Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 647)

22 Jump Street (2014)

Dvojka jede v duchu prvního dílu a začne tam, kde jednička skončila, ústřední dvojice jde řešit případ na vysokou školi. I tentokrát film boduje v tom, že se nebere vážně a dokáže se sám parodovat. Závěrečné akční figurky s heslem "Don't shoot at my dicks" byly fakt gól. 3*

Pan (2015)

Vizuální prázdno je asi nejvýstižnější název. A to první dvacetiminutovka vypadala tak slibně. Bohužel poté film sklouzl do orgií před zeleným plátnem, které studio Warner Bros přišly pěkně draho. Divácký nezájem byl asi zapříčiněn tím, že film úplně postrádá humor a originalitu. 2* // Zemi nezemi jsem nikdy nemusel, ale Hook od Spielberga byla hezká pohádka.

Hercules (2014)

Nemám podobné starověké rubačky moc v oblibě, ale Hercules byl docela svižný, a to hlavně ve druhé polovině. Kdybych to měl porovnat s podobnými novými Titány, tak je Hercules o stupínek výš. Hlavní zásluhu na tom má určitý nadhled filmu a hlášky. 3*

plakát

Underworld: Krvavé války (2016)

Série Underworld přešlapuje na místě už od trojky, čtyřka byla sice o trochu lepší, ale je to pořád to samé dokola. Příběh Blood wars nepřináší v tomto ohledu (ani v jiném) nic nového. Dočkáme se zde supersilného vlkodlaka, jehož původ jsem moc nepobral, přehršle intrik, jak ze středověkého filmu, upírky s vizáží Lucie Bílé, jednoho zmrtvýchvstání a nekonečného hledání Seleniného dítěte. Sérii Underworld zastihla stejná krize jako projekt Resident Evil, i když u toho Underworldu je to dlouhodobější. Charles Dance by měl zvážit účasti v podobných projektech.

plakát

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Já bych druhého Reachera úplně nezatracoval. Ano, jsou tam hlušší momenty, zejména ta melodramatická linka, ale jinak film jde ve stopách prvního filmu. 3*

Strážci Galaxie (2014)

Marvelovská CGI exhibice, která je velmi zábavná. Obecně bych film označil, jako jeden z nejlepších originů hollywoodských komiksových adaptací. "If you like Pinacoladas" 4*

Číslo 5 žije (1986)

V 80. letech přišel věk robotů a i díky tomu se "Číslo 5 žije" stalo kultovním. Od doby, co jsem to viděl poprvé, jsem si z toho nepamatoval téměř nic. G. W. Bailey v tradiční roli zeleného mozka. :D 3*

Machři 2 (2013)

Duganovi se povedlo natočit film, který nemá žádný příběh, je to jen sled scén. Pár vtipných momentů tu je, ale bohužel dominuje trapnost v podobě vtipů s fekáliemi, močením, zvratkami, apod. Prostě sandlerovská klasika.