Vánoce naruby (2004)

Předně jsem vůbec netušil, že je to zfilmovaná kniha od Grishama a o knize nevěděla ani moje mamka, která ho čte. Tima Allena mám od dob kutila Tima rád, film má navíc příjemnou vánoční atmosféru. Nechápu tak nízké hodnocení. 3*

Gremlins 2 (1990)

Přepálená dvojka, která sklouzává do vod trapnosti a cringe. O původu Gizma či Gremlinů se divák opět nic nedozví. Z námětu “gremlini v mrakodrapu” šlo s lepším scénářem vytěžit mnohem víc než se ve skutečnosti stalo. Propadák Warner Bros jak řemen. 2*

Gremlini (1984)

Je to škoda, že Gremlini tak hrozně zestárli. Jako kluk jsem to měl rád, ale po letech to nudí, možná je to tím, že film cílí na celou rodinu. Nemohu se ubránit porovnání s Critters, kteří jsou více laděni do černého humoru, je tam násilí a přijdou mi zábavnější. 3*

Hlava rodiny (1991)

Oddechová komedie s notnou dávkou sentimentu a nenuceným humorem. Steve Martin se do rolí podobných starostlivých otců vyloženě hodí. 3*

Samotář v Seattlu (1993)

Přeceňovaný romantický hit, kde sice Hanks a Ryanová tvoří sympatický pár, ale zbytek je klišé od režisérky Ephronové (zatím její nejlepší film, co jsem měl možnost vidět). 3*

Čarodějky (1990)

V určitých momentech dost staršidelná pohádka o boji kluka proti zlým čarodějnicícm na jejich srazu v hotelu. Viděl jsem to před lety a pamatoval jsem si jen Rowana Atkinsona. Po druhé projekci nechávám 3*.

Podvedená (1991)

Typický thriller z této doby - idylka, disturbing momenty, odhalení, teror, finále, konec. Goldie Hawn hraje překvapivě slušně, ale scénář místy opravdu nedává moc smysl. Z filmu není zřejmé(spoiler), co bylo motivem Johna Hearda dělat to, co dělal - změna identity, fingovaná sebevražda, 3 vraždy, krádež. Slabší 3*

Muž se železnou maskou (1998)

Velmi špatný historický film, a tím nemám na mysli fiktivní příběh, ale spíš obrovskou naivitu scénáře a nudnost filmu. Opravdu jsem se nudil až běda, nechybí ani klišé. Nikdy více. 2*

Dvojí obvinění (1999)

Jak byl v 90. letech někdo křivě obviněn a nacházel se na útěku za účelem očištění svého jména, nesměl u toho chybět Tommy Lee Jones. Double Jeopardy je předvídatelný thriller, který šlo s daným námětem natočit možná o trochu lépe, ale koukatelné to je a v podstatě nejde o špatný film, až na trochu přepálené finále. 3*

Pan Magor (1997)

Smutný pád Nielsena, protože když tento film porovnáte s Bláznivou střelou, tak Mr. Magoo je zoufale nevtipný film, který ani nemá být parodií, a to je zřejmě kámen úrazu celého filmu. Postavit totiž celovečerní film na postavě z grotesek, která špatně vidí a zachraňuje ji štěstí, je tak zoufalý námět, že ani scénář nebo zkušená Tongova režie (Police Story 3, První rána) nic nezmůže. Utrpení pro diváka. *