Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Scary Movie přinesla do žánru parodií nový prvek, a to parodování hororů. Je to již řadu let, co jsem film viděl poprvé, a to v televizi pod názvem Děsnej biják. Jednička má klasické scény - "wazzap!!" nebo Wayans na záchodě u gloryholu. Konec jsem si už nepamatoval. Díky HBO jsem si film remindnul v původním znění. 3*

28 týdnů poté (2007)

Přiznám se, že se mi druhý díl líbil víc než 28 dní poté. Je to dáno asi svožnějším tempem a akčnějším scénářem. Výborné byly ty aftermath scény s obnoviu města. Osud postav nelze předvídat, protože je tvůrci nešetřili. Mít film jasnější konec, šel bych s hodnocením výš, takhle 3*.

Hostel III (2011)

Trojka je jen další vykrádačka prvního dílu. Atmosféra z prvního Hostéu je fuč a zbývá jen příběh plný hororových klišé a předvídatelného děje. *

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Problémem tohoto filmu je to, že to nejsou klasická Akta X. Podtitul "I want to believe" ve mně vyvolal představu, že film bude mít tradiční mimozemskou nebo nadpřirozenou zápletku. Bohužel se tak nestalo a jedná se o rutinní pátrání po zlosynech, co experimentují s lidským tělem. První film byl úplně nekde jinde. 2*

Addamsova rodina 2 (1993)

Dvojka se nese ve stylu jedničky a drží si její kvality. Rodina Addamsových má své kouzlo. Dětský tábor s "povinnou" zábavou tvůrci vykreslili dokonale.

Slečna Drsňák (2000)

Říkal jsem si, že to bude třeba vtipné. Nebylo. Bylo to extrémně trapné a zdlouhavé. Proti Sandře Bullock nic nemám, ale prostředí Miss mi nijak neoslovilo, stejně jako tento film. Někdo by měl spočítat, kolikrát zde padne sousloví "světový mír", byl by to zajímavý challenge. Michael Caine je ta jedna hvězda, kterou snímku uděluji.

Maturitní ples (2008)

Těžko uvěřit, že takový paskvil šel do kin. Zpracování příběhu i vražd vypadá hodně televizně. Absence napětí, gradace děje. Ztráta času.

Klid noci (1982)

Tuhle Bentonovu kriminálku jsem si pustil v nočních hodinách, a ačkoliv jde o poměrně krátkou stopáž, musel jsem místy přemáhat spánek. Žádné velké vyšetřování ani horor nečekejte, je to hlavně konverzačka a pěkně pomalá. Shlédnuto na MGM. 2*

Alenka v říši divů (2010)

Vizuálně pěkná podívaná se zajímavými postavami, která má klasicky pohádkově plochý příběh, což je trochu škoda. Burtonova stylizace je na snímku patrná, jen zde vymizel jeho typický morbidní humor. Překvapila mě ta utržená miliarda v kinech. 3*

To (2017)

Horor, který podle box office značně rozčeřil stojaté a duchařské hororové vody. Tvůrci IT kombinují staré, hororově laděné klukovské filmy s brutálním hororem a velmi se jim to daří. Kingovu předlohu jsem nečetl, ale ač postav je hodně, nelze říct, že by některá z nich byla vyloženě plochá. Neustálé rektění mezi klukama mi remindlo druhý stupeň ZŠ, kde lítaly podobné hlášky. Společný boj proti zlo mi připomněl Noční můru v Elm Street IV, kde je obdobný motiv. Obecně IT oplývá 80's feelingem. Jsem zvědavý na part II. 4*