Piraňa 3D (2010)

Otázka zní co si budu z tohoto filmu pamatovat za nějaký ten měsíc a co mi tento film přinesl? Budu si z něj pamatovat kozy a naprosto nelogické chování všech zůčastněných + všeho co se tam děje, navíc mi tento film nepřinesl vůbec nic, jak z hlediska hororu, tak ani z komedie. Poměrně dost nudných 88 minut, ve kterých jen cáká krev a nebo se snaží nějaký muž ze středověku budovat jakousi "atmosféru". Pro nenáročné teenagery co hledají nějakou holku nebo nepřístupné filmy od 18 můžu toto doporučit, pusťte jí to nebo se na to podívejte v soukromí sami (if you know what i mean), je to jako free péčko a určitě vás úspěch nemine.

Hannibal (2013) (seriál)

Úspěšně jsem se prokousal až na konec 3. série a tento seriál si v mých očích najde jen horko těžko konkurenci, která by mu sahala byť jen po paty. Finále 2. a 3. série, to byly jedny z nejlepších seriálových dílů co jsem kdy viděl. 1. série měla specifické vraždy, 2. série pomalu odhalovala Hannibala čím je a 3. série se obula do "Mlčení jehňátek" svým specifickým způsobem. Podobnost z filmů tu samozřejmě je, ale vše je uplně nové a přetvořené. Jsem upřímně velice smutný, že tento seriál nechce žádná TV stanice a byla by velká škoda, kdyby kvůli tomu skončil ve 3. sérii. Chápu že seriál je přeci jen trochu drsnější s přibývajícími díly, ale i tak si myslím, že si najde spoustu obdivovatelů a diváků, kteří by byli rádi kdyby pokračoval. Mads Mikkelsen se mi jako Hannibal vryl nesmazatelně do paměti, stejně jako písničky z finálního dílu 2. a 3. série!

Dylan Moran: Yeah, Yeah (2011)

Zase skvělá one man show, kde si Dylan Moran nedělá hlavu z čeho si dělat hlavu. Rozebíra uplně vše, včetně žen o kterých se docela dobře rozjel a já se upřímně pobavil. Přesně jak říkal už v jedné z jeho show ideální člověk by měl mít dlouho trubku ze zadku aby nemusel vůbec nic řešit a měl to někde, tento člověk se podle toho může řídit jako hodinky. No kdybych já měl povídat s někým hodinu a půl, tak se asi zastřelím, protože mně dojde téma už obvykle po pozdravu a ještě když ten člověk skoro nereaguje na komunikaci tak to je pak o to větší zábava.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Tohle vám zaručeně přinese plno smíchu do života ;). Dylan Moran bere vše s nadhledem, ze všeho si dělá srandu a přesně takové lidi obdivuji. Toto je komik od přírody, který dokáže svým humorem bavit lidi a pro mě je určitě jeden z nejlepších bavičů. Souhlasím s většinou věcí co zde řekl a byť to má být sranda, tak je to bohužel krutá pravda ;). Vřele doporučuji shlédnout. Zde je případně link pro shlédnutí na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ZRnSTQE6hzU.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Silně mi tam chybí alespoň ten zvuk. Muzika se tomu prostě nedorovná nějaké dobré hororové konverzaci, může si tam hrát třeba 10 houslí, ale nikdy se to nevyrovná. Můžu to vklidu porovnat k filmu Shutter Island, který je svým dějem dá se říci srovnatelný, ale je to prostě barevné a lidi tam mluví ;), nehraje tam jen hodinu a něco hudba. No ještě dobrých 5 minut před koncem jsem měl chuť to zařadit někam ke dnu mých filmů, ale ten zvrat, to se najednou film odstrčil od toho dna a dostal mě. Na tyhle staré filmy prostě nejsem dostatečně naladěný abych jim dokázal dát plný počet, v té době by to mé srdce získalo, ale v dnešní době už bohužel ne :(.

Jezero (1999)

Příběh i dialogy jsou jak vytažené z prdele a to doslova. Vůbec nic v tom filmu nedávalo smysl. Jediný co tam stálo za zmínění byly docela efekty, které nebyly uplně k zahození, ale ty u mě v takovémhle filmu opravdu roli nehrajou. Pokud chcete někdo "zabít" čas a to doslova, tak si tohle určitě pusťte.

Čelisti (1975)

Klasickej horor od Spielberga, bohužel dnes už postrádá to co nabídl dříve. Film vynikl beze sporu pohyby žraloka a celkově jak vypadal a to obdivuju do dnes. Když jsem se na film ale podíval po několikáté, tak mě začíná nudit a marně hledám to napětí za které tu film všichni obdivují. Co je ale nepřekonatelné je určitě hudba. Je to taková stará klasika, která časem ztrácí na zábavě.

Stroj času (1993)

Může to být klidně od skvělého režiséra del Tora, ale tohle prostě nemělo žádnout logiku. Celej děj se tak nějak chytal ničeho a odvíjel se od ničeho k ničemu. Sledoval jsem to bohužel s Českým dabingem, takže to tomu 2x nepřispělo, ale určitě to nevázlo jen na dabingu. Nápad možná dobrý, ale to zpracování. Prostě šíleně nudné i ta muzika stála za nic. Takové malé zaškobrtnutí v del Torově jinak skvělé sérii filmů :).

Blade 2 (2002)

Je vidět, že se pod tím podepsal můj oblíbený režisér Guillermo del Toro. Hodně se to podobá jeho filmu Hellboy, ale jelikož Hellboy na mě zapůsobil zdárně, tak nemám důvod aby ani tahle akčňárna byla o něco jiná. Jako bonus je pro mě určitě přítomnost Donnieho Yena, který bohužel neměl dostatek prostoru předvést svoje extra fighty, ale i hlavní záporák hraný Lukem Gossem, který je vzhledově hodně podobný princi Nuadovi z Hellboy II. Příběh je pěkně propracovaný a musím říct, že jsem byl opravdu překvapen závěrečnou pointou, kterou jsem nečekal. Efekty oproti 1. dílu jsou tu tak 10x lepší, což u takových filmů je docela podstatná část celku.

Detektor lži (2011)

Připomělo mi to scénku z IT Crowd a jejich detektorem lži ;). Každopádně jednoduchá kravinka která pobaví, není třeba zde hledat něco víc.