Kancl (2005) (seriál)

Některé díly slabší a některé naprosto vynikající. Způsob natočení ve stylu dokumentu se zdál na začátku trošku divný, ale rychle jsem si zvyknul a na konci seriálu jsem děkoval, že to tak bylo. Herecké obsazení naprosto dokonalé (Steve Carell už pro mě navždy bude Michael Scott). The Office se u mě řadí mezi nejlepší seriály všech dob. 9/10

Třináct životů (2022)

Není to klasický snímek podle skutečné události, kde se tlačí na emoce. Tohle je opravdu příběh o záchraně. Precizní filmařina plná napětí. A jak tu mnozí píšou, nic pro klaustrofobiky. Ron Howard prostě filmy podle skutečné události umí. 8,5/10

Elvis (2022)

Od Baze Luhrmanna se nedalo čekat nic jiného, než velkolepý a vizuálně dokonalý snímek. Když k tomu připočteme, že si zvolil zrovna příběh "Krále", tak nám bylo jasné, že to navíc bude hudebně vymazlené. A opravdu skoro o všem můžeme mluvit v superlativech. Austin Butler jako Elvis dokonalý a určitě bych ho viděl jako adepta na Oscara. Tom Hanks je výborný i když nejsme zvyklí, že hraje nesympatického člověka. Když to tak vezmu, je to prostě klasické životopisné vyprávění jedné legendy. Ale je to sakra dobře natočené. 9/10

The Gray Man (2022)

Když jsem se dozvěděl, že nejdražší film Netflixu natočí bratři Russoovi, tak jsem čekal velkou pecku. Místo toho jsem dostal jenom fajn akční oddechovku. Ty peníze se asi použily na cestování, protože tu každých pět minut zavítáme do jiné části světa. Scénář je úplně obyčejný. Akční scény jsou z velké části nepřehledné a nijak zajímavé. Jedinou výjimkou je Praha a závěrečný souboj 1v1. Herecké výkony byly v pořádku (Ryan Gosling je charismatický správňák a Chris Evans zase slizký hajzlík). Ve výsledku je The Gray Man v podstatě klasický netflixovský akčňák. 6.5/10

Torque: Ohnivá kola (2004)

Naprosto uspokojující adrenalinová béčková zábava, kde forma vítězí nad obsahem. Má to jenom 81 minut a celou dobu to šlape na plyn. 7/10

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Ale jo, o něco lepší než druhý díl. Od začátku až do scény na Maltě to bylo nic moc. Až poté to chytlo takový ten feeling Jurského parku. Všechny staré postavy krásně zahřály u srdíčka. Ve výsledku ovšem Nadvláda nepřichází s ničím novým a doufám, že zase na delší dobu si dáme od dinosaurů pauzu. 6/10

Černý telefon (2021)

Výborný thriller, do kterého byly zakomponovány prvky hororu. Má to parádní retro atmosféru a napětí, které během filmu pomalu stoupá. Jediné, co mě mrzí je Ethan Hawke, kterého tam bylo málo. Tu svoji postavu totiž zahrál výborně. To samé můžu říci i o dětských hercích, kteří podali také solidní výkon. The Black Phone nebude patřit mezi nejlepší snímky ve svém žánru, ale pořád je to nadprůměrný thriller, který si rád někdy pustím znovu. Derrickson tohle prostě umí. 7,5/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Takhle NE! Waititi se nám snažil dodat nabouchanější Ragnarok, ale bohužel to totálně přepálil. Ragnarok mi sice moc neseděl k postavě Thora, ale bylo to aspoň něco nového a svěžího. Láska jako hrom je už parodií na Thora. Jediné, co tento film vyzdvihuje je záporák v podání Christana Balea a výborný soundtrack. Zbytek je jenom komická fraška, která sice pobaví, ale čeho je moc toho je příliš. 4/10

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Čekal jsem mnohem větší šílenost, když jsem slyšel, že tenhle film vznikne. Nakonec je to naprosto obyčejná akční komedie. Dávám hvězdičku navíc za Nicolase Cage, který si tento film užil a nebál se udělat si ze sebe srandu. A já mu přeji, aby se zase vrátil k áčkovějším filmům, protože je to herec s masivním talentem. 7/10

Top Gun: Maverick (2022)

Takhle má vypadat pokračování filmové klasiky. Přiznám se, že jsem si jedničku pustil poprvé den před projekcí a narovinu mě nějak neodpálila. Sequel je ovšem neskutečná bomba. Je to sice klišé, ale tak výtečně natočené. Spousta odkazů na jedničku způsobuje tolik emocí. A emoce se ve mě střídaly celý film. Skvostná hudba (Hans Zimmer nezklamal) a závěrečná píseň Lady Gaga mě donutily upustit slzu. Humor taky pobavil. A samozřejmě největším lákadlem byla akce. A akce je tu kulervoucí. Čekal jsem hodně a dostal ještě víc. Zatím film roku. 9/10