The Walking Dead: The Ones Who Live - What We (2024) (epizoda)

Talking Dead s Whoopi Goldberg. Nie že by kvalitná epizóda musela byť nabitá akciou, ale okrem jednej scény to bolo len čisto o zbytočných kecoch a manželskej kríze, ktorá neprekvapivo skončila asi 5 minútovou nechutnou šukačkou, ktorá nikoho nezaujíma. A z tých Lincolnových nadržaných zvukov pri bozkávaní mi je už naozaj zle. Nik iný v tejto časti nehral a čakať že niekto z dvoch hlavných hrdinov nečakane umrie v 4.časti je asi naivné, takže to nie je ani napínavé.

Malá mořská víla (2023) odpad!

V prvom rade mi dovoľte vysvetliť mnohým dúhovým liberálom čo je to skutočný rasizmus. Nie to, keď človek ako ja je nespokojný, že jeho ikonickú kreslenú postavičku z detstva zmenia z bielej morskej panny s krásnymi červenými vlasmi na celoročne opálenú pannu s nepremokavými vlasmi. Skutočný rasizmus je, keď uprednostňujete jednu rasu nad ostatnými. Uvediem krátky príklad zo života. Jedna nemenovaná producentka sa vyjadrila že jej vadilo, že v seriáli Chernobyl nehral žiadny černoch. Toto je "krásny" čistý rasizmus, pretože okrem toho že naozaj neviem koľko černochov žilo na Ukrajine pred rokom 1986 a neviem ani koľko ich tam žije teraz a už naozaj neviem koľko černochov pracovalo v jadrovej elektrárni, rasizmus je to preto že jej už nevadí absencia aziatov, mexikáncov, eskimákov, indiánov a podobne. Poznáme však spoločnosť Dysney a vieme, že tento radikálny krok urobila nie preto, že by nemala žiadnu vhodnú belošku na rolu Ariel, ale aby sme boli "rasovo korektní". Ja preto navrhujem (a zaujímalo by ma aké reakcie by boli vo svete) aby životopisný film o Martinovi Lutherovi Kingovi hral Leonardo DiCaprio, film o Michaelovi Jordanovi hral Chris Hemsworth a film o feťákovi Georgovi Floydovi hral Brad Pitt. Pointa je - prestaňte meniť rasy ikonickým postavám, ale ak chcete byť "rasovo korektní" tak natáčajte viacej filmov s černochmi (alebo aj inými rasami) a vytvárajte viacej čiernych hrdinov a postáv. Ale nepreobsadzujte ich! Pretože práve to smrdí rasizmom. Tému ukončím slovami - že jeden z TOP 10 filmov ktoré mám na tejto stránke je film Entergalactic - romantická snímka o dvojici afroameričanov, takže ťažko ma označiť za rasistu.

MH370: Ztracené letadlo (2023) (seriál)

Je až neuveriteľné ako všetko dokáže americká vláda ututlať a zamiesť pod koberec. Rovnako ako udalosť 9/11 ktorá má dnes 22.výročie a dodnes niektorí veria, že najväčšie mrakodrapy v New Yorku zhodili kozomrdi ktorí vedia pilotovať Boeing. V tomto dokumente sa dozviete zaujímavé náhody ako let MH370 prelietaval ponad more, kde práve prebiehalo cvičenie NATO ako aj o 6 mesiacov neskôr zostrelený let MH17 ukrajinskými fašistami ktorí majú dodnes podporu NATO. Je desivé že sa niečo také môže stať komukoľvek z nás a naša smrť nebude nikdy oficiálne vysvetlená ale život iných - mocných pôjde ďalej.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 8 (2023) (série)

Spoilers everywhere: Siedma séria skončila návratom mojej najobľúbenejšej postavy, ale prvá epizóda 8.série bola katastrofa. Maddie zavretá 7 rokov v jednej miestnosti? Osem rokov som bol ticho a nič zlé nehovoril na scenáristov, ale tu už sa musím ozvať, pretože mi znechutili  aj moje 2 najobľúbenejšie postavy. Tá druhá je Troy, ktorého vytiahli zo samotného pekla, všetci vo svete sa tešili, pretože to bola najzaujímavejšia postava celého seriálu a je pravda, že to aj v 8.sérií slušne ťahal (Daniel Sharman je frajer) a nakoniec sme zistili že ho tam vrátili len kvôli sledovanosti a nie pre fanúšikov, ktorí si želali jeho návrat, pretože ho odfajčili rovnakým spôsobom ako v 3.sérií. Z padúcha sa stal hrdina a bum. Neviem z akého dôvodu ho vrátili späť, keď ho opäť po 4.častiach zabili. Všetci si mysleli že kvôli Spin-offu, kde by sa objavil po boku nejakého Negana alebo inej postavy WD, ale oni nie. Všetko len kvôli zvýšeniu sledovanosti. Ani to však nepomohlo, pretože tu z nejakého dôvodu bolo potrebné dať jednu epizódu len o Dwightovi a Sherry, aby si zaspomínali vo Svätyni na časy keď Dwightovi preťahoval ženu Negan. Žiadne iné prepojenie na WD, žiadna postava z WD, nič. Sklamanie neskutočné a to som bol nahipovaný že v posledných častiach budú moje 2 naj postavy nie z FtWD ale z celého WD universa. Aj keď to išlo po 3.sérií strmhlav dole, seriál bude chýbať. Nie je to sranda, keď to človek pozeral od 2015. Vďaka Kim a Daniel za herecké nadvýkony, tá dynamika medzi Maddie a Troyom ako u nikoho iného v žiadnom filme či seriáli.

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Dalo by sa povedať, že snímka žiadny príbeh nemá a jedná sa iba o Stanleyho (režisérovo) spomínanie na koniec 60.rokov - obdobie, ktoré v ňom zanechalo z detstva asi najväčšie stopy. A treba povedať, že je to spomínanie naozaj poctivé a podrobné. Linklater tu totiž nezabudne prakticky na nič. Preberieme tak nielen vesmírne preteky a vplyv NASA na tamojšie okolie, ale dôjde aj podrobný opis jeho vtedajších filmových zážitkov, obľúbenej hudby, seriálov či zoznam významných udalostí tej doby. A keďže sa jedná v neposlednom rade aj o príbeh malého chlapca, dôjde aj na rodinné zázemie, vzťah s otcom, piškutálie s jeho súrodencami, detské šantenie a pod. To všetko potom dáva dohromady prakticky dokonalý obraz nielen šesťdesiatych, ale aj detských rokov, ktorý vás úprimnosťou a poetikou úplne vtiahne, a hlavne očarí. Je trochu škoda, že samotný príbeh chlapca letiaceho na Mesiac nakoniec pôsobí pri všetkom v tom spomínaní málinko navyše. Má síce v deji svoje jasné miesto, je mu však venovaných málo priestoru, do hravosti zvyšku snímky príliš nezapadá a na konci neponúka potrebnú katarziu. Tiež trochu pomalšie tempo nemusí sedieť každému. Na druhú stranu, pri striedmejšej stopáži (97 minút) to bude snáď prekážkou pre málokoho. (10.5.2022)

Batman (2022)

Nový Batman okrem kvalitne spracovaného a predlohe verného deja, ponúka aj pomerne dosť akcie, ktorá je veľmi prepracovaná. Všetky bitky obsahujú vynaliezavú choreografiu a pôsobivé vizuály. A čo viac, nenájdeme tu žiadne veľké chaotické CGI súboje, ako sme zvyknutí na väčšine moderných superhrdinských snímok, čo je vítaná zmena. Je tu síce pár naháňačiek v autách (jedna obzvlášť podarená), ale aj tie, rovnako ako zvyšok akčných či bojových scén pôsobia vierohodne a realisticky, čo presne sedí k postave Batmana. Z vizuálnej stránky potom ešte hneď na prvú dobrú zaujme akási zrnitosť a neostrosť obrazu, ktorá je spočiatku zvláštna, ale postupne si na ňu zvykáme. Vďaka tomuto rozmazanému videniu a kývavej kamere, tak totiž tvorcovia ponúkajú zaujímavé pohľady z prvej osoby a my dianie zažívame tak, ako ho vidia postavy. Nový Batman je v závere skrátka veľkolepý zážitok, ktorý rozhodne stojí za to vidieť na veľkom plátne, prípadne na domácom projektore. (1.5.2022)

Čas na sebe (2022)

Aj keď je scenár napísaný s plným humorom a zábavou, v celom filme sú chvíle, keď sa scenár stáva suchým a nudným. Tieto sekvencie nedávajú Hartovi ani Wahlbergovi veľa príležitostí vydať zo seba to najlepšie. Výsledkom je, že ich chémia má tendenciu stuhnúť, čo v konečnom dôsledku vedie k nepríjemným momentom, ktoré mohli byť ľahko zábavné alebo dokonca potešujúce. Občas za to môžu aj chabé pokusy o humor, ktoré vznikli z vykonštruovaných okolností namiesto prirodzeného vývoja. Nie je úplne isté, že chémia Harta a Wahlberga by bola lepšia, keby bol lepší scenár, ale pomohlo by to. Me Time možno nie je prelomovým záznamom do katalógu Netflixu, no ponúka spoľahlivé vtipy pre každého, kto potrebuje únik z vlastnej hektickej reality. (28.8.2022)

Denní směna (2022)

Veľké plus že sa film zameral na už akoby zabudnutých upírov na rozdiel od všadeprítomných a okukaných zombíkov. Jamie Foxx je zaujímavá voľba, rola mu sadla a ešte viac sadla Daveovi Francovi, ktorý ako sa hovorí, zabil. Vraj bude aj dvojka, lebo údajne na Netflixe film úspešne "váľal" na rozdiel od tu prítomných čsfd náročných kujebákov, ktorí sú ochotní hodnotiť nízkym hodnotením, len kvôli nejakej nejasnosti alebo chybičke. Ono tu na česko-slovenskej fašistickej databáze je vždy hodnotenie filmu nižšie než na iných českých a slovenských stránkach o filmoch, alebo aj oproti takej imdb, takže si nepokazte chuť pohľadom na percentá. (17.8.2022)

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Sklamanie. Nuda a šeď. Fanúšikovia od filmu očakávajú naozaj veľa, ale ako sa postupne začína ukazovať, Marvel Studios si týmto na seba pletie bič. A snáď prvýkrát názov filmu predznamenáva viac jeho výsledok ako samotné udalosti v ňom. Väčšina z prvkov, ktoré sú bežne základnými kameňmi dobrého filmu (silný príbeh, zaujímavé postavy) sú tu veľmi zhustené do seba, aby sa čo najrýchlejšie ponáhľalo k akcii. Málokedy tvrdím, aby mal film viac minút, než má, ale tu by 10-20 minút mohlo prospieť udržať na uzde skratkovité rozprávanie. Dôjde na cestovanie medzi vesmírmi, príšermi aj Iluminátmi predstavených v traileroch. Lenže stačí to na vybudovanie silného príbehu a prekreslenie postáv? Nestačí. (27.6.2022)

Entergalactic (2022)

Tak sa zdá že niečo konečne prekonalo moje obľúbené Chico & Rita. Máme tu animák s ešte krajšou animáciou, avšak niekedy kazí dojem akoby malý framerate - sekanie. To je ale všetko čo sa týka nedostatkov filmu. Aj keď je dej zo súčastnosti, vďaka svojej animácií pripomína mne tak srdcu blízku budúcnosť. Najpríjemnejšie na celom tomto diele je hudba. Áno, je tam čisto černošská hudba, ale žiadny gangsterský rap. Snáď všetky mega songy sú od Kida Cudiho, ktorý daboval v originále aj hlavnú postavu. O hudbe by sa dalo písať hodiny. Celkovo snímku nadhodnocuje do výšin. Kid používa často vo svojich piesňach elektro tóny a vysoké basy, čo je zase ďalšia moja šálka kávy a ktoré len dopĺňajú pocit hudby budúcnosti ako aj spomínaný dojem, že je snímka akoby okolo roku 2050. Proste čo song to orgazmus, za zmienku stojí pieseň In Love. Postavy sú sympatické, obzvlášť som i obľúbil Meadow, ktorá je dokonalá po každej stránke. Po druhom pozretí môžem v pohode napísať, že za rok 2022 sa u mňa jedná o najlepší film - hudobný, romantický a animovaný.