Zodiac (2007)

Když jsem viděl tu skoro 3. hodinovou stopáž, tak jsem se musel hodně přemlouvat abych to zkoukl i přestože jsem tento film už dříve viděl a dosti semnou zamával. Můžu bejt rád, že jsem se překonal a určitě toho času nelituji, zde to bylo prostě zapotřebí ta délka. V půlce filmu jsem si stále říkal průměr, ale ten konec to bylo luxusní rozuzlení. Scénka se sklepem byla velice mrazivá, ale i po celou dobu napětí určitě nechybělo. Fincher opět perfektní režie a mezi kriminálkama je tohle pro mě jedna z topek, nebojím se to srovnat i s filmem Se7en.

Total Recall (1990)

Neskutečně zábavný a podivný sci-fi thriller. Dobrých 3/4 filmu jsem nevěděl co je vlastně pravda a co ne a abych pravdu řekl, tak si nejsem jistej ani tím koncem, ale to bude asi pro každého jinak. Krve tu cákalo dost a masky i prostředí na tu dobu, to je nepopsatelné ;). Čekal jsem nějakej vážnej thriller, kde se bude nahánět nabušenej Arnie a banda nějakejch vrahů, ale tohle mi doslova vyrazilo dech. Pro potrhlé fanoušky sci-fi filmů tohle bude určitě lahoda.

S tebou mě baví svět (1982)

Většina Českých komedií a rodinných filmů mi nepřirostla k srdci. Vlastně bych těžko hledal film, který by byl k zapamatování. Tohle není žádná vyjímka, hned jak jsem to viděl, tak to pro mě byla další rádoby Česká komedie. Nesoucítím tak se starou dobou, abych se tu smál nad kravinama, takže mě tenhle film celkově minul. Je tu sice pár dobrých hlášek a scének, jak již píšete v komentářích, ale toho je minimum. 3* s odřenejma ušima.

Upír Nosferatu (1922)

Tak tohle bude předpokládám originální snímek o upírovi Draculovi (zde tedy hrabě Orlok), za což má u mě +. Příběh perfektní, ten se opravdu povedl, ale jelikož 50% filmu tvořila hudba, tak některé úryvky hudby, jako např. ta která zní jak nějaký novodobý metal nebo ta, kde nějaká japonka či číňanka stále opakuje nějaké věty, to mi opravdu nesedlo. Nebejt těchhle dvou kravin, které tam padly, bych dal určitě 5 hvězdiček, protože tenhle film tak nějak předstihl svou dobu. Velice dobrý počin na rok 1922 a Orlok vypadal velice věrohodně.

Piraňa 3DD (2012)

Za závěr jsem chtěl dát alespoň 3 hvězdičky, ale ty 2/3 filmu, než se to rozjelo, mi to prostě nedovolí. Začátek je branej moc vážně a těch pár slušnějších akcí a scének přicházi až u plně nakonec. Oproti 1. dílu mi už tohle přijde alespoň bráno jako komedie, u 1. dílu jsem to zdaleka tak necítil. No od porna to má stále daleko a 1. díl byl na tohle téma určitě veselejší, ale hej! David Hasselhoff se svym záchranářským prknem a chlupatou hrudí se tomu určitě může rovnat.

Návrat do budoucnosti (1985)

Hodně dlouho jsem se zdráhal abych se na to donutil podívat, no a nakonec jsem se donutil a není to nejhorší. Vůbec jsem nevěděl co od takového témata očekávat?! Nakonec jsem byl docela mile překvapen, ale nedosáhlo to u mě na vrchol stupnice, něco mi tam prostě chybělo, nějaké momenty, které bych si zapamatoval. V roce 1985 to byla určitě pecka, ale já už jsem oblbej těmi novými filmy a bohužel už tohle nevnímám asi tak jak bych měl.

Hello, Friend (2003)

V tomhle se najde snad celá společnost a časem to bude horší. Našel jsem se bohužel i já. Jinak nápad je průměrný a na IT to zdaleka nemá, toho vtipu tam zase tolik nebylo.

Sim Salabim (2008)

Jednoduché a vtipné podání. Zezačátku to vypadá na nějakého tyrana a k závěru se člověk i trochu pousměje.

Mach a Šebestová - Kropáček má angínu (1978) (epizoda)

Abych pravdu řekl 90% zásluhy z tohohle kráťoučkého filmu patří dabingu Petra Nárožného, ten se opravdu parádně povedl. Na tak krátkou dobu docela dobrý hlášky ;).