Road Trip (2000)

Prvotina režiséra Todda Phillipse mě nijak extra nezaujala, je to taková road movie verze prciček se Stiflerem, bohužel většinu času nevtipná. Postava vypravěče Barryho byla neskutečnej cringy. 2*

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Lara Croft - Tomb Raider je videoherní akčňák poplatný době vzniku, takže bohužel nechybí klipovitý střih veškeré akce, zpomalovačky, a to vše v rytmu dobové taneční hudby. To stejné lze nalézt v podobných filmech té doby (Charlieho andílci, filmy s Jet Li jako Romeo musí zemřít nebo seagalovka Na pokraji smrti). Angelina je jako Lara Croft zajímavá, ale filmu podkopává nohy zmíněná nudná režie a předvídatelný scénář bez jakékoliv inovace. 2*

Haunt (2019)

Haunt je zajímavý slasher, kterému nechybí atmosféra strašidelného domu v kombinaci s poctivým gorem. Chování postav není tak dementní, jak je ve slasherech zvykem. Příběh částečně překvapí, a to hlavně v závěru, kdy se vybíjená otočí a z obětí se stávájí zabijáci zvrhlých lovců. Ve srovnání s Hell Festem z předešlého roku je Haunt po všech stránkách lepší. Ambicióznější Escape Room mi teda přišel taky horší než tahle zajímavá nezávislárna. 3*

Ocelová pěst (2011)

Rocky meets Transformers. Kdyby tam nebyl Hugh Jackman v takové Eastwoodovské roli, tak by film byla nuda, takhle taková podívaná pro celou rodinu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Slyovi se povedlo nastartovat sérii o Rockym, tak to zkusil i s Rambem a po kvalitativní stránce se mi Last Blood líbilo víc než čtyřka. Je pravdou, že jsou tam hodinu rodinné cajdáky, u kterých dopředu víte, jak dopadnou a které mi v akčňákách většinou nudí, ale v případě Ramba mi to nevadilo. Akorát je trochu problém v tom, že nitro Ramba se rozebíralo hlavně v jedničce a od dvojky tam ten motiv civilního Ramba byl jen jako vata na začátku. Tady je totiž na jeho vnitřních démonech postavená celá ta nosná linka příběhu, aby se v závěru vrátila zase pořádná vybíjená v tunelech aka Vietnam. Rambo: Last Blood by šlo popsat jako hodinové cajdáky o rodině a pak zlému kartelu Rambo ukáže Vietnam v podzemních chodbách. Potěšilo mi to závěrečné nostalgické ohlédnutí za předešlými díly. Škoda, že se film nezaplatil, možná za čas z nosičů a VOD. 4*

Pád anděla (2019)

Jednoznačně nejlepší díl série, příběh je sice průhledný už díky castingu, ale tempo celkem šlape a film nenudí ani chvíli. Tentokrát musí Butler a Freeman čelit nepříteli z vlastních řad a zápletka jakoby vypadla z nějakého dílu Call of Duty. Lionsagte zase přeprodal práva na uvedení a v kombinace s nízkými náklady si i na třetím díle pořádně namastil kapsu. 3*

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Ze začátku mi Angry Birds 2 moc nebavily, přišlo mi to rozvíjení příběhu, který měl jedničkou skončit. Poslední třetina to zachraňuje, hodnotím stejně jako jedničku, která subjektivně byla lepší a víc vtipnější. V sequelu se vtipy rozjedou hlavně v poslední třetině filmu. Kasovně šlo o neúspěch pro Sony Pictures Animation, který se možná za čas zaplatí z merche. To nic nemění na faktu že pokračování Angry Birds v kinech vyhořelo a šlo o další z řady sequelů, které underpowerformovaly v kinech v roce 2019. 3*

Krvavá nevěsta (2019)

Zajímavý one shot, který táhne sympatický cast se Samarou Weaving a Adamem Brodym, kterého jsem léta neviděl, což platí i o šedesátileté Andie Mcdowell. O vtipné momenty není nouze, finální zvrat šel předvídat a vyvrcholení je sranda, kterou nečekal asi nikdo. Filmu pomáhá, že se nebere vážně. Levná sranda, která se dost možná i zaplatila. 3*

Hodní hoši (2019)

Vtipná komedie o šesťácích, taková americká a modernější verze Třetí skoby pro Kocoura. Rogenův rukopis z pozice producenta je znát a nechybí humor o penisech. Universal z tohohle levného flicku udělal ziskový projekt. 3*

Noční můry z temnot (2019)

Pár zajímavých scén nezachrání plytký scénář, který nedokáže možná zajímavou knižní předlohu smysluplně odvyprávět a většinu času nudí. Úvodní halloweenská atmosféra se vytratí po půl hodině a z filmu je variace na IT nebo Stranger Things, akorát víc teenage bez pořádného strašení nebo krve. Škoda, námět v podobě antologie zněl velmi slibně. 2*