Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (2 044)

Last Christmas (2019)

Romantické filmy nevyhledávám, ale Last Christmas od režiséra Paula Feiga se mi líbil. Emilia Clarke je cute, Henryho Goldinga mám taky rád a příběh je překvapivý a má nápad. První film Paula Feiga, který mě nebolel a naopak mi zaujal. Tenhle flick bych si za pár let klidně zopáknul. Přes pomalejší rozjezd se tahle vánoční romance nakonec trochu rozjela a šla do plusu. 4*

Highlander 3 (1995)

Slabé, ale pořád lepší než tragický druhý díl z alternativní reality. Režie mdlá, u soubojů hraje podivná techno hudba (holt devadedátky se nezapřou), příběh je jednička přes kopírák, jen víc naivní a k neherci Lambertovi se přidal ještě neherec Van Peebles jako záporák. Mako v roli kouzelníka naopak přesvědčivý, má však pouze pár minut v úvodu. Scénář si z jedničky půjčil všechno, kromě logiky, kdy si Connor myslí, že je poslední, ale stálé nestárne, což by dle dvojky měl a je mu hrozně divné, že se objeví další nesmrtelný - Kane. Výsledkem je koukatelné béčko, které jedničce nesahá ani po kotníky, ale dvojku strká do kapsy. Viděno na AMC. 2*

plakát

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Jak mohl Russell Mullcahy natočit takhle špatné pokračování svého vlastního filmu? Scénář, včetně námětu, popírající události prvního filmu, jsou jeden velký zmar. Akce nudná, efekty slušné. Lambert je hrozný herec, Ironside jako záporák mdlý a zaujme jen Connery a jeho vtipy. Jeho účast v tomhle zbytečném sequelu je mi záhadou. Pro režiséra Mulcahyho a herce Christophera Lamberta turning point v kariéře, po kterém už šli jenom dolu do céčkových projektů. Jedna hvězda za Conneryho. Viděno na AMC.

Spawn (1997)

Přeceňovaný scénárista, kreslíř a zároveň tvůrce Spawna Todd McFarlane se podílel na této filmové adaptaci, která je hrůzostrašná. Na temný příběh zde vůbec nefunguje atmosféra ani scénář a když film porovnám s podobnými a staršími temnějšími komiksovkami (Darkman, The Crow), tak filmový Spawn vedle nich působí jako straight-to-video film. Režisér filmu po slibné úvodní akci nedokázal filmu vtisknout žádnou tvář, akce je hrozná, včetně ozvučení (střelba zní jak ripoff nějaké videohry z devadesátek). Nepochopím, že je finále v pekle, když si tvůrci museli být vědomi toho, že jejich největší slabinou je CGI. Film měl hlavně být Rkový, protože Spawn = násilí. Shlédnuto na AMC. *

plakát

Jay and Silent Bob Reboot (2019)

v rebootu Jay and Silent Bob si Kevin Smith opět dělá srandu z Hollywoodu a jelikož se podle fanoušků za posledních dvacet let nikam filmařsky neposunul, tak si Smith dělá srandu i sám ze sebe, z obsazování své dcery, z kvalit svých filmů. On si vlastně dělá srandu z hodně věcí, ale abyste si to jako divák užili, musíte znát Clerks a propojení Smitha s jeho kámošema, kteří se kolem téhle "frančízy" točí (Affleck, Jason Lee, Damon, Brian O'Halloran atd.). Přesto mám pocit, že u prvního příběhu kolem Blutnman & Chronic jsem se bavil víc. V závěru filmu na Chronic-conu totiž už byl scénář řádně ve křeči, přesto nechávám na 3*, hlavně za ty camea (pobavil hologramový Hemsworth). 3*

plakát

The Mortuary Collection (2019)

I třetí film, který jsem si vybral pro letošní Halloween byla trefa do černého, protože The Mortuary Collection je překvapivě povedená hororová antologie. Divákovy jsou servírovány čtyři povídky, z nichž je ta první nejslabší. Druhá a třetí jsou ok a čtvrtá se vyloženě povedla. Atmosféra pohřebního ústavu je správně disturbing, Clancy Brown je opravdu creepy a propojující zápletka všech čtyř povídek je překvapivá a má nápad. 3*

Ztracení chlapci (1987)

U druhé halloweenské volby jsem sáhl do mých oblíbených 80s a řekl si, že odškrtnu další filmový rest - The Lost Boys. V USA kultovní teenage horor z 80s od Joela Schumachera. Ve filmu se poprvé sešli The Two Coreys, dobový fenomén v USA a sice Corey Feldman a Corey Haim, teenage hvězdy, které uspěly v několika filmech, poté začaly hodně fetovat, jejich další filmy propadly a už o nich nikdy nikdo neslyšel. On je tu vůbec zajímavý cast, hlavní roli má mladý Jason Patric (podprůměrný herec z Nebezpečné rychlosti 2) a záporáka si střihla další dobová teenage star Kiefer Sutherland. Schumacher tu moc nevěděl jestli chce natočit family friendly horor nebo Rkovou řezničinu s upíry. První polovina je dost pomalá, ta druhá je zase zábavnější. Většinu času je to komedie, místy dokonce parodie se záchvěvy hororu. Podobně laděná upírská Fright Night se mi líbila o trochu víc, přesto bych s čistým svědomím The Lost Boys zájemcům o hororové komedie doporučil. 3*

Hubieho Halloween (2020)

Mám rád halloweenské komedie a tahle Sandlerovka byla odzačátku must see. Nenechal jsem se odradit zdejším hodnocením a film jsem si užil. Sandler je hrozně cringy, ještě víc než bývají v komediích Carell nebo Ferrell. Super atmosféra Halloweenu, dobrý gagy a casting - kámoši Sandlera. Nejlepší byly trička Sandlerovy mámy - Canyoning makes me wet apod. První letošní halloweenský film. 3*

plakát

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Doctor Sleep je úplně jiný film než The Shining, protože v Kubrickově díle se divák o "záření" nic moc nedozví, tedy pokud pominu rozhovor Dannyho s Dickem Hallorannem (kuchař z hotelu), film je totiž hlavně o hotelu Overlook. Doctor Sleep se rozjíždí pomalu, většinu děje Doctor Sleep vůbec nevypadá jako sequel The Shining, ale spíš jako nějaká temná verze X-Menů nebo Highlandera. Film jde svojí cestou, rozvíjí mytologii kolem "záření" a ukazuje lidi, kteří mají podobné schopnosti jako má Danny v podání Ewana McGregora. Díky skvělému finále, kde se divák podívá opět do hotelu Overlook navíc Sleep téměř po 40 letech vysvětluje i jedničku. Škoda že film zapadl v podzimní konkurenci a výrazněji se v kinech neprosadil. Herecké osazenstvo a režisér Mike Flanagan by si to jistě zasloužili, protože každý hororvý fanda musí ocenit, že na to Flanagan svojí režií šel jinak, bez laciných lekaček a duchů, přesto zábavně a s místy mrazivou atmosférou. Škoda, třeba film bude za léta doceněn, jako tomu bylo u Shiningu. Musím říct, že se mi tohle Kingovo Shining universe velmi zamlouvá a rád bych do něho nakoukl ještě alespoň jednou. 4*

Bitva u Midway (2019)

Bitva u Midway je takový ten učebnicový spotřební blockbuster, který nemá větší ambice než Hollywoodsky odvyprávět jednu z klíčových bitev v Pacifiku. Kdo viděl některý z předešlých Emmerichových filmů, ví co ho čeká, strohé dialogy o nejnutnější taktice nebo představení postav a velký důraz na akci. Ta je tentokrát (i díky reálné předloze) zábavnější než tomu bylo u pokračování Independence Day z roku 2016. Casting se taky povedl a září hlavně vedlejší postavy Evans, Harrelson nebo Quaid. Patos, tolik typický pro Emmericha byl hlavně nakonci a ne v takové míře, aby to diváka otrávilo. Díky tomu, že Lionsgate opět předprodal práva, tak z propadáku nejspíš udělal lehce ziskový film, protože jim z tuzemských tržeb stačilo velmi málo. 3*