Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Velmi povedené navázání na "klasickou" trilogii American Pie (ostatní díly mimo trilogii radši ani komentovat nebudu, nebylo by to moc pěkné). Stará parta je zpět a vůbec se nezměnila! Takže pokud se chcete pobavit a hledáte něco nenáročného, tak u tohoto filmu se skutečně zasmějete stejně jako u prvního dílu, kterému Reunion dokáže směle konkurovat.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Hodnocení této dobrodružné komedie asi nejlépe vystihuje odpoveď na onu základní otázku Života, Vesmíru a vůbec: "42". Co si jen pod tím představit? Jedná se o totální kravinu či na filmu přeci jenom něco bude? Ale musím přiznat, že od filmu jsem nic nečekal, a tím více jsem se u něj bavil. Knihu jsem nečetl, tak nemohu srovnávat.

Asterix a Kleopatra (1968)

Tady prostě musím dát plný počet! Komiksy o Asterixovi a Obelixovi (a Idefixovi) a jejich zpracování v kreslených filmech jsem měl vždy rád. A navíc toto je snad můj nejoblíbenější kreslený/animovaný film vůbec.

Burn Notice: The Fall of Sam Axe (2011) (TV film)

Pro fanoušky seriálu Burn notice povinnost, ale jedná se pouze o průměr mezi kriminálně-dramatickými filmy s prvky humoru. Příběh filmu se točí kolem samotného Sama Axe (přesně takového, jak ho známe ze seriálu) a vysvětluje, jak se vůbec dostal do Miami a jak vzniklo jeho slavné krycí jméno Chuck Finley. Zpestřením je i minirole J. Donovana. Pokud by byl TV film natočen jako jeden z dílů seriálu, hodnotil bych ho nadprůměrně, ale jako samostatný film nenabízí nic víc, nic míň.

Dobrý voják Švejk (1956)

Už jen kvůli dnes velmi slavné vedlejší roli M. Kopeckého jako feldkuráta Katze a všem jeho scénám ve filmu nemůžu hodnotit jinak než 5*.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pokračování prvního dílu, které de facto začalo tam, kde skončila "jednička". Scénář filmu je opět postaven na na výkonu R. Downey jr., kterému zdárně sekundují J. Law, N. Rapace a J. Harris jako prof. Moriarty. Jedná se opět o povedený mix akce a dramatu vhodně proloženého humornými hláškámi RD jr. Pokud jste tedy príznivci prvního příběhu o Sherlockovi Holmesovi, "dvojka" se vám bude líbit.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Ze začátku velmi výborný sitcom, který ale s dalšími díly zevšední a jednotlivé díly je kolikrát těžko od sebe rozlišit. I když se třeba odehrávají v jiném prostředí, stále jsou v nich řešeny ty samé nebo aspoň velmi podobné zápletky.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Po shlédnutí Jednotky příliš rychlého nasazení jsem se na tento film těšil, ale nakonec jsem by zklamán. Občas jsem se u filmu i zasmál, ale zároveň jsem řadu vtipů a narážek ze sci-fi prostředí moc nechápal či mě vůbec nezaujaly. Hold asi nejsem žádný geek, aby se mi to líbilo. Naštěstí. A co se týče samotného scénáře, a tudíž příběhu filmu, jedná se spíše průměrnou záležitost. Nic víc, nic míň.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Romantická komedie nebo dokument o rozmnožovacích zvycích pozemšťanů natočený civilizací světelné roky vzdálené od země? Těžko říci. Ale každopádně se jedná o vynikající oddychovku, pokud hledáte něco nenáročného a chcete se i zasmát. A ač jsem příznivcem sledování filmů v originále s titulkami, tak tady jsem naprosto spokojený s dabigem, teda spíše komentářem, Vladimíra Čecha.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Pokračování prvního dílu se tvůrcům opravdu velmi dobře povedlo. Netvrdím, že se jedná o nějaký megafilm, ale pokud od tohoto filmu, stejně jako od jedničky, nic neočekáváte a občas odpustíte tvůrcům drobné maličkosti, film vás dokáže mile překvapit a i pobavit. Navíc, stejně jako první díl, je film natočen s mnou oblíbenou tématikou amerických tajných dějin a konspiračních teorií. Každopádně doufám, že bude další díl. Už jen proto, abych se dozvěděl, co sakra je na straně 47!