Auta (2006)

Jsem benzínový šílenec... Top Gear je můj nejoblíbenější televizní pořad... tak proč by se mi tento animák nelíbil? Toto je zkrátka jeden z nejlepších novodobých animovaných filmů s vynikajícím hvězdným castingem (včetně minirole Schumiho) a kvalitním soundtrackem. A kloubouk dolů i před tím, jak si Pixar vyhrál s různými detaily. Film si bezpochyby zaslouží nadprůměrné hodnocení.

Manituova bota (2001)

Tak trapná a šílená parodie na westernové filmy a zejména Mayovky se jen tak nevidí. Film je tak moc výstřední až je snad i vtipný. A pokud to byl záměr tvůrců, tak jen dobře. Navíc se na film musíte koukat úplně uvolnění, abyste si ho užili a pobavili se u něj. Ale i přesto se jedná o totální kravinu, kterou byste měli vidět, pokud jste fandové Žhavých výstřelů (pozn. né že by to byl můj oblíbený film, ale jednou za uherský rok nevidím důvod, proč si je nepustit). Narozdíl od nich zde tvůrci neparodují Top gun, ale filmy s náčelníkem apačů Vinnetouem.

Hospoda (1996) (seriál) odpad!

Nechápu, jak se tento seriál mohl dostat mezi nejoblíbenější a nechat za sebou série s MacGyverem či M. Westenem (Burn Notice), seriál Hotýlek (J. Cleese) nebo Kutila Tima. Obecně českým seriálům jsem vůbec nepřišel na chuť a nenapadá mě ani jeden, který by se mi líbil. A konkrétně tento seriál, který je postavený na hospodském humoru, prostě není pro mě.

Joey (2004) (seriál)

Pokus o navázání na vynikající seriál Přátelé ukázal, že Joey bez přátel (ale i opačně Přátelé bez Joeyho) prostě není ono a řadí se k průměru mezi seriály, i když pár opravdu dobrých dílů by se zde našlo. A kdo v tom vlastně hrál? Matt LeBlanc a ...? Ostatní herci mi nepřišli tak výrazní a charismatičtí (jako v Přátelích) a spíše se v seriálu ztratili.

Maverick (1994)

Mel Gibson dokázal, že žánr dobrodružných komedií mu není uplně cizí, a to je ve filmu, ve kterém dostal prostor více jak 90 % času, velmi dobře. U tohoto filmu se zkrátka nudit nebudete. Už jen ne kvůli společným scénám Mela Gibsona a Jodie Foster (a případně i Jamese Garnera) či Mela Gibsona a Grahama Greena, který ztvárnil flegmatického a vypočítavého náčelníka indiánů Josepha.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Clooneyho osobité ztvárnění McCarthysmu v USA v 50. letech je vynikajícím dílem pro ty, co se aspoň trochu zajímají o novodobé americké dějiny. Vy ostatní si raději pusťte nějakou dobrou komedii. I přesto, že film se zabývá pouze odpůrci McCarthyho politických procesů a nenabízí nám pohled i na druhou stranu, stále se jedná o velmi kvalitní dílo a náhled do americké historie. Atmosféra 50. let se Clooneymu prostřednictvím černobílého provedení, hereckého obsazení (známými herci) a hudebního doprovodu podařila velmi dobře vystihnout.

Něco na té Mary je (1998)

Něco na tom filmu skutečně je. U komedie nabité vtipnými scénkami od začátku až do samotného konce s vynikajícími hereckými výkony Bena Stillera a Cameron Diaz se zkrátka určitě budete bavit. Za mě 80%.

Vánoční prázdniny (1989)

Tak takto by asi vánoce vypadat neměly, aneb jedna z nejlepších komedií Ch. Chase, která narozdíl od jiných filmů se v období vánočních svátků neomrzí.

Mizerové II (2003)

Plnohodnotné pokračování úspěšného prvního dílu s větší dávkou akčních a komediálních prvků. Dvojice W. Smith & M. Lawrence na mě působí ještě sehranějším dojmem než v předchozím dílu. Avšak bez některých pasáží by se film mohl klidně obejít (přejíždění mrtvých těl nebo Marcusova "schovka" v márnici). Ve výsledku bych však film hodnotil na úrovni jedničky (7,5/10).

Rychle a zběsile 5 (2011)

Takto asi má nebo by měl vypadat nejlepší akční film současnosti. Zlepšení po dosti průměrné tokijské jízdě ve filmu Rychlí a zběsilí dotáhl Justin Lin v tomto díle až k naprostému maximu a nejlepšímu dílu celé série. Ve více než dvou hodinách se děj adrenalinem a testosteronem napumpované Fast Five odvíjí velmi svižným tempem s velmi dobře vygradovaným finišem za zvuku letního hitu Danza Kuduro. Na samotném soundtracku k filmu odvedli B. Tyler, D. Omar a další vynikající práci. Zvolená hudba tak ještě více umocňuje zážitek z filmu. Omlouvám se přílišné použití tolika superlativ, ale film se hned po shlédnutí zařadil mezi mých top 10 nejoblíbenějších. A asi tam dlouho zůstane.