Evoluce (2001)

Mnou zapomenutý film, který jsem někdy kolem roku 2002 viděl hodněkrát na HBO. Film vůbec nezestárnul a námět a scénář jsou pořád kvalitní. Vůbec jsem netušil, že to natočil Reitman. Zároveň nechápu ten divácký nezájem v kinech. Super sci-fi komedie. 4*

Need for Speed (2014)

Kdysi jsem hrál Need for Speed: Porsche unleashed, později ještě krátce Undercovery a nedávno jsem se ptal dvou kamarádů - "Hele co ty filmový Needy, jaký to je?" a oba mi řekli nezávisle na sobě, že je to slabý. Měli pravdu, námět filmu je jak z céčkového direct-to-dvd filmu o autech, stopáž filmu přepálená, autoři vůbec nevyužili postavu bývalé přítelkyně hlavního hrdiny, nabízí se tedy otázka, proč jí do scénáře vůbec dali? Čekal jsem kriminální zápletku a ne pouze revenge movie. Akce v porovnání s Fast & furious nudná. 2*

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Přiznám se, že jsem zasmál jednou, a to už ani nevím při jaké scéně. Film neurazí, ale trapných vtipů je tu bohužel požehnaně. Efron mi nevadil, ale Adam Devine není vůbec vtipný, spíš naopak. Film je odvar American Pie a fekálních sandlerovských komedií.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jelikož jsem do tohoto snímku byl světem Star Treku nepolíben, tento film byl mým prvním střetnutím s tímto univerzem. Snímek je vizuálně a technicky skvěle nasnímaným filmem, ale pod tímto pozlátkem se skrývá obyčejný příběh jedné lodi bez jakýchkoliv epických momentů. Nechápu, jak někdo Star Trek může porovnávat se Star Wars, protože jsou to nesrovnatelné série. Každá je úplně o něčem jiném a Star Wars je epičtější. 3*

Já, Frankenstein (2014)

Nerozumím tomu, že se najdou tak pošetilí producenti, kteří věří tomu, že se jim peníze vložené do takovéhoto projektu zhodnotí. Já, Frankenstein je vykrádačka béčkových fantasy rubaček, a to zejména filmů Van Helsing, Solomon Kane nebo Underworld. Ačkoliv je film plný akce, je hrozně nudná. Zbytečný, špatný a ztrátový projekt. *

Jméno růže (1986)

Jediný historický film, který můj táta, jenž nemá rád historické filmy, označil za pěkný. A právem, protože je to poutavá středověká detektivka. 4*

Kruhy (2017)

Na Rings jsem se opravdu těšil, protože jsem viděl kdysi jedničku a byla výborná. Atmosféra se tam dala krájet a příběh měl nápad. Kruhy začínají slibně, ale pak už si divák bohužel Samaru moc neužije, protože tu ustupuje do pozadí příběhu. Scénář a hlavní pointu film jsem dokázal odhadnout a musím přiznat, že jsem se nudil. Hodně.

Úsvit planety opic (2014)

Úsvit planety opic je sice důstojným pokračováním jedničky, ale chyběl zde nějaký epický moment, jako byl v jedničce. Střet mezi Caesarem a Kobou byl stejně nevyhnutelný jako střet mezi lidmy a opicemi. Souhlasím s názorem, že dvojka je spíše blockbuster, než nositel epického příběhu. 3*

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Tvorba Tima Burtona šla vždy mimo mě. Sirotčinec slečny Peregrinové funguje dobře jako hororově laděný dobrodružný film. Slabších míst pár bylo, ale za tu originální bitvu v závěru dávám palec nahoru a 3*.

22 Jump Street (2014)

Dvojka jede v duchu prvního dílu a začne tam, kde jednička skončila, ústřední dvojice jde řešit případ na vysokou školi. I tentokrát film boduje v tom, že se nebere vážně a dokáže se sám parodovat. Závěrečné akční figurky s heslem "Don't shoot at my dicks" byly fakt gól. 3*