Uncharted (2022)

Za mě úplně pohodová zábava. Příběhově je to sice začátek, ale bere si to hodně ze čtvrtého dílů herní série (mladí Nate a Sam, aukce, lodě). Casting mi ze začátku moc neseděl, ale ve výsledku jsem byl za Hollanda a Wahlberga rád. Scéna s letadlem je strašná, ale chápu, že to vychází ze hry. Naopak závěrečné létání s loděmi se mi líbilo. Příběh to mělo jednoduchý a plný nelogických věcí, ale zabavilo to a to je účel. Těším se na pokračování. 7/10

Král psanec (2018)

Tak tohle já můžu. Výborný historický snímek, který na mě zapůsobil možná více než Statečné srdce. Už jenom ten jednozáběrový začátek byl famózní. Chris Pine konečně v roli, která mě bavila a také konečně ukázal svoje herecké schopnosti. Hodně se mi líbili i Aaron Taylor-Johnson a Florence Pugh. Jsem rád, že se tvůrci nebáli trošku přiostřit a přidali pořádně na surovosti. Závěrečná bitva je krásně špinavá, drsná a krvavá. Když Netflix sem tam vypustí nějakou podobnou historickou pecku, vůbec se nebudu zlobit. 9/10

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Tady nebudu souhlasit s ostatními. Dvojka Kingsmana je dle mého názoru na stejné úrovni jako jednička. Něco je tu horší a něco lepší. Ve výsledku je to ale stejná zábava, kterou si pouštím dost často. 9/10

Kingsman: Tajná služba (2014)

Čistá filmová zábava. Místy trochu ujetá, ale s naprosto dokonalou akcí. 9/10

Interstellar (2014)

Největší, nejchytřejší, nejepičtější a taky možná nejlepší sci-fi. Vynikající režie a scénář. Úžasný McConaughey a další herci nezaostávají. Neskutečný vizuál, který mne přenesl do jiné galaxie. Zimmer opět na vrcholu. Shrnuto, Nolan je prostě jinde. 10/10

Archive 81 (2022) (seriál)

Nejlepší hororový seriál od Hill House. Neustále to drží vaší pozornost a vy spolu s hlavním hrdinou se snažíte zjistit, co se stalo. Má to výbornou hororovou atmosféru. Herci jsou dobří a sympatičtí. Hned bych si dal druhou sérii. 8,5/10

Kingsman: První mise (2021)

Vaughn tady hodně zpomalil. Čekal jsem zběsilou akční nálož z První světový a dostal jsem pomalé válečné drama. To mi ovšem vůbec nevadilo a byl jsem i docela rád, že Vaughn zkusil něco nového. Díky tomu jsme se víc sblížily s postavami. Ty mi sedly všechny, ale nejvíce to táhne Ralph Fiennes (a mrzel mě nevyužitý Daniel Brühl). Příběh není kdovíjak úžasný. Hodně si to hraje s historickými událostmi a postavami. Není zde moc akce, ale když na ní přijde tak nemá chybu. Nejvíce na mě zapůsobila scéna v zákopech a ten souboj na nože. Na první dva díly to nemá, ale pořád je to dobrá Vaughnovská zábava (I když říkám s trochu pomalejším tempem). Já jsem ovšem spokojený. 7/10

Matrix Resurrections (2021)

Nemůžu si pomoct, ale za mě to vůbec není tak hrozné jak tady většina tvrdí. Naopak je to podle mého názoru velmi dobré pokračování (a to jsem se na nový Matrix vůbec netěšil). Nejspíš jsem udělal dobře, když jsem si předtím pustil první tři filmy. Potěšily jak staré tváře, tak i ty nové. Scénáristicky to bylo zvládnuté. Akce nijak neohromila, ale šlo to. Trošku vadila delší stopáž. Asi jsem udělal dobře, že jsem nic nečekal. 6/10

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Věděl jsem, že to nemůže dopadnout hůře než ta kravina z roku 2016. A nakonec jsem byl i příjemně překvapen jak noví Krotitelé duchů dopadli. Dobrá atmosféra, sympatičtí hrdinové a vizuálně to sice není kdovíjak přelomové, ale dá se to. Do toho tu máme spoustu odkazů na původní filmy a na mě ta nostalgie fungovala. Když to tak shrnu, Ghostbusters: Afterlife jsou důstojným pokračováním. 7/10

Karel (2020)

Nakonec celkem povedený dokument. Mrzí mě jenom, že to bylo hodně o cestě k umírání (na druhou stranu dělal Karel to, co ho bavilo). A taky tam mohlo být méně Ivany, která vypadala, že to točí pro sebe. Jinak nemám, co bych vytknul. Karel Gott byl obrovský talent a úžasná osoba. 7/10