Zabijáci (2014)

Rozhodne lepšie ako jednotka. Je to celkovo väčšie, prepracovanejšie, má to viacej postáv a hlavne skvelo vykreslený príbeh. Ten je vo svojej podstate riadne drsný, čo sa mne len páčilo. Finále mohlo byť lepšie, dlhšie a viac napínavejšie. Za mňa čisté 4*.

Go Goa Gone (2013)

Tak sľubne to vyzeralo ale teraz som mierne sklamaný. Lokácie sú krásne, natočené to je skvelo a postavy na výbornú, po humornej stránke to už ale nebola taká sláva. Pár krát som sa zasmial to áno, pri vtipe : ,,Čo majú Rusi za boha ? Stalina ?" som sa riadne pobavil, ale mohlo toho byť viacej. Zombie vyzerali dosť smiešne, na druhú stranu gore super,  zabíjanie tiež a partička mi prirástla k srdcu. Dĺžka je zbytočne prestrelená a tak sa nevyhneme nudným pasážam. V dobe predstavenia filmu by som šiel asi na plný, teraz som už však videl väčšie blbosti a tak nemôžem inak. Škoda, každopádne tuto by som dvojku bral hneď, nakoľko potenciál je tu obrovský.

Contratiempo (2016)

Vopred radím každému, veľa si o tomto filme nezisťujte, nakoľko najlepšie na ňom je príbeh a tie parádne zvraty. Sledujeme hlavného hrdinu, ktorý musí za večer vyriešiť s najlepšou právničkou svoju obhajobu aby nebol odsúdený za vraždu. Či je ale naozaj všetko tak ako hovorí, to sa dozvieme. Páčilo sa mi, ako film neponúkne jeden, či dva zvraty, ale je ich tu naozaj požehnane a posledných 20 minút je skvelých. Na plný ísť nemôžem, nenadchlo ma to až tak ako by som si predstavoval, každopádne silné 4*.

Tai Hong Tai Hien (2014)

Máme tu 4 príbehy z Thajska tak by som ich rozobral zvlášť. Prvý je taká pomalšia ducharina, kde bol jeden neverník a hlavne jedna milenka, no a postraší ich mŕtva žena. Masky fajn, ale inak dosť nuda a 2 lepšie lakačky to nevytiahnu 2*. Druhý je parádny, chlapci idú do bordelu, ten sa neskôr ukáže ako opustený a straší v ňom. Je to ohromne vtipné, má to skvelé masky a ja by som to bral ako celovečernú horor/komédiu, tu jasné 4*. Tretí o pomste mŕtvej šľapky, celkom fajn. Hlavne teda lakačky fungovali, maska tiež fajn ale skákať z toho nebudete - 3*. No a posledný mal skvelé gore, to znamená nejaké tie kosti vonku, krv, prepichnutý jazyk, takže za toto palec hore ale žeby ma nejako bavil, to povedať nemôžem -3*.  Celkovo teda priemer 3*, no skôr nedoporučujem.

Hon (2012)

,,Deti nikdy neklamú"... Poriadna nálož na diváka, keď sa zamyslíte, ako ľahko sa to môže stať hocikomu. Mads famózny, zahral to naozaj vierohodne a nedá mi nepochváliť ani malú Klárku (ktorú by som ale najradšej pár krát prešiel autom). V podstate pár detských výmyslov, a šťastnému človeku sa zmení život na ruby. Zobrazenie toho, ako mu skoro nikto neverí, tá beznádej, no Thomas to trafil na jednotku. Do toho skvelý soundtrack, ktorý miestami podtrhuje situáciu hlavného hrdiny. Za mňa osobne sa mohlo ešte troška viacej pritlačiť na diváka, nakoľko úplne emočne ma to nerozsekalo tak ako som čakal.  Koniec skvelý, presne v niečo takéto som dúfal. Za mňa 5*, a k dokonalosti chýbalo málo.

La casa del fin de los tiempos (2013)

Ak budete dávať pozor a to vám radím, tak na konci dostanete veľmi originálne vyvrcholenie, kde sa všetko pekne vysvetlí. Kto sa však bude nudiť a stratí sa, na konci ho to bude hrozne nudiť. Ja som patril niekde medzi. Po hororovej stránke je to veľmi slabučké a báť sa v podstate nemáte čoho. To čo tento film však má, je príbeh a ten mi nakoniec sadol. Nebudem spoilerovať, nakoľko to je asi jediná pozitívna vec čo ma natom zaujala. Zhrnutie, kto chce horor nech radšej hľadá ďalej, ale ako film na Venezuelu celkom fajn.

Skrytá identita (2006)

Písať tu nejaký siahodlhý komentár je asi zbytočné, herecké výkony skvelé ale celkovo ma to nejako ohromne neohúrilo. Na druhú stranu ten famózny, suchý koniec nemal najmenšiu chybu a zato prihodím tú jednu hviezdičku.

Země kůlů (2010)

Fajn road-movie vo svete zničenom upírmi, kde sa naši hrdinovia snažia dostať z jedného miesta na druhé. Aj napriek malému rozpočtu je to pekne natočené, upíri sú naozaj skvelí a vyzerajú desivo. Súboje s nimi realistické a ešte jedno obrovské plus, film nešetrí nikoho, deti, tehotné ženy, staré ženy proste postavy umierajú a je jedno kto to je. Zato palec hore. Atmosfére pomáha krásny soundtrack a finále je správne jednoduché. U mňa za 4*.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Popravde, čakal som teda oveľa viac vtipnejšiu pecku. Pozerá sa nato dobre, je to natočené fajn a dvojka Pegg/Frost je super, bohužiaľ ani tá to nezachránila od troška nudy. Občas potešil dobrý fór, ale väčšinou som sa teda nesmial. Topka za mňa front kick babke na nos. Finále príjemne akčné.

Medvěd na koksu (2023)

Medveď na kokse ? Toto keď som videl, tak som sa tešil na parádnu, crazy komédiu, kde medveď bude masakrovať vtipné postavy. No dostal som to možno tak zo štvrťky. Medveď zabíja málo, mohlo to byť aj viac brutálnejšie. Občas tam sú črevá, nejaká končatina ale je toho málo. Postavy úplne odveci, nesympatické, nevtipné no nesadli mi.  A to je asi aj najhoršie, je to strašne málo vtipné, zasmial som sa možno 2 krát. Nič proti Banksovej, ale toto chytiť schopnejší režisér, mohla to byť sranda na ktorú by som dlho spomínal. Najlepšia a zároveň najvtipnejšia scéna je so sanitkou, to si pozrite na youtube a o nič neprídete. Veľká škoda.