Smrt na Nilu (2022)

Čekal jsem víc. Vizuál vládne (úžasný Egypt a dobové kostýmy). Ale trvá to moc dlouho než se něco začne dít. A navíc (což se mi nestává) jsem odhadl vraha hned po vraždě. Neříkám, že jsem se nudil, ale ve vlaku mě to bavilo o něco více. 6/10

V rytmu srdce (2021)

Nádherný snímek! Vtipné, emocionální a také k zamyšlení. Výborné obsazení, všichni tam seděli jak prdel na hrnec, ale nejvíce mě bavil táta (nedivím se, že za to Troy Kotsur získal Oscara). CODA je film, který mě po dlouhé době zahřál u srdce. 8.5/10

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

O trochu lepší než jednička. Nezapomenutelné scény (reklama, záchod). Do toho úžasný Leo Getz a stále perfektní chemie mezi ústřední dvojicí dělají z dvojky Smrtonosné zbraně jednu z nejlepších akčních buddy komedií všech dob. 9/10

Fresh (2022)

Mělo to potenciál, ale nakonec mi to úplně tak nechutnalo. 5/10

Projekt Adam (2022)

Fajnová rodinná zábava. Vizuál i akce jsou v pohodě. Herecké obsazení je hodně slušné. Emoce tu kupodivu fungovaly. Naopak humor mě nijak zvlášť nebavil. Příběh, který jsme už viděli několikrát taky neoslnil. Ve výsledku je Projekt Adam ovšem lepší průměr v Netflixovské distribuci. 6,5/10

West Side Story (2021)

Spielberg opět dokazuje, že je Pan režisér. Původní film z roku 61 jsem neviděl, takže tohle pro mě bylo poprvé. A musím říct, že se mi to líbilo a dobře jsem se naladil na ten old school feeling. Kostýmy, výprava, choreografie, všechno bylo výborné. Příběh jakoby z Romea a Julie byl v pořádku. Písničky mě sice neodpálily, ale ani jedna mi nevadila. Obsazení v pořádku, i když Ansel Elgort mi trochu neseděl. Ve výsledků je ovšem nové West Side Story hodně kvalitním muzikálem. 8/10

Batman (2022)

Temná kriminálka z Gothamu! Matt Reeves to pojal zase trochu jinak a naservíroval nám detektivního Batmana. Snímek má úžasný vizuál (nejlepší filmový Gotham), podmanivou hudbu a sakra temnou atmosféru. Akce není mnoho, ale když se objeví tak to stojí za to (automobilová honička brilantní). Obsazení na jedničku. Herecké výkony také. Pattinson a Dano to jasně táhnou. Vzhledem k tomu, že má film 3 hodiny a tempo není nijak zběsilé, může to leckoho odradit. Ale to nebyl můj případ, já jsem si nového Batmana užil náramně. Temný Rytíř sice nepřekonán, ale Reevesův Batman se mu hodně přiblížil. Zatím můj kandidát na film roku. 9/10

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Dokument, kde forma není úplně důležitá. Za to obsah je opravdu silný. Chápu, že ta ženská byla asi trošku kráva, ale tohle si nezasloužila. O dětech ani nebudu mluvit. Filmy podle skutečnosti mám rád, ale tohle je samozřejmě výjimka a kéž by to nikdy nemuselo vzniknout. 6/10

Bez východiska (2022)

Určitě zajímavý kousek, který stojí za zhlédnutí. S hororem to nemá nic společného, ale jako napínavý thriller to funguje. Sice to nepřichází s ničím novým, ale utíká to, má to atmosféru a nabídne to i dva zajímavé zvraty. Na druhou stranu se tu objevuje spousta nelogických momentů. Ve výsledku se ovšem jedná o lehounce nadprůměrný thriller. 6/10

Město podivínů (2018)

Tak tady opravdu platí "za málo peněz hodně muziky". Souhlasím s většinou, že je nejlepší o tomhle filmu dopředu nic nevědět a jít do toho naslepo. Od začátku vás to hned vtáhne i přesto, že prakticky nevíte o co půjde. Snímek má tempo, několik zvratů a sympatické herce. Jsem rád za tyhle malé překvápka. 7/10