Cesta z města (2000)

70%... Poprvý se mi to zdálo skvělý - dala bych i lepší hodnocení. Jenže pak jsem film viděla ještě asi 2x, a to už bylo horší. Ano, vím, že to je tim, že jsem znala děj, jenže už jsem se fakt nudila... Nějaký filmy můžu vidět stokrát a nudit se nebudu. Co ale musím pochválit je hereckej výkon Tomáše Hanáka - skvělý. No a celkově se filmu nedá vytknout to, že je to originální nápad. Jinak nejlepší scéna je, když ta babka pálí marihuanu a všichni se tim zhulí...

Báječná léta pod psa (1997)

V porovnání s ostatními filmy podle dalších románů Viewegha se tato adaptace řadí mezi zdařilé, podle mnoha lidí i nejpovedenější. Příběh popisuje dospívání jedné z hlavních postav, Kvida, a život jeho rodiny za doby komunismu, normalizace a z části i revoluce. Ve filmu je prostor zejména pro otce Kvida (Ondřej Vetchý), jeho problémy se zaměstnáním, režimem a v podstatě celým životem. Ačkoliv se děj týká spíše depresivních událostí, tak je vše podáváno humorně a film se označuje za komedii. Ondřej Vetchý velice uvěřitelně zahrál poněkud přihlouplého a zbrklého „otce rodiny“, jemuž se ale nedá vytknout to, že je hodný a snaží se dělat pro svého syna a manželku vše, ačkoliv mu to režim rozhodně neusnadňuje. Ondřej Vetchý v tomto filmu prokázal, že umí „vylézt“ se svých hereckých stereotypů a zahrát i poněkud složitější postavu, která se ale paradoxně na první pohled zdá jednoduchá a prostá. Libuše Šafránková naopak působí poněkud inteligentněji, razantněji a od života očekává něco více než bydlení ve skleníku. Dokáže si prosadit svou, konec konců jí nic jiného nezbývá. Ve filmu je vidět souhra těchto dvou herců, kteří se očividně snažili zahrát své role bezchybně a opravdu uvěřitelně. Nejsou však jediní, kteří předvádí kvalitní herecké výkony. Opomenut by neměl být Vladimír Javorský v roli nesympatického (dá se říci až odporného) komunistického soudruha Šperka. Nikdo z dalších herců určitě nesnižuje hodnocení hereckých výkonů, samozřejmě ani postava Kvida, která dodává filmu laskavý humor a zejména zlehčuje těžkou dobu komunismu, ve které se děj odehrává. Petru Nikolaevovi se povedlo to, co umí jen málo režisérů: šedou dobu normalizace dokázal popsat komicky, ale nedělá z toho žádnou frašku. Divák se mnohdy pousměje a snad jen při sledování postavy Vladimíra Javorského si zanadává na zlou dobu a nechá se na chvíli unést špatnými vzpomínkami na poměry před revolucí. Dá se tedy říci, že se režisérovi povedl kompromis, který neurazí tím, že vážné téma podává nevážně. Není těžké uhádnout, proč jsou postavy tak uvěřitelné. Scénář je totiž povedený a nenutí divákovi, jak má reagovat na určité scény. Samozřejmě se ve filmu najdou občas okamžiky, kdy je děj trochu patetický, ale většinou to není nic katastrofálního. Mezi zápory filmu patří, že někomu se může zdát děj poněkud rozvleklý. Je pravda, že tempo je spíše pomalé. Film sice popisuje dvě desítky let, ale žádných velkých dějových zvratů se nedočkáme: Kvido je dítě, Kvido vyroste a má sourozence, otec se zblázní, nastane revoluce, konec dobrý, vše dobré. Někdo televizi vypne, řekne si, že to byla dobrá komedie, a dál nepřemýšlí. Film ho totiž primárně do přemýšlení nad režimem nenutí. Neměl by však? Když už se Nikolaevovi povedl film, který mimo jiné popisuje těžká léta za komunismu, mohl by možná i poučit. Jenže je možné, že právě tím by film ztratil svou poetičnost. Hudba Ivana Hlase doprovázející film jistě nikoho neurazí, dá se považovat za vkusnou a hodící se. Dodává filmu melancholii smíšenou s humorem a nadsázkou. Film tvoří originálním například střihy, které ukazují, že uběhla nějaká doba – nastala zima, jaro… Záběry kamery na přírodu nejsou na škodu a do filmu se hodí, ačkoliv děj trochu prodlužují a někomu by se to mohlo zdát zbytečné. Hudba Ivana Hlase doprovázející film jistě nikoho neurazí, dá se považovat za vkusnou a hodící se. Dodává filmu melancholii smíšenou s humorem a nadsázkou. Film tvoří originálním například střihy, které ukazují, že uběhla nějaká doba – nastala zima, jaro… Záběry kamery na přírodu nejsou na škodu a do filmu se hodí, ačkoliv děj trochu prodlužují a někomu by se to mohlo zdát zbytečné. Hodnotím film * * * * * , jelikož se na něj vždy ráda podívám a podle mě patří mezi české nejlepší porevoluční snímky.

Klícka (1971) (TV film)

71%... Pamatuju si, že jsem tenhle film viděla úplnou náhodou, ani jsem se nechtěla na něco dívat, jenže mě to tak nějak začalo bavit a pak mi to přišlo i vtipný, což se mi moc často nestává u českejch filmů z těchto let. Takže film by byl na tři *, ale jednu přidávám za příjemný překvapení.

Škola svádění (2006)

Ani nevim, proč jsem na tento film do kina šla, proč jsem si ho vlastně vybrala... nicméně jsem najednou seděla v kině a byla donucená to sledovat. Musím říct, že jsem se sice párkrát zasmála, trapný okamžiky však 100% převažovaly a hodněkrát jsem si řikala, že to snad ani neni možný... Jinak jak už to tak u komedií bejvá - první půlka byla rozhodně lepší než druhá. Jo a jinak hlavní postava mi byla opravdu VELICE nesympatická.

Identita (2003)

První polovina tohodle hororu byla fakt dobrá a mělo to našlápnuto na celkem slušnej film. Jenže pak se to začalo zamotávat, režisér si snad řekl, že to je moc suchý, a tak se tam snažil přidávat další motivy... Jenže tím to pokazil. Každopádně atmosféra byla doopravdy dobrá a nebejt tý druhý poloviny bych dala čtyři hvězdy.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Ačkoli mám Joshe Hartnetta dost ráda, tak zde mi přišel dost hroznej. Tupá a hlavně nudná komedie, kde jsem se snad ani jednou nezasmála. Taky často dost nereálná... To ale u komedií často bejvá, že...

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Jeden z lepších sitcomů, ačkoliv je nemam moc ráda, tak tenhle ještě jde. A navíc tu hraje Helen Hunt a ta je prostě super herečka.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Přemejšlím, jestli dát dvě, nebo tři hvězdičky. Nakonec teda přivírám oči, a dávám ty tři. Snad kvůli nějakejm celkem dobrejm hereckejm výkonum - např. Sobota byl dost dobrej a často vtipnej. Každopádně v dnešní době už trochu stará komedie.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Myslím, že na jedničku to nemá, jak už tu někdo řekl - občas je to "nastavovaná kaše" a to já nemam ráda. Každopádně jsem se často docela zasmála a to se mi u komedií teda moc nestává. Přiznávam, že to je možná tim, že jsem nemocná, nudim se a tento film byl "zlatý hřeb" večera. Každopádně Robert De Niro byl opět dobrej (i když v jedničce rozhodně lepší). Nicméně Jebalové rozesmát umí!

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Hodně, ale opravdu hodně dobrej a zjímavej film o Applu a Microsoftu. Naprosto skvěle vybráni hlavní představitelé, kteří se hodně podobají těm, které hrají. Film se mi líbil, dle mého názoru byla dobře udělaný.