Legenda jménem T-34 (2018)

Absolutna pecka. Toto natocili rusi! Klobuk dole. Lahucky pribeh, ktory je nabity napatim a skvelou hudbou, vypravou, typickym ruskym hereckym drivom. Skoda mensich chyb, a niektorych mozno chybajucich scen - napr. Jäger mohol prist na to ze mu Ani zobrala mapu a "nahanat" aj ju. To je ale len moj postreh. Pochvala za skvele slow motiony, ktorych ale mozno bolo priliz. Naozaj som sa bavil, navyse kedze som plastikovy modelar, uz sa neviem dockat dalsej legendarnej T 34...

Mafiáni (1990)

Tento snímok má v sebe čosi čarovné a rozporuplné zároveň. Bude to asi tým, že som ho prvý krát zhliadol desiatky rokov po jeho premiére. Pôsobil luxusne, ale zároveň rozpačito. Nedalo sa nevšimnúť, ako postavy neostávajú stále vo svojich roliach, ale miestami, akoby boli normálny bežní ľudia a nie gangstri najvyššieho rangu. Snáď jediný sa role držal Robo. Navyše filmu chýba záver, je akoby ukončený v polovici.

Apoštol Pavel (2018)

Videl som tu vela jednohviezd, alebo odpadu - take hodnotenie moze dat len niekto kto to absolutne nepochopil a minul ho obsah, odkaz, ako aj samotne spracovanie filmu. Je to silny film naplnen yhlbkou, nie len o krestanstve ale filozofii cloveka. Skvela hudba, dej a zakoncenie.

Král (2019)

Do konca vás drží podvedomá nejasnosť okolo jeho vlastného poradcu, ktorý sa celý čas javí ako lojálny, avšak čosi tam predsa len nesedí. Svet v ktorom nie je možné sa spoľahnúť na nikoho. Skvelá výprava, ktorá naberá postupne na obrátkach. Zdalo by sa že je to historický film, ale tento je úplne odlišný od ostatných. Ukazuje prirodzenejšiu tvár onoho obdobia. Skvelé spracovanie a hudba. Trocha vyrušoval samotný predstaviteľ kráľa, ktorý pôsobil občas nevýrazne.

Já, Tonya (2017)

prevulgarizovana snimka v ktorej chybali pohlady aj z iych dejovych linii a oponentov, dost jednostranne

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Dejovo je to v starších častiach dosť jednoducho predvídateľné, ale neskoršie sú už na lepšej úrovni, pričom je dôležitý fakt, že tento seriál sa udržal veľmi dlho. Je to skvelá vtipná a inteligentná oddychovka zo skvelým hercom Tonym, popri ktorom vynikne už len málo kto. Bravo

Černobyl (2019) (seriál)

Toto je absolútna pecka, ktorá sa objaví raz za dekádu. Umelecké dielo, ktoré z jednoduchosti vybrúsilo diamant kinematografie 21. storočia. Zážitok, ktorý sa jednoducho vôbec nadá očakávať. Od prefackania v prvej časti, až po poslednú ranu v piatej. Premýšľam či filmy, ktorým som dal 5 hviezdičiek boli toho vôbec hodné..... Veľká Pocta tejto práci. Výsledok je ohromujúci. Všetci vedia ako to bolo, ako to je, ale zhliadnuť tieto udalosti v tejto sérii dáva celej tragédii neskutočne nadčasový charakter. Silný herci, absolútne premyslená a pod kožu sa vnárajúca hudba.

Alfa (2018)

Oproti 10,000 BC od Emmericha je toto velkym sklamanim. Filmova tvorba vseobecne nam ponuka absolutne minimum snimok s prehistroickou, alebo davnovekou tematikou. Preto sa milovnik tohoto zanru velmi tesi na kazdy novy pocin v tomto smere. Toto vsak mozno zaradit skor k rozpravkam pre deti o chlapcovi a jeho psikovi - nebyt jednej ci dvoch emocionalne vypätych scen. Silenjsi nabeh vytvoril ovzdusie ocakavania, ktore vsak postupne vystrieda sklamanie a ochladnutie zazitkov. Nedostatocne spracovane a nevystihnute v ramci scenara. Posobilo to miestami akoby sa Keda stratil na skautskom vylete na Alijaske v roku 1995. Na moj vskus boli domorodci vo filme az neuveritelne jazykovo a modne vyvynuti. Nepochopil som tiez preco lovci zabili desiatky bizonov, a este tak ze sa rozbili na mlete mäso pod utesom. A stale ma neprestavala viac a viac vyrusovat jedna otazka: "Kde k sakru Keda furt zohnal to dříví...??!!" Cudujem sa ze tento absolutne neautenticky pocin sa tu dostal cez 50%.

L'Apôtre (2014)

Nizko nakladovka, neskutocne realne spracovanie, silny odkaz.