Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Čakanie na tretiu sériu je naozaj zdĺhavé, tak nám netflix pripravil predstavenie neznámej dievčiny z konca druhej série. Nemôžem však povedať, že by som bol zato rád nakoľko ma tento film veľmi nechytil. Prvá hodina ma proste nudila, nezáživné, nesympatickí herci, žiadna akcia. Áno, v kingdeome sú tiež prvé dve časti podané skôr príbehovo, ale tam ten príbeh baví a potom dostaneme extrémny masaker. Tuto dostaneme zo zombíkov len naozaj málinko. V poslednej pol hodine sa to síce rozbehne, ale nemá to tie správne grády. Ashin som čakal ako kladnú postavu, takže aspoň týmto som prekvapený a som zvedavý čo predvedie v seriáli, potenciál rozhodne má. Tí ktorí nevideli seriál, rozhodne nepozerať... na 90% sa budete nudiť a nepoberiete súvislosti. Ja mám seriál ohromne rád, tuto však nemôžem inak ako za 2*.

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Svet zaklínáča rozhodne môžem, takže za každý ďalší kúsok som rád. Príbeh Vasemira ma bavil, animácia je pekná, bohužiaľ príšery boli dosť fádne. Príbeh ma až tak neoslovil, na druhú stranu akcia je skvelá a poriadne krvavá. Epické finále som si tiež užil a ponúklo skvelý zvrat. U mňa za 4*.

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Minulé G.I.Joe si veľmi nepamätám, ale myslím že boli presne takéto isté. Tým myslím akčný výplach. Herecky je to obsadenie oku lahodiace, tak som popravde troška sklamaný akciou. Tá nie je zlá, čakal som však oveľa viacej, hlavne teda v súbojoch. Tie sú dobré, ale občas irituje trasúca kamera alebo to, že v nich nie je poriadne vidno čo treba.Potešil Andrew Koji, ktorý v seriáli Warrior ale predviedol o dosť lepšie kúsky. Pozerá sa nato dobre, dve hodiny ubehli naozaj bez nejakej nudnej pasáže. Soundtrack nič moc a dosť ma štval aj Snake Eyes, ktorý mi prišiel príliš slabý. Finále správne akčné, až na ten magický drahokam, za mňa by sa mohol vypustiť. Film si necháva otvorené dvierka pre pokračovanie, ja by som ho bez problémov bral. Ako hovorím, kto má chuť na akčnú zábavu dostane ju.

Reminiscence (2021)

Tell me a story.One with the happy ending.Not such thing as happy ending.All endings are sad.Especially when story is happy. Myslím, že tento dialóg sám o sebe by film vystihol. Reminiscence rozhodnie nie je film pre každého, je to pomalé romantické krimi vo svete zničenom povodňami, kde je technológia prehrávania spomienok. Film má veľmi pomalý štart a popravde mne sa ohromne zapáčil až rozuzlením. To je totiž spravené naozaj skvelo a filmu dodá ten potrebný zmysel. Dovtedy skôr ako sci-fi je to skôr čistá krimi, kde sa hlavný hrdina snaží dopátrať čo sa stalo s jeho milovanou a či je to naozaj tá osoba za ktorú ju celý čas mal. Hercov netreba komentovať, Hugh skvelý ten sklame len výnimočne, Rebecca nádherná, kvôli nej by som robil tiež to isté čo hlavný hrdina, no a do toho sa mi ale páčila aj Thandia, ktorá ústrednú dvojku skvelo dopĺňala.Soundtrack nie je zrovna ten, ktorý si budete púšťať ale do filmu pasoval na výbornú.Scenár mal tak isto potrebnú hĺbku a na konci to bolo prekvapivo dojímavé. Objektívne 4*, neobjektívne 5*. Kto čakal akciu a poriadne scifi rozhodne nech sa vyhne. Komu nevadí pomalšie tempo a skôr romantická krimi zápletka rozhodne doporučujem. Myslím, že presne toto bol aj zámer režisérky a za mňa sa jej to teda podarilo.

Zelený rytíř (2021)

Sir Gawain a jeho putovanie za česťou. Vizuálne je to strašne nádherné, niekedy som sa pristihol ako mám chuť si to pauzovať a robiť si tapety, za to obrovská pochavala. Herecky takisto, každý jeden skvelá práca. Bohužiaľ po príbehovej stránke som to nejako úplne nepobral a to čo som pobral ma nenaplnilo. Ku koncu som sa už aj dosť nudil a celkový koniec ostal bohužiaľ presne taký istý ako celý film. Mne to na nadšenie nestačilo ale verím, že fanúšikov si film rozhodne nájde. Hudba sa presne hodila do tohto typu. U mňa za 3*.

Očista navždy (2021)

Rozhodne najrozsiahlejšia Očista, bohužiaľ veľmi málo krvavá. Postavy ma bavili, bohužiaľ nato, že to je 5 tvorcovia neprišli s ničím novým, len očista netrvá deň ale forever. Horor rozhodne ani v najmenšom, nakoľko gore je skoro nulové. Je to čisto akčný film . Ako posledná časť ale za mňa obstála a myslím, že je to celkom dôstojná rozlúčka. U mňa top časť rozhodne druhá, ale ani táto nie je zlá, len ma už akosi ničím výnimočným nezaujala. U mňa čisté 3*.

Někdo na druhé straně (2020)

Kto má problém s tým, že film vykráda naozaj všetko a ide presne podľa šablóny dom, strašidlo, dieťa, tak nech film rovno vypne. Komu to ale nevadí, dostane príjemnú ducharinu, s veľmi podareným strašidlom (ktorého je ale hrozne málo) . Postavy sympatické, atmosféra miestami výborná a hudobný motív sa tiež podaril. Koniec výborný, akurát ma naštval spôsob zahnania strašidla... V podstate mu stačilo povedať nesmieš a vybavené. Za mňa lepší priemer a jeden z tých podarenejších hororov. Pozretím rozhodne nič nestratíte.

Misyeon paseobeul (2021)

Takéto komédie mi strašne chýbajú a Kórea u mňa zas a znova boduje. Sympatická ústredná dvojka, ktorá má medzi sebou skvelú chémiu a na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Ženská postava je teda kočka. Prvá hodinka je skôr kecacia a vtipná, no a posledných 40 minút je akčná pecka. Nečakal som, že pri komédii uvidím tak skvelú choreografiu súbojov. Na konci si to hlavný hrdina totiž rozdá telo na telo hneď s dvoma bossmi a k tomu so svojou kolegyňou zmasakrujú asi tak 30 nepriateľov. Po komediálnej stránke je to taktiež skvelé, aj keď s humorom sa mohlo ísť ešte troška ďalej. Prekvapivo je to aj celkom "brutálne" na pomery komédie. Koniec teda skvelý,ja by som si tam však predstavoval troška dramatickejšie prevedenie. U mňa ale silné 4* a tu by som hrozne chcel dvojku. Vrelo doporučujem.

Gaia (2021)

Za mňa teda celkom milé prekvapenie, nakoľko som čakal ohromnú blbosť. 2 lesní strážcovia sa stratia v lese no a dievčina zablúdi do chatky, kde žijú otec so synom.Tí majú svoje náboženstvo spojené s prírodou. Druhý strážca bude mať rýchlejší a horší osud. Do toho ich napadnú veľmi pekné príšery a sama dievčina začne mať problémy s "hubami". Natočené je to veľmi pekne, masky sú fantastické, hlavne teda celé to spojenie človek-huba vyzerá skvelo. Herecky takisto výborné. Dejovo to je už ale zbytočne dlhé a film sa nevyhne nudným scénam. Nemôžem povedať žeby som sa celý čas skvelo bavil a koniec za mňa mohol byť lepší. Je to taký ten Eco horor a Gaia rozhodne nie je hororom pre bežného diváka, ktorí si občas pozrie nejaký hororík. Ja dávam silnejšie 3* a kto rád pozerá niečo nové, môžem odporučiť.

Tiché místo: Část II (2020)

Komu sa páčila jednotka, bude sa baviť aj pri dvojke, koho to nechytilo, nemá zmysel aby sa púšťal do dvojky. Celý príbeh je založený na malej dievčine, ktorá dostane nápad ako poraziť monštrá a vydá sa ho sama realizovať. My teda budeme sledovať ako Cillian zachraňuje dievčinu a na druhej strane je Emily, ktorá musí ostať a chrániť svojich synov. Natočené je to naozaj parádne, monštrá sú skvelé do detailov. Hudba výborná. Obrovská škoda, že sme nedostali viacej zo dňa jeden, snáď v poslednej časti. Herci vynikajúci, Cillian ma baví vždy a všade, deti takisto výborné a Emily ako inak super. Koniec nebol tak skvelý ako v jednotke ale bavil som sa. U mňa opäť za 4* laťku si to udržalo.