Aquaman a ztracené království (2023)

Ak by som to mal brať ako blockbuster, kde je nekompromisná akcia za akciou a kde nedostanete ani na chvíľu vydúchnuť, tak by som bol nadmieru spokojný. Pretože presne o tom ten film je. Rýchlo predstaviť o čo pôjde a potom už sa len kochať vizuálom a akciou, kde doslova jedna strieda druhú. Ak to však beriem hlbšie, čo sa týka príbehu, postáv atď, je dvojka Aquamana proste plochá a "umelá". Ústredná dvojka ma bavila, vtípky medzi ňou skvelé ale ich vzťah sa napravil lusknutím prstov. Bohužiaľ za mňa to dopadlo presne tak ako som čakal. Film ktorý mal problém, nakoľko jeho ženská kráska hádzala káko kam nemala a ktorý už nikto nepotrebuje. Ako výplachová zábava účel splnilo.

Ben Hur (2016)

Myslel som, že to hodnotenie bude zas mimo a že to bude v pohode film. Tentokrát  som sa teda sekol. Akčné to nie je až do posledného závodu vôbec, chovanie postáv nedáva žiadny zmysel. Hlavne teda celá tá zrada je veľmi slabo vykreslená. Natočené je to fajn, zábery prístavu a samotné prostredie galejí je skvelé. Závod je tiež dosť pekne natočený. Celý je však bez napätie, proste príde a zrazu koniec. No posledných 10 minút je tak trápnych, odveci a nelogických až ma zabolelo. Slabšie 3*.

Here for Blood (2022)

Celkom fajn oddychovka, kde sa nič nerieši a kde keď vypnete tak sa fajn zabavíte. Partia okultistov chce obetovať dieťa a tak náš babysitter musí zakročiť. Efekty sú zábavné, krv strieka všade kde sa dá. Sekajú sa tu hlavy, prsty, máme tu fajn postavy, dobre sa nato pozerá a jediné čo chýba sú snáď nahé baby. Za mňa za 3*.

Přišla v noci (2023)

Koho, povedzte mi koho napadlo dať žáner Horor ?! Nejedná sa absolútne o horor ani len máličko. No a samotný film je celé zle. Keby to spravili amíci, tak to je fajn vtipná komédia, kde svokra robí deťom zo života peklo. Toto dielo je však niečo, čo ani neviem ako nazvať. Vtipné vyložene raz, dráma vôbec a na konci som mal chuť vyfackať toho, čo tam pridal horor. Postavy hrajú skvelo to je jediné začo som ochotný dať hviezdu. Inak je to celé o ničom, niekde sa začalo dačo sa dialo a na konci to niekde skončilo. Prečo to má 75% nepochopím, jedine nejako umelo nadhodnotené. Ruky, oči preč.

Pavoučí teror (2002)

Také ani dobré ani zlé. Z každého žánru to má troška a preto to neoslňuje v žiadnom. Pavúci fajn, občas až príliš viditeľne CGI, ale zase na ten rok to dokážem odpustiť. Po komediálnej stránke dosť slabé, nezasmial som sa ani raz. Pozerá sa nato fajn, ubehne to rýchlo a za mňa čistý priemer.

The Beekeeper (2024)

Presne ten Statham v akčňáku, ktorého chcem a vždy mile rád uvítam. Príbeh tu nie je, jednoducho Beekeeper prišiel o kamošku a tak zato všetci kto zato môžu zaplatia. Do toho dostanú na zadok ako Swat, tak Navy Seals až po všetkých na konci. Akcia je super, Statham si to tu fakt dáva a radosť sa nato  pozerať. Niekomu možno bude vadiť ako je tu doslova neporaziteľný a nesmrteľný ale mne presne to sedelo. Škoda, že tu nebol vyložene nejaký lepší záporák, nakoľko všetci čo tu boli, boli čisto len a len na zabitie. 4* určite áno.

Jeden gól (2023)

Absolútne som nevedel o nejakej Americkej Samoe, ktorá prehrala 31:0 po dnešnom filme to už viem a myslím, že Taika to zvládol pomerne dobre. Veľká dráma sa tu nekoná, komédie je dostatok a celkovo sa nato pozerá výborne. Proste fandíte najhoršiemu tímu, aby dokázal dať aspoň ten jedne gól. No a na konci som sa tešil so všetkými tými anti-futbalistami a myslím, že presne o to aj šlo.

Správní chlapi (2016)

Skvelá oddychovka s výbornou ústrednou dvojicou. Crowe s Goslingom si sadli, chémia medzi nimi fungovala a ja som sa dobre nasmial. Ako komédia to funguje skvelo, či už v slovných vtípkoch alebo samotných scénach. Zbavenie sa mŕtvoly a celkovo finále nemali chybu. Akčné v rámci normy. Samotný prípad vyšetrovania veľmi fádny a po filme som ani nevedel čo vlastne vyšetrovali. Ale premyslený prípad som od tejto jednohubky nečakal, 4* zaslúžene.

Peníze těch tupců (2023)

"Malým" investorom sa to bude páčiť o hviezdičku viacej a preto ju prihadzujem aj ja. Začiatok ma vtrhol do deje, predstavenie postáv , založenie pozícii a čakanie kam sa až akcie vyšplhajú. Stred filmu mi úplne nesedel a prišiel mi dosť naťahovaný, finále to však celé krásne vynahradí a s celkovým uzavretím som bol spokojný. Dosť mi však vadil systém scéna/pesnička a tak asi 10 krát. Určite tu je veľa lepších kúskov tejto témy. Mne však tento film prišiel ako taký "amatérsky" počin pre bežných investorov.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Čakal som to trošku vtipnejšie ale inak svieža jazda s výborným Ufoňákom.  Ako na toto nahovorili Sigourney to som teda fakt zvedavý. Mohlo sa tam viac hláškovať a viac odviazať ale inak spokojnosť. Ku koncu to už troška nudilo. 4*.