Záplava (2007) odpad!

Mám rád katastrofické filmy a obzvlášť tie o povodniach. Táto snímka ale vyložene zapácha TV filmom a výskyt Roberta Carlylea už je pomaly zárukou zlého a nudného filmu. Vychrtlý Tom Hardy to tu nejak nezachraňuje, predsa len tu ešte nebol za hviezdu. Na tak nízky rozpočet ako tak slušivé scény povodní, ale samozrejme je vidieť, že je to cez lacný počítač. Tvorcovia nás síce rýchlo vtiahnu do záplav, ale dej je tak nudný, že rozmýšľate, či si film nepozriete zrýchlene. Ono tie anglické suché snímky vždy nestoja za nič, ale tak nejak vás vždy osloví niečo na filme, že sa do neho pustíte, ale nakoniec odchádzate sklamaní. Film neponúka zhola nič a po týždňoch ani neviete, že ste ho videli.

The Miracle Season (2018)

Odporúčam si nečítať komentár pred zhliadnutím snímky, ak si neplánujete prečítať ani jej popis. Spoiler: Prekvapivo mám veľmi rád športové snímky, pričom už šport nesledujem vôbec žiadny, keďže nemám ani televízor, odkedy som prestal sledovať, ako v ňom Amerikou vlastnené televízie klamú ľudí. Ešte viac prekvapivé je, že moje doteraz najobľúbenejšie športové filmy boli o americkom futbale, ktorý je podľa mňa nudný, pretože je prerušovaný každých 15-20 sekúnd. Táto snímka je o ženskom volejbale, čo je tiež niečo, čo nevyhľadávam, ale je to v skutku "krásna" ale smutná a dojemná snímka. Neprečítal som si o nej nič než som si ju pozrel a nečakal som že to bude tak emotívne. Čakal som, že je to o tíme, ktorý proste maká a vyhrá celý šampionát, ale v skutočnosti je to o tíme, ktorý stratí po tragickej nehode svoju veľmi živú a aktívnu kapitánku. Navyše je to všetko podľa skutočnej udalosti a mňa sa obzvlášť snímka dotkla, keďže ja som po dopravnej nehode prišiel o bývalú spolužiačku, ktorá po 10 rokoch od školy zahynula v autobuse cestou do práce. Postava Caroline Found bola rovnako veľmi živá a plná života, no osud nám väčšinou berie presne takých milovaných ľudí. Film sa až tak nezameriava na zápasy, ktoré sú dosť postrihané, akoby chcel režisér udržať pozornosť divákov, ktorí rovnako ako ja neholdujú volejbalu, ale pri tak zaujímavom a smutnom deji, by som popravde vydržal sledovať čokoľvek. Neuveriteľný zážitok vo vás zanechá aj soundtrack. Keď začala pieseň Confident od Demi Lovato, to sa len tak nezabudne. Akoby bola stvorená pre volejbal. Taktiež skvelá pieseň, ktorá sa hodila bola na konci od Neil Diamond - Sweet Caroline a to už som musel aj ja zatínať zuby, aby som udržal slzy. Naozaj veľmi pekná snímka.

Higher Ground (2011)

Už ma naozaj unavuje, že do každého filmu s Verou Farmigou pchajú aj jej škaredú dcéru, ktorá by si bez maminky ani neškrtla. V tomto prípade je to pochopiteľné, keď to režíruje sama Vera. Snímka je dosť otravná, pretože hlavnou témou je ani nie obyčajné náboženstvo, ale vyložene ľudia posadnutí vierou, niečo na spôsob svedkov jehovových. To je téma naozaj nudná až hrôza. Bez Very by to bolo hodné opovrhnutia. V snímke sa dočkáme jednej z najlepších filmových foot fetish scén, inak je to len a len o bohu a kecaní o viere. Je to jedna z tých typických lacných a béčkových snímok, ktoré nemajú čo ponúknuť. Zaujímal by ma Verin dôvod niečo také režírovať.

Jackboots on Whitehall (2010)

Nechápem ako sa na to mohli nahovoriť Ewan McGregor či Rosamund Pike čoby dabéri tejto bláznivej "plastelínovej" snímky. Ani zďaleka to nemá na fantastické Team America: World Police ale tu je to zase pre zmenu z lákavého prostredia 2.svetovej vojny. V snímke uvidíme dokonca opilca Winstona Churchilla či Williama Wallacea zo Statočného srdca. K záveru snímky sa dočkáme podareného príchodu na scénu sexi nacistiek, ktorý sa len tak z hlavy nedostane no a škótsky záver je tiež podarený. V snímke sa aj sem tam na niečom pousmejte, to je fakt, ale inak to nedosahuje ani slušivý priemer. Škoda. Ale práce si na tom dali určite veľa.

Safe (1995)

Zaujal ma obsah tejto snímky a tiež ma potešila Julianne Moore v hlavnej úlohe. Je z toho ale veľmi cítiť anglickú ruku a miesto nahrávania a celé to potom pôsobí ako typická anglická nudná snímka. Film je to asi najdepresívnejší aký som vo svojom živote videl a Jul to dopĺňa skvelým hraním chorej ženy. Problém je, že ju ale režisér necháva utiahnuť celú snímku samú. Nie je tam žiadna výrazná mužská osobnosť. Celé je to len o jednej osobe. Vy už si trháte vlasy, aby ste mali nejaké indície, čo za chorobu alebo vírus trápi hlavnú hrdinku a pomaly sa potíte, aby sa z toho nakoniec nevykľulo to, na čo to vyzerá. Že hlavná hrdinka to má len v hlavne popletené a že za všetko môže ako vždy psychika.

Blade Runner: Black Lotus (2021) (seriál)

Dosť sklamanie. Som fanúšikom ak nie vyložene maniakom okolo cyberpunk, steampunk a futuristic vecí, filmov a seriálov, ale nejak extra som z tohto seriálu nebol unesený. Animácia je absolútne úžasná, to áno. Dobré je tiež, že epizódy nie sú 45 minútové ale prevažne 20, takže sa to nikdy zbytočne nenaťahuje, ale i tak si myslím, že príbeh nie je nejak extra zaujímavý a až tak si tam neužijem to futuristic prostredie a scenérie. Uvítal by som viac zamerania na detail. Viac ukážok vecí z budúcnosti ako lietajúce autá či rôzne doplnky do bytu. Asi som zase urobil chybu, že som od toho až priveľa očakával a vyložene slintal pri sťahovaní prvej epizódy. Škoda. Ale mohla by byť 2.séria.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Je to neuveriteľné - seriál je prevažne o mojej najobľúbenejšej postave z Pána Prsteňov - Galadriel a mne z toho po prvej sérií vychádzajú 2 hviezdy. Strašne z toho cítiť Bčko a malý rozpočet. Áno, pre mňa je veľká škoda že Galadriel už nehrá sexi kosť Cate Blanchett, ale Morfydd Clark celkom ujde a obľúbil som si ju v tomto seriáli. Príbehy o ostatných veciach ale nudia. Nebavia ma elfovia, nebavia ma škriatkovia a už tobôž ma nebavia nesympatickí hobiti. Tí "chluponozi" ako to zase komicky pomenovali češi mi skôr pripomínajú nejakú cigánsku kočovnú famíliu čo cestuje z Indie za lepším životom. Sklamanie a neočakávam že sa to druhou sériou zlepší. Hodnotenie: Epizódy: 1* / 2,5,6,7 ** / 3,8 *** / 4 ****

Temné zločiny (2016)

Snímka po rokoch ukazuje Jima Carreyho vo vážnej úlohe. V pochmúrnej detektívke si zahral vyšetrovateľa. Spomínam na Carreyho vážnu rolu v snímke Číslo 23 v temnom thrilleri, kde bol perfektný, rovnako ako celý film. Od toho som čakal asi rovnakú jazdu, no nebolo to to pravé orechové. Tu je to ešte viac pochmúrne a depresívnejšie. O Carreyho kvalitách sa nemusíme baviť. Tú jeho depresiu preniesol aj na mňa. V snímke sa jediný krát neusmeje. Dočkáme sa nechutnej šukačky, ktorá mi Carreyho pripomenula zase v snímke I love you Phillip Morris. Filmu pomáha "socialistické" prostredie Poľska, kde sa film natáčal. Krimi je to perfektné, ale sú tam pomedzi to nudné scény, je to zdĺhavé a preto len priemer. Ale koniec prekvapil a šokoval.

Metroland (1997)

Mladý Christian Bale v netradičnom "slaďáku" v roli francúzskeho milovníka fotografovania, ktorý si užíva život, sex a ženy. Emily Watson je tu rozkošná a krásna a celú snímku spríjemňuje svojím prirodzeným hraním. Práve ona bola dôvodom, prečo som si túto málo známu snímku pozrel a začínam mať túto sexi Angličanku stále radšej a radšej. K dokonalosti a plnému počtu bodov tomu ale ešte niečo málo chýbalo. Neočakával som veľa od francúzsko-španielsko-anglickej snímky, ale bol to veľmi pekný a zaujímavý príbeh, kde hlavne kvôli hercom a ich kvalitám som dostal viac než som čakal.

Princezna Mononoke (1997)

Koniec sa mi zdá jednoducho nereálny. Celú dobu sledujeme postavy, ktorých konanie sa veľmi blíži skutočnému životu, avšak neskôr sa dočkáme zmierlivého a naskrz rozprávkového záveru. Zo všetkého napísaného v miestnych recenziách je vám iste zrejmé, že Princezná Mononoke nie je rozprávkou pre deti, kde budú čosi džavotať roztomilé zvieratká a pár nenásilných zvratov zakončí jednoznačný happy end. Tento dvoj a štvrť hodinový film je určený predovšetkým tým starším, ktorým ponúkne ťažký a depresívny príbeh a japonské animácie.