Moderní doba (1936)

Skvělá nadčasová komedie. Charles Chaplin to prostě uměl vymyslet a zahrát, upřímně jsem se zasmál v některých částích a smutně koukal, že v téhle době my vlastně stále žijeme. Jako bonus ho skvělě doplňovala Paulette Goddard, která byla neuvěřitelně krásná ;). Kam se na takový film po všech stránkach hrabe většina nových.

Uprchlík (1993)

Na mě poněkud zdlouhavé, takže se našlo pár nudných momentů a nejsem zrovna velkej fanoušek těchhle starejch americkejch honiček. Každopádně děj byl krásně slepený a na můj vkus byl bezchybný, dokonce byl i řádně propracovaný. Harrison Ford a Tommy Lee Jones tvořili skvělé zápory za což jim dávám bezvýznamnou pochvalu. Kdybych to viděl před 15. lety určitě bych měl na film jinej pohled, ale dnes už to pro mě není taková pecka, jako by byla asi dříve.

Batman se vrací (1992)

Zase ta skvělá Burtonova atmosféra jako z pohádky. Ovšem hlavní záporák jakožto tučňák, to bylo velice komické a ztratil jsem tak nějak vážnost toho filmu. Ale musím uznat, že ty 2. hodinky mi utekly jako nic, ale když jsem se na závěr zamyslel, o čem to vlastně bylo, tak nemůžu lehce nezkritizovat. Alespoň cat woman byla pořádná kočka ;).

Sex and Violence (1997)

Jako vždy málo se toho podařilo a bylo opravdu vtipného. Na humor Billa Plymptona můj rozum asi nestačí ;).

One of Those Days (1988)

Je fakt, že některé dny vypadají přesně takhle. Velice dobře vystiženo od Billa Plymptona. Konečně jsem taky narazil na nějakou jeho animaci s pořádným příběhem a pointou.

Love in the Fast Lane (1987)

Asi musí být fuška tohle celé nakreslit, ale když to prostě tu pointu a vtip nemá, tak to nemůžu pochválit.

Plymptoons (1990)

Některé animace jsou slabší a některé zase vtipnější. Žádný převrat v tom nevidím, takže se budu s hodnocením držet při zemi. Každopádně tyhle animace na mě působí velice stresově.

Adamova jablka (2005)

Když by se mě někdo zeptal o čem byl tenhle film, vlastně bych ani nevěděl odpovědet, ale byl to skvělý filmový zážitek. Tak nějak se to vše slepilo dohromady a na venek z toho mám všelijaké pocity, které je těžké popsat. Je to opravdu velice zvláštní film a každý člověk si z něj asi odnese svoje, někdo tu malou komedii, někdo to veliké drama s velice dobrými dialogy a hereckými výkony a někdo třeba nic. Každopádně Mads Mikkelsen stejně jako v Hannibalovi a nebo v Honu, naprosto skvělý herecký výkon.

Nebojácný (1986) odpad!

Jestli tohle nebere někdo jako úplný odpad a nebo jako úplně neskutečnou prdel, tak nechápu jak tu může hodnotit na CSFD. Bylo to tak neskutečně špatné až jsem se skutečně smál v několika momentech filmu a rázem se z toho stala moje nejoblíbenejší parodie a zároveň komedie, což režisér určitě neměl v úmyslu. Běhání s bazukou, která měla neomezeně nábojů, to je fakt něco. Jakoby hlavní hrdina běžel na checkpointy a na každém z nich našel za odměnu jednu raketu :D. Mezi rozhodováním odpad a 5 hvězdiček musím zvolit odpad, ale jen protože si to nezaslouží stejné hodnocení jako podstatně lepší filmy.

Green Lantern (2011)

Tady se fantazii meze nekladou a i když je to typickej americkej akční hrdina, který vypadá jak nějaký model a hlášky má rádoby drsný, tak to přeci jen nebylo vůbec nejhorší. Musím říct, že příběh opravdu velice jednoduchej, něco jako Captain America: The First Avenger, ale tady jsou aspoň brutálně vymazlený efekty, který daly filmu pěknej spád. Mimochodem pro mě zatím nejtrapnější hrdina, s nějakým prstýnkem a lucernou, no jsou tu stylovější chlapíci.