Vrahouni (2010)

Mr. & Mrs. Smith, tentokráte v podání Ashtona Kutchera a Katherine Heigl za účasti Toma Sellecka, jehož postava je již od samého začátku naprosto předvídatelná. Jeho herecký výkon je však i přesto jedinou silnou stránkou celého filmu. Jedno shlédnutí stačilo.

Laboratoř pro chlapy Jamese Maye (2010) (pořad)

Ne, ne a ne... James May opravdu nezvládne utáhnout pořad sám bez pomoci Jezzy či Richarda. A už víme, proč při jeho dlouhých proslovech v Top Gearu oba rychle utíkají. Zatím uděluji jen dvě hvězdy, ale zároveň dávám seriálu ještě šanci... tak i po shlédnutí dalšího dílu musím zůstat na 2*.

Nedotknutelní (2011)

Prostě a jednoduše... nemám slov. Už dlouho se mi nestalo, že by na mě nějaký film zapůsobil jako tento. Impozantní syntéza komedie a dramatu, která se ve filmech jen tak nevidí, v příběhu inspirovaném skutečnými událostmi. Vše je navíc podbarveno vynikajícím hudebním doprovedem skladatele Ludovica Einaudiho.

Johnny English se vrací (2011)

Pokus o kombinaci Jamese Bonda a Mr. Beana č. 2, který očividně našel inspiraci i u Stevena Seagala, alias "cockpunchera" ve filmu The Onion Movie. Více než jednou se na film pravděpodobně nepodívám, neboť jakýkoliv díl Križovatky smrti s Jackie Chanem a Chrisem Tuckerem se mi z prostředí akčních komedií líbí mnohem více.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Už jen podle samotného názvu jsem nečekal od tohoto filmu žádné zázraky. Propojení prvků westernového žánru a sci-fi zde zkrátka nefunguje, tak by mělo a nezachrání to ani hvězdné herecké obsazení Danielem Craigem a Harrisonem Fordem. Samotný námět nebyl zase tak špatný, ale Jon Favreau zůstal někde na půli cesty. Btw, taky jste si všimli, že zbraňový systém používaný Danielem Craigem a mimozemšťany vypadá, jako by byl vyráběn v továrnách Tonyho Starka. :)

Veřejní nepřátelé (2009)

Klasická americká "gangsterka", inspirovaná osudem jednoho z nejhledanějších zločinců a utvářením Federálního úřadu pro vyšetřování ve 40. letech minulého století, ve které Johnny Depp ukázal, že se ani v žánru kriminálního dramatu neztratí a dokáže vyzdvihnout i naprosto průměrný film jako tento. Mínus bych dal za velmi pomalý spád filmu ve střední části a místy velmi "zvláštní" kameru.

Senna (2010)

Velmi kvalitně sesříhaná biografie jednoho z nejlepších závodních jezdů historie F1 a doby, kdy se měnily dějiny této soutěže. Mezníku, od kterého se závody formule 1 začaly rozhodovat pomocí technikého vývoje, inovací a samozřejmě s tím spojené finační síly jednotlivých stájí. Ayrton Senna byl závodníkem, který chtěl vyhrávat každý závod, a proto by se i v jeho kariéře našlo pár kontroverzních momentů (stejně jako později u Michaela Schumachera). Film nabízí i zajímvý pohled na jedny z největších soubojů formule 1 Senna-Prost, ke kterému by se dalo přirovnat pozdější soupeření mezi Schumacherem a Häkkinenem (v době, kdy jsem se začal zajímat o dění v seriálu F1, a kdy jsme přímé přenosy z velkých cen mohli ještě sledovat na Primě).

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Jelikož mě nějak minulo prvotní nadšení u filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly v roce 2003 a všehny díly (včetně Na vlnách podivna) jsem konečně zhlédnul v relativně nedávné době, musím konstatovat, že z hlediska vyváženosti se jedná o jednu z nejlepších trilogií vůbec (se vším dobrým i špatným) a prvním třem dílům tudíž uděluji rovnocené hodnocení 4*. Prokletí Černé perly je sice nejlepším dílem původní trilogie, avšak "trojka" předsatvuje důstojné ukončení příběhové linie nastolené "jedničkou". A nejlepší hláška z celé série? Za mě jednoznačně: "Why is the rum gone?"

Drive (2011)

Hlavní charakter, který slovy rozhodně neplýtvá a příběh nad kterým vystává spousta otázek. Vše doplněné výborným hudebním doprovodem, který podbarvuje už tak temnou atmosféru celého filmu, od kterého jsem na začátku vůbec nic nečekal a samotný obsah k tomu, abyste si udělali o filmu obrázek, nestačí. Jedná se o velmi příjemné překvapení roku 2011.

Trosečník (2006) (pořad) odpad!

Tak tento počin evidentně televizi Prima nevyšel podle představ (upoutávky před začátkem vysílání byly asi tím nejlepším co tato verze mohla nabídnout). A dokonce se jí i povedlo původní značku znesvětit. Pokud by tuto trapnou parodii na survivora (jinak se to snad ani nedá nazvat) viděli američtí producenti v čele s Jeffem Probstem, nedivil bych se, kdyby na Primu podali žalobu.