Mortal Kombat (2021)

Mortal Kombat jsem samozřejmě hrál, i když jsem vždy spíš preferoval Tekkena. Dva starý Mortaly jsem taky viděl, jednička je guilty pleasure, dvojka je hrozný omyl. Nový restart MK je béčko, které má slušné fighty, ale příběh kulhá na obě nohy. Charakterů je dost, ale bohužel film není arénový (jako např první MK nebo Bloodsport), jak by divák čekal, ale spíš akční film. Vlastně tu ani Turnaj neproběhne, všechno se odehrává před ním. Film flopnul, což se dalo čekat, vzhledem k tomu, že to je látka spíš na seriál než na film. 3*

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Bál jsem se, že to takhle dopadne, no. Na jednu stranu je fajn se znovu setkat se Zamundou a původním castem, ze kterého chybí jenom královna a motherfucker Jackson. Bohužel největším mínusem sequelu je to, že všechny hlavní postavy z jedničky tu ustoupily do pozadí a děj se točí hlavně kolem syna Eddieho Murphyho. Ten je však herecky nejslabším článkem sestavy a příběh mě popravdě moc nebavil. 2*

Mistrovská úroveň (2020)

Boss Level je béčková variace na time-loop filmy, která ale překvapivě funguje a baví od začátku do konce. Zápletka je docela blbina, ale s tím do toho jdete. Mel Gibson je tu villain a celkově se ve filmu vyskytuje cca 10 min. Grillo je docela sympaťák a je to takový filmový Oliver Giroud. Zajímavá akce, občas i humor. 3*

Raya a drak (2021)

Do poloviny mi to vůbec nebavilo, ale jak se dala dohromady nesourodá parta, tak mi to docela chytlo. Celkově nejde o špatný animák, ale Soul byla lepší. Raya zase vede nad Onward a Croods 2. Z Rayi asi asijská klasika typu Mulan nebude, ale animák má zajímavý svět, který se tvůrcům daří využívat, přesto však zůstává pocit nenaplněného hitového potenciálu. 3*

Letohrátky (1990) (seriál)

Na základce ve družině jsme tuhle klasiku od Disney sledovali, ale nikdy mi extra nepřirostla k srdci. Radši jsem vždy měl Duck Tales nebo Rychlou Rotu. 3*

Závody Nascar (1999) (seriál)

Na základce jsem to sledoval a byl jsem velký fanda týmu Nexus, v tu dobu jsem si stavěl závodní Lego auta, které jsem poumenovával po postavách z tohohle seriálu, jedno moje auto se jmenovalo po jedné postavě Sběratel (Collector). To bylo cca v roce 2005.

Barney a jeho přátelé (1992) (seriál)

Tenhle seriál jsem nenáviděl a na cringe stupnici by byl ještě pod LazyTownem.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Když jsem viděl trailer na Spiral, spin-off série Saw, říkal jsem si proboha proč? Série je vyždímaná dostatečně a neexistuje inovace, která by tu sérii nějak oživila. Spirála strachu naneštěstí jede přesně v duchu Saw, používá stejný narativ, ale jediné propojení se Saw je fotka Johna Kramera a pasti. Divák znalý série Saw vraha odhalí po půl hodině, zbytek po hodině. Casting je weird, Chris Rock po letech vylezl z díry a střihnul si drsného detektiva, který se jak je v téhle sérii zvykem nechá outplaynout hlavním záporákem. Nechci už další Saw ani spin-off nebo prequel. Shitshow

Reminiscence (2021)

Režisérka a scénáristka ze seriálu WestWorld Lisa Joy debutovala na velkém plátně za kamerou celovečerního filmu Reminiscence a popravdě se jí to moc nepovedlo. Film se totiž hrozně táhne, příběh nevyužívá postapo svět, chybí akce, kriminální linka nestrhne, a ta romantická je nudná. Přitom atmosféru film místy nemá vůbec špatnou a Hugh Jackman i Rebecca Ferguson jsou sympatičtí herci, ale nemají moc co hrát, protože se film utápí v romantické lince a utiká mu ta zajímavější, detektivní linka. Kasovní průšvih by tenhle film postihl i bez Covidu, protože neexistuje cílovka, která by na film přišla. 2*

Jump street 21 (2012)

Spojení teenage vtipů a stereotypů ze středoškolských televizí spolu s policejní komedií se ukázalo jako překvapivě funkční model. Tatum a Hill si sedli a Ice Cube hraje klasicky perma nasranýho černocha. 3*