Ostrov Dr. Moreau (1996)

U Ostrova Dr. Moreau mi zaráží jedna věc, a to, jak je možné, že tento film šel vůbec do kinodistribuce když má look béčkového filmu z dvd produkce, muselo být zcela zřejmé, že film v kinech vyhoří, což se i stalo. K filmu řeknu asi jen to, že námět není úplně marný, ale jeho provedení v podobě scénáře, režie a hereckých výkonů zcela pokulhává. Bizardně nudný film. Viděno na AMC.

Mrtvý muž přichází (1995)

Snímek, který ve mně nedokázal vyvolat naprosto žádné emoce a při jehož sledování jsem se ukrutně nudil. Susan Sarandon nemám příliš v oblibě, protože v každém filmu vypadá jako učebnicová učitelka ze základní školy a Penn hrál psychicky nevyrovnaného jedince, jehož motivaci a chování jsem nepochopil. Tenhle film už neuvidím. Robbinse mám jako herce rád, ale tahle jeho režijní látka mi nesedla. Shlédnuto na AMC. 2*

Hon na myš (1997)

Chytlavá ústřední melodie a několik scének souboje s myší, ale čekal jsem od filmu větší zábavu. 3*

V moci posedlosti (1993)

I na svou dobu šedivý thriller, který disponuje hrozně nevěrohodným námětem a naivní scénářem, k tomu rutinní režie Beckera a víte, že z Malice radost nekouká. Pullman hraje svoji klasickou roli slušňáka, Baldwin (v té době) typickou roli seladona a na Kidmanku se radši neptejte, a to jí mám rád, ale tady se moc herecky nevyznamenala. Dějová linie s vrahem dívek tam opravdu byla jenom kvůli vzorkům spermatu? To jen potvrzuje moje slova, že scénář byl upatlán z ničeho. Uspávací tempo filmu rovněž neprospělo. Znova už film nikdy neuvidím. 2*

Statečné srdce (1995)

Braveheart jsem viděl po letech a svoji kvalitu si tento snímek v rámci historických filmů (můj neoblíbený žánr) zachoval. Gibson nejen dobře roli zahrál, ale i film technicky skvěle zvládl coby režisér. Konec jsem si samozřejmě pamatoval i po letech. Zbytek filmu ale prakticky vůbec. 4*

Tajemství mého úspěchu (1987)

Komedie s M. J. Foxem z korporátního prostředí s 80’s soundtrackem? Věděl jsem, že se mi tento film od Herberta Rosse (druhé setkání s tímto tvůrcem) bude líbit, že ale nakonec překoná veškerá moje očekávání jsem netušil. Scénář míchá převlíkací komedii, trochu romantiky a příběh o zelenáči, který prorazí v korporátním světě. Nejlepší je na něm ale ta pohodová atmosféra, ta se nedá popsat, ta se musí zažít. 5*

Maverick (1994)

Kvalita Mavericka je rozporuplná, některé momenty jsou zábavné (odkaz na Lethal Weapon), jiné méně zábavné (příhoda s rusákem) a některé vyloženě trapné (závěrečný twist). Sympatické obsazení a kvalitní Donnerova režie jsou určitě plusy, bohužel 80% příběhu působí laciným dojmem vaty k hlavní zápletce, což je pokerový turnaj. Donner má rozhodně lepší filmy a Maverick je silně overated film. 3*

Zběsilost v srdci (1990)

Po Sloním muži, Modrém Sametu a Lost Highway čtvrtý film od Lynche, který jsem viděl. Nutno říct, že Wild at Heart je hlavně pervezní romance, Lynch se snažil mixovat žánry, takže v prvních čtyřiceti minutách je film hlavně mysteriózní, pak je z toho road movie, drama, thriller a nakonci i krimi řezničina. Místy to bylo trochu sušší, ale s nástupem slizouna Dafoa začne ta pravá zábava. Celkově to nechám na slabších 3* // zajímavé, že jsem film viděl jednou a furt si pamatuju, že se postava Dafoea jmenuje Bobby Peru.

Smrtihlav (1998)

Atmosfericko-paranoidní snímek, který si pohrává s myšlenkou, že v jednom temném městě je stále tma a tzv. Cizinci město neustále přestavují a lidem pomocí stroje vyměňují myšlenky. Tento námět je velmi dobře rozveden a natočen. Jde o staršího a méně akčního předchůdce Matrixu, který není tolik známý. Za CGI se tvůrci vůbec nemusí stydět. Viděno na AMC. 4*

Jezero (1999)

Je celkem s podivem, že tento film šel do kin, protože je to opravdu videobéčko. Pamatuju si ten cover z videopůjčovny, ale fim jsem viděl až dnes. Režisér Miner vystavěl komediálně laděný horor na obsazení herců, kteří se nikdy nedostali do nejvyšší herecké ligy (Pullman tam možná chvíli byl, Bridget Fonda se jí nikdy ani nepřiblížila, Platt to samé a Gleeson byl vždycky supporting character). Ač je film místy lehce vtipný, hlavně neustálými roasty mezi postavami, CGI je špatné a příběh je odlehčená verze Jaws bez žraloka, za to s krokodýlem. Shlédnuto na AMC. 1*