Lovci hlav (2011)

to byl vážně skvělý biják. zpočátku děj plynul nenásilně a volně a pak se to zvrhlo místama až v hororový scény. vynikající kamera!! fascinovalo mě, jak se tam zpočátku všechno dělo pomalu - lidi pomalu mluvili, pomalu se pohybovali, ...

Ostrov (2006)

pro mě příliš přitažené za vlasy. pobíhající ruští mniši s vyjadřováním metrosexuála mi doslova vadili a úplně přebili příjemný meditativní tón filmu i krásnou přirodu

Nadaný žák (1998)

dva sadisti, co se navzájem drží v šachu. nemám rád násilí, které je ve filmu jen proto, aby se mohlo pokračovat dál - to s tím bezdomovcem tam bylo jen aby měl na čem stát závěr. posledních 20 minut super, ale jinak pro mě nic moc

Železná srdce (2014)

z filmologického pohledu mám výhrady, ale hrůzy války jsou tam vyobrazeny velmi věrně a to je dobře - na tyhle zvěrstva se nesmí zapomenout a každý příspěvek k uchování této kapitoly lidsta je správný. za to +1*

Úžasňákovi (2004)

na to ze je to pro deti moc strileni a výbuchů. takovy by pohadky byt nemely

Pečovatel (2014)

velmi pěkně natočená kriminálka s děsivým tématem. hlavní hrdina byl člověk se spoustou emocí a žádný james bond. konec se mi nelíbil

Neúplatní (1987)

fajn téma, kostner i connery podle mě hráli velmi pěkně. nejsem ale zastáncem Morriconeho hudby (na mě příliš tesknivý až patetický) a některé scény byly vyloženě trapný (gangsteři s kulometama v autech policajti s koltama/brokovnicema na koních, všichni gangsteři mrtví jeden postřelený policajt; capone dostává přímo v soudní síni seznam podplacených členů poroty; ...), což přisuzuju roku, ze kdy film pochází.

Argo (2012)

no to byla fakt paráda!

Colette (2013)

není to čistých 5 hvězdiček, ale vážím si každého filmu a každého člověka, který se na natáčení tohoto tématu podílí, protože na toto se nesmí zapomenout. a i když mi něco vadilo (sexuání scény, čisté zuby, dobré vztahy kápů a vězňů, ...), tak téma si plné hodnocení zaslouží