Tři vteřiny (2019)

Joela som si v poslednej dobe obľúbil a tak som narazil aj na tento film, ktorý ma témou zlákal a rozhodne bavil. Herecké obsadenie skvelé, je tu však príliš veľa dôležitých postáv, ktoré v konečnom merítku nedostanú potrebný priestor. Príbeh o informátorovi ma bavil. Obrovská škoda väzeňskej časti, ktorá mohla byť dlhšia a koniec, ktorý mne veľmi nesadol. Treba pritlačiť viacej, byť to drsnejšie šiel by som na plný. U mňa solídne 4*.

Nightlife: Na tahu (2020)

Ja tieto pohodové komédie mám veľmi rád, a nevadí mi, ani keď sú jemne romantické. Ústredná dvojka, teda trojka výborná. Elyasa som si v poslednej dobe obľúbil, no a Palina je riadna kočka, do toho vtipný Frederick za mňa palec hore. Príbeh je svižný a popravde by som si kludne ešte 10-20 minút dal. Nesmial som sa tak veľmi ako som si predstavoval ale to je asi jediný detail. Skoro 2 hodinky mi ušli ako nič a ja dávam 4* a teším sa na ďalšie podobné filmy.

Rozhněvaný muž (2021)

Po The Gentlemen nám Guy Ritchie servíruje ďalšiu chlapácku jazdu s vynikajúcim Jasonom v hlavnej úlohe. No a ja som sa opäť skvelo bavil, aj keď o trochu menej. Začne to skvelo, páčil sa mi strih, kamera a drsnosť. Jason vzápätí zlikviduje lupičov ako nič, no potom nastane ako taký útlm a prichádza vyrozprávanie príbehu aby všetko do seba zapadlo. Osobne sa mi to veľmi páčilo, avšak stratilo to tú dravosť zo začiatku. Koniec výborný, na druhú stranu som ho čakal lepší. Film nabitý hereckými hviezdami, u mňa silné 4*, niečo mi na piatu chýbalo. Soundtrack vynikajúci badass palec hore.

Zvrácená (2021)

Za mňa obrovské sklamanie. Na Unholy som sa riadne tešil, bohužiaľ po hororovej stránke je to úplne o ničom. Môžu zato hlavne efekty, kde nejaké ľakačky sícu sú ale sú na smiech a až do finále v nich nevidno skoro nič. Je to skôr kecanie a keby to nechcelo byť horor ale nejaký thriller o viere a zaslepení mohlo to byť oveľa lepšie. Za priemerný koniec a Jeffreyho dávam 2*.

Pařba všech pařeb: Poslední kocovina (2014)

Paródie mám rozhodne rád a možno aj preto som na túto taký mierny. Nebola to jedna z tých lepších, každopádne pár dobrých vtipov sa našlo. Sparodovanie Hunger games a Vo štvorici po opici mi celkom sadlo. 2 alebo 3 vtipy ma celkom rozsekali ( u mňa vyhrala ľudská stonožka). Celkovo sa nato pozerá dobre, škoda že Volk tam nebola dlhšie, veľmi pekná herečka. Medzi 2 a 3*, dávam 3*, kým z tohto žánru nevyrastiem.

Armáda mrtvých (2021)

Zack Snyder to tento krát prepískol. Army of dead je rozhodne medzi zombie filmami originálny, na druhú stranu je však hrozne dlhý a prišlo mi, že sa nerozhodol či chce byť komédia alebo dráma. Postavy mi celkom sadli, po vizuálnej stránke je to super (až na občas veľmi divnú kameru) a zabíjania je dostatok. Spomínané zabíjanie zombíkov je natočené skvelo a hlavy sa strieľajú jedna radosť. Za mňa však na veľa miestach vyložene nudné, rozťahané. Mohlo to byť spravané skôr na zábavnú nôtu a bavil by som sa rozhodne viacej. U mňa medzi 3 a 4*, idem však na tri, nakoľko očakávania boli teda rozhodne väčšie.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Takéto gangsterské príbehy veru môžem, bohužiaľ v tomto mi absentovalo niečo, čo by ho vytrhlo z priemeru. Herecké obsadenie skvelé a Depp v tejto úlohe na nepoznanie. Príbeh mi prišiel veľmi zvláštne zostrihaný, občas mi scény pripadali ako náhodne zlepené. Chýbalo mi tam drsnejšie pojatie a hlavne dravosť. Mrzelo ma aj, že vzhľadom k 2 hodinám sa poriadne nezoznámime s vedľajšími postavami a preto mi miestami pripadli bezvýznamné. U mňa sú to silnejšie 3*.

Procitnutí (2011)

Čakal som strašidelnú ducharinu a dostal som drámu.  Po hororovej stránke som sa nezľakol hádam ani raz, ani len sa netrhol pretože nebolo čoho. Nejaké ľakačky boli, ale strašne slabučké. Po príbehovej stránke je to snaživé aspoň zato palec hore. A druhý palec za nádhernú Rebecu, na ktorú sa aspoň dobre pozeralo. Rozuzlenie dobré, ale vôbec mi nesadlo a ja som sa nudil.. Dávam 2*, za mňa pomalé a ťahavé.

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Tak druhá séria tohto skvelého seriálu a som mierne sklamaný. Veľkým mínusom je absencia hlbších dielov alebo nejakých mindfuckov ako tomu bolo v prvej sérii. Opäť tu však máme pár so nádhernou animáciou a nájdu sa tu aj skvelé príbehy ktoré si pýtajú celý seriál alebo film. U mňa top určite 3 časť, s výbornou animáciou a príbehom, tak isto star wars 4, pointa v 5 a zábavnosť 1 a 6.  Zvyšné sa mi veľmi nepáčili. U mňa teda 4* a čakám ďalšie časti.

Obhájce (2011)

Vynikajúci film v právnickom žánri, ktorý ani chvíľku nenudil a má skvelé obsadenie. Matthew sa na rolu hodil skvelo, Marisa krásna a dej ma chytil a nepustil. Potešia zvraty a finále je výborné, na nervy do konca. U mňa za 5*.