dost přeslazené a bez logiky. Na jedno zkouknutí asi pohodový film, ale když víte, že to režíroval Spielberg, tak jde asi o jeden z jeho slabších kousků. Shlédnuto na Nova Cinema. 3*

plakát

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Další z pohádek, z které jsem jako dítě viděl pouze fragmenty. Werich je zajímavý v obou rolích, ale pekař Matěj mu sedí víc. Když se v Pekařůvě císaři ujme vlády pekař Matěj, zábava jde dost nahoru, hlavně díky intrikám jeho rádců a Kellyho. Nataša Gollová tu vypadala jako solidní milfka. :D

Princ Bajaja (1971)

Jako dítě jsem tu pohádku žral, měl jsem ji nahranou na VHS. Ale když jsem jí teď viděl tak po 20 letech, musím přiznat, že Bajaja zestárl hodně. Po porážce a smrti záporáka to ještě trvá, než se Bajaja s princeznou dají dohromady, a to už je film v pořádné křeči.

plakát

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Mám slabost pro tyhle české filmy z raných 90.let. Na konci minulého režimu Hynek Bočan natočil tuhle zapomenutou pohádku o zapomnětlivém černokněžníkovi. Pár vtipných scén z backstage barrandovského ateliéru, Heřmánek jako černokněžník a Nárožný jako filmový režisér jsou hlavními plusy, otravná postava učitelky a infantilita zase naopak mínusem. Slabší 3* hlavně za tu dobu.

plakát

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Horší než Gott jako Lucifer je jen Gott jako Bůh…

Pyšná princezna (1952)

Pyšnou princeznu jsem jako dítě neměl moc rád, protože byla černobílá, a tak zůstala dodnes. Proto jsem vždy viděl jen kousek a dost jsem se ji vyhýbal. A docenil jsem ji až letošní Vánoce. Zajímavý příběh, kde nechybí sympatické obsazení, vtip i zajímaví záporáci. A nelze přehlédnout ani ten lehký budovatelský motiv, ale ten mi nějak zvlášt nevadil. 5*

Z pekla štěstí (1999)

Pohádka Z pekla štěstí má svoje světlé momenty, ale chybí atmosféra starších pohádek a lepší scénář. Šimůnek, Hůrka, Laurinová podali dost fádní herecké výkony. Scénář vůbec nepotrestal zlou Dorotu, na kterou jako kdyby Troška úlně zapomněl. 2*

plakát

Byl jednou jeden král... (1954)

Pohádka, kterou jsem viděl po cca 20 letech. Motivem je klasika sama, že peníze nejsou všechno a diamanty domácí zvířata nenakrmíte. Tahounem filmu je jednoznačně Jan Werich a ve vedlejší roli mu sekunduje Vlasta Burian. 4*

plakát

Šíleně smutná princezna (1968)

Viděl jsem po letech a musím dát jen 3*. Děj pohádky místy dost kulhá a že by šlo o nějakou zábavu, to se říct nedá. A ani ty intriky rádců nejsou extra zábavné. Jediný kdo snese přísnější měřítko je Kokoška. 3*

Ovládací panel