Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

V podstate veľmi podobné ako jednotka, akurát tu dostaneme letný tábor, logicky z roku 1978 a vraha so sekerou. Troška pripomenulo Piatok trinásteho. Postavy sympatické, Sadie mám rád už zo Stranger Things. Chýbal mi nejaký väčší vtipálek, ktorý by to troška spestril. Zabití je dosť, bohužiaľ väčšina je mimo kamery a z tých čo sú na kamere, stojí za pozornosť len pár. Hudba opäť super a atmosféra trafená ako inak skvelo. Posledný diel vyzerá najlepšie, tak som zvedavý. U mňa 3*.

Loki (2021) (seriál)

Väčšina čakala Lokiho ako top seriál, ja osobne som sa toho troška bál nakoľko som túto postavu veľmi neobľuboval. Na moje prekvapenie však Loki zabodoval najviac. Hneď po prvej časti som dokázal Lokimu začať fandiť.  Príbeh fantastický, bralo sa tu veľké merítko a diali sa teda veci väčšieho rozmeru. Owen famózny a jeho postava Mobiusa skvelá, teším sa naňho v ďalšej sérii. Ženský Loki mi sadol tak isto, aj keď tu už tá chémia troška slabšia. Vizuál nemá zmysel spomínať, tu Marvel rozhodne nešetril. Najlepšia časť rozhodne 4, finále ma popravde troška sklamalo. Čakal som tam omnoho veľkolepejšie odhalenie, toto mi prišlo ako taká predohra pre druhú sériu. Na druhú stranu, však zmenila vo svete Marvelu všetko. Za mňa 5* a som zvedavý ako to bude pokračovať. No a aby som nezabudol, soundtrack je jeden z najlepších od Marvelu.

Papírový dům (Netflix verze) - Pět minut předtím (2020) (epizoda)

Časť sama o sebe výborná, ale ten koniec ?! To, že Gandia pán SBS a skvelý strelec netrafí na rovnej chodbe a v otvorenom výťahu nikoho ani do nohy by som ešte prežil. Rozdýchal som aj to, že Stockholm ho netrafila zo zadu na 3 metre (Okej asi strieľa prvý krát). No ale to, ako ho potom zo zadu ležiaceho netrafil ani Helsinki( Vojnový veterán) ani Palermo a potom dokonca ani Bogota, pripomínam na rovnej chodbe kde sa nedalo nikde skryť, to už som fakt nedal. Prosím aspoň troška logiky nabudúce, ja byť rukojemník a toto vidím tak vstanem a odídem hlavným vchodom.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Conjuring tri nám ponúka niečo úplne iné ako sme boli zvyknutí, namiesto klasickej rodiny, ktorú trápi démon a Warrenovci ho musia poslať kam patrí, dostaneme skôr paranormálnu detektívku. Kto čakal čistokrvnú ducharinu (ako ja) bude sklamaný. Lakačky síce sú ale nepodarené, no a najhoršie je to, že keď aj nejaká príde nie je vôbec strašidelná a pamätná (asi jedna vystrašila). Keď si to porovnám s jednotkou, kde ma mrazilo pri každej jednej je to veľká škoda. Zas nechápte ma zle pozerá sa nato dobre, baví to a oproti podobným hororom je to stále na Ačkovej úrovni, na druhú stranu Chaves natočil rozhodne najhorší diel. Namiesto démona nám predstavil čarodejnicu, ktorá dostane bohužiaľ veľmi málo priestoru, a síce démona vyvolá, ten však nemá žiadnu svojskú masku. Koniec veľmi pekný, opäť však nestrašidelný. A ešte jedno mínus, strašiť obrovským tučkom fakt nebol dobrý nápad... U mňa aj napriek tomu, že som si nato vyhradil čas v noci sklamalo. V tejto sérii sú to slabšie 3* ale jednu prihodím, nakoľko lepšie démonské horory sa v dnešnej dobe veľmi nenájdu.

Válka zítřka (2021)

Kvalitnú mimácku režbu nedostávame tak často, takže ja som nadšený. Skvelé obsadenie, ktoré tiahne Chris a výborne mu sekunduje aj Yvonne, pri nej som strašne rád, že sa predstavila v niečom takomto. Akciou sa na začiatku síce šetrilo, neskôr však príde jedna za druhou, pozerá sa nato skvelo ( peniazmi sa nešetrilo), no a do toho nám hrá skvelý soundtrack. Veľmi zaujímavý nápad aj "predčasné" obrovské finále v trištvrte filmu. Celkové finále na ľadovci zase pripomenulo trošku vec. Mimáci vyzerali super a pasáž v meste je pre mňa vrchol filmu. Kritizovať dej, že zase mimáci útočia na zem alebo porovnávať s Edge of Tomorrov úplne mimo misu, kam majú útočiť na slnko? .... Radšej sa treba tešiť, že takéto filmy vznikajú a nemusíme pozerať na romantické drámy... U mňa rozhodne za plný.

Kravaťáci - Série 9 (2019) (série)

Bez Mika sa mi do posledných 2 sérii veľmi nechcelo, nakoniec som však veľmi rád, že som Suits dokončil. Posledná séria rozhodne nepatrí k tým najlepším, ak ste si však seriál zamilovali, rozhodne sa budete baviť a koniec vás emocionálne dostane. Diely s Mikom vrchol série no a zakončenie som si nemohol priať lepšie (možno tak Harvey a Donna by zrovna toto nespravili)... Krásne sme sa rozlúčili so všetkými postavami, Louis sa stal schopným vedúcim partnerom a každá jedna linka ostala uzavretá. Rozhovor Harveyho s Mikom, kde hovorili presne to isté čo v prvom diely len obrátene je jedna z najlepších vecí aké nám zakončenie mohlo priniesť. U mňa rozhodne za plný a teším sa kedy si dám jazdu s Kravaťákmi zas a znova.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

O tejto trilógii som vôbec nepočul, až pred pár dňami som zbadal, že Netflix nám niečo takéto ponúkne. Tieto dobové horory mám od nich rád, nakoľko väčšinou trafia atmosféru naozaj skvelo a inak to nebolo ani tu. Dostali sme sympatické postavy, rozhodne im fandíte počas filmu. Teda úprimne hlavné 2 ma až tak nebavili... Čo sa hororu týka a vrážd, nakoľko to má byť Slasher, tak to bolo dosť nevýrazné. Nejaké tie pekné zabitia prišli až na konci, boli však len dve. Prišlo mi, že sa film snaží byť aj pre deti a to by som radšej vynechal. Hudba zvolená skvelo, pozeralo sa nato dobre ale na 4* mi tam niečo chýbalo. Som zvedavý na pokračovanie. Ak máte radi takéto žanrovky rozhodne doporučujem.

Meandr (2020)

Francúzky survival v podaní one girl show, kde jediné čo vieme je, že hlavná hrdinka je niekde chytená, plazí sa úzkymi chodbami a tam na ňu číhajú rôzne nástrahy. Pozerá sa nato dobre, je to poriadne napínavé, bohužiaľ nakoľko tam je len jedna postava, je jasné, že sa jej nemôže nič hrozné stať. Pre klaustrofobikov rozhodne must see. Koniec sa mi ale teda veľmi nepáčil,  radšej by som prijal teda uzavretejší, na druhú stranu aspoň je o čom premýšľať. U mňa medzi 3 a 4*, donútim sa k 4*, už len za Gaiu a skvelý soundtrack.

Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy (2014)

No tak tretí diel sa opäť skvelo podaril. Kenšin sa tento krát musí naučiť nejakú finálnu techniku boja a zistiť, že chce žiť aby na konci mohol poraziť Šišia. Nabité akciou, ktorá ako inak parádne natočená, do toho skvelá hudba, no a súboje sú teda jedna báseň. Máme tu rovno 3 boss fighty, kde v 2 Kenšin valcuje nepriateľov. No a potom vyše polhodinové finále na pláži a lodi. Tu sa mi troška nepáčilo, že kladné postavy boli v presile, na druhú stranu aspoň Kenšin nebol úplne neporaziteľný. Nemám osobne čo vytknúť, bavil som sa kráľovsky a táto séria je proste skvelá.