Batman (1989)

Nejde abych to nesrovnal s novými Nolanovými Batmany a bohužel ty novější mi říkají víc, než tyhle starý old school díly. Každopádně to má stále kouzlo a určitě je to velice slušný začátek k setkání se s Batmanem v reálné podobě. Efekty byly parádní, ale když mám srovnat propracovanost nových dílů, které jsou takové serióznější a akčnější, tak tohle je spíš taková pohádka, která se ovšem může pyšnit velkým smyslem pro detail, za ty musím film velice pochválit. Jack Nicholson byl dobrej Joker, ale Heath Ledger byl podstatně lepší ;).

Déšť (1929)

Krásný krátký filmek, který alespoň mně zvedne trochu náladu. Se svými krásnými záběry a uklidňující hudbou je to jako lék na duši, což se v této době velice cení. Doporučuji to hodit na celou obrazovku a ignorovat to, že je to vlastně jen 14 minut černobílých záběrů na déšť, s takovou si tu atmosféru a ten klid určitě neužijete.

Za starých časů (1933)

Překrásná stará pohádka s Mickey Mousem, kde sice nebyly nejlepší animace, ale ty animace utvářely nejlepší příběhy. Na rok 1933 je tohle sakra pecka a určitě si to spousta lidí ze svého dětství pamatuje.

The Mad Doctor (1933)

Není to zrovna zvyk vidět takový díl Mickey Mouse a ještě ho řadit mezi rodinný a nebo komedii, ale dané hororové téma se velice povedlo. Po takovémhle večerníčku by asi děti moc dobře neusínaly.

Portal: Terminal Velocity (2012)

Hodně slušné efekty, na to že je to amatérský snímek. Jinak žádná přelomová podívaná.

Return of Mr. Hook, The (1945)

Vtipně podaný krátký snímek o plánech Mr. Hooka v poválečném stavu.

Rushing Roulette (1965)

Wile E. Coyote používá nejrůznějších prostředků pro chycení Road Runnera. I když se snaží sebevíc, vždy se do pasti nechytí Road Runner, ale on sám.

Your Face (1987)

Nejsem na tyhle smutné vidoeklipy, které ve mně vyvolávají více méně jenom smutek a děs a proto ani nemůžu tak dobře hodnotit. Každopádně svůj účel to splnilo a emoce to ve mně vyvolalo, proto dávám zlatý průměr.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

První série je prozatím dobré nakopnutí nového seriálu, který se snad na pár let udrží na obrazovkách. Některé pasáže jsou trošičku zdlouhavější a seriál nemá takový spád jaký bych si představoval, ale o to je lepší když se tam stane něco nečekaného co vyloženě člověku vyrazí dech. Damian Lewis spolu s Claire Danes a Mandym Patinkinem vyloženě žijou své role a asi těžko bych hledal herce, kteří by se do jejich rolí hodili více. Uvidíme co přinese 2. série.

TRON: Legacy 3D (2010)

Vymazlené prostředí, které se opravdu velice povedlo. Olivia Wilde jakožto uprchlice a Beau Garrett v sexy bílém upnutém oblečku, no netřeba komentovat, ty dodaly tomu filmu teprve 3d rozměr ;). No a jinak hudba od Daft Punk, na tu si není třeba stěžovat, k tomuhle filmu ta elektrika skvěle sedla. Jinak herecké výkony takový ten průměr, ale za to prostředí a celkový zážitek z filmu neváhám ani vteřinu nad 5 hvězdama.