Lavina (1994) (TV film)

Z toho si pamatuju akorát příšerně přehrávajícího (Hassel)Hoffa a zhnusený pocit...

Pohyblivý terč (1996)

Lundgren a velká krochna jsou fajn. Jinak děsný.

Rudý škorpion (1988)

Jj, Rambo uspěl, musíme natočit něco podobného. No, Lundgren je dřevák, to se ví a počítá se s tím. Příběh je vcelku krávovina, takže vlastně celé kouzlo tkví v exotické lokaci a ratatata. Ačkoliv se mi na to dívalo docela dobře, tak to není na průměr...

Kocour v botách (2011)

Úplně jsem nečekal tu zorrovskou stilizaci, myslel jsem, že to bude klasická shrekovina. Nebylo to vůbec zlé, ale nějak extra nechytilo.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Na průměrné hodnocení to bohužel nemá, na to je to prostě moc debilní a hnusné. Sice je tu vidět progres proti dvojce, ale stejně to zdaleka nevybředlo z béčkových vod. Věčná škoda. Pochválil bych, že se to snaží o epičnost, což znamená, že je to prošpikováno mizernými triky, ale prostě tam ty vesmírné lodě na oběžné dráze jsou. Pak možná ještě pochválím provázání s událostmi prvního dílu. No a pochválím i Caspera vad Diena. Tenhle bezdomovec z Asyla zřejmě umí hrát dobře akorát toho Johna Ricca, ale zase se mi tady líbil. Já nevím, proč dnes nemá navíc než být hvězdou žumpálního studia...Zbytek stojí vesměs za starou bačkoru, ale milovníci prvního dílu by to asi vidět měli. Ale mnohem lepší je samozřejmě Starship Troopers: Invasion.

Skeleton Man (2004) (TV film) odpad!

Přiznám se k tomu bez mučení: tenhle film jsem neviděl celý. Pustil jsem si začátek, chvíli nevěřícně civěl a pak začal zběsile klikat filmem a hledat Caspera Van Diena, kterého jsem si v Hvězdné pěchotě, bůh ví vlastně proč, oblíbil. Tím jsem viděl větší či menší dílce z různých částí filmu. Caspera jsem ani nestačil najít a už jsem prostě dál nemohl. Ne, věděl jsem, že se chystám zapnout strašlivé béčko, ale na něco takového se opravdu nedá dostatečně připravit nikdy. Odpad! A jsem si jist, že si ho můžu dovolit dát, ikdyž jsem to neviděl všechno.

Dominion (2015) (amatérský film)

Do vida, ono to jde, pane režisére. Dominion je mnohem zručněji podaný než předchozí Dračák a mnohem víc chytí za srdce. Je to asi dáno také tím, že používá jednodušší formát a komornější prostředí, kdy všechny dialogy odedře jen kníže s rádcem (jejichž scény jsou jak vystřižené z O poklad Anežky České, což je v tomto případě kompliment) a zbytek jsou jen tiché atmosferické obrázky, nicméně to nijak nesnižuje kvalitu tohoto amatérského snímku. Po shlédnutí jsem fakt navnaděný si Dominion pořídit. Jen tak dál a ten druhý Dračák by mohl být docela dost zajímavý :)

Dračák (2015) (amatérský film)

Tyhle tři hvězdy jsou velmi specifické. Film samotný se prostě klasická amateřina a mohl bych mu tady vytýkat všechno horem dolem a dát mu odpad!. Ale spíš bych rád autory podpořil, protože je to prostě celé takové sympatické. Co mě nejde do hlavy je spíš proč si autoři nezkusí půjčit od nějakých šermířů pořádné těžké zbroje a vymakané kostýmy, přeci jen to, co mají, je takové "levné". Nějaká normální kvalitní šermířská skupina by mohla mít pro podobný projekt pochopení a nechtít za půjčení platit zlatem. Zrovna tak si myslím, že by nebylo špatné dát si větší práci s výběrem lokací, které jsou sice celkem pěkné, ale do fantasy to chce něco víc omračujícího, co se u nás v republice určitě najít dá - vodopády, skalní města, jeskyně, hradní zříceniny. Interiér herny, kde se vysedává nad dračákem, by se určitě dal vyzdobit částmi kostýmů a zbraní, které jinak hrdinové mají venku na sobě, taky by to tomu dodalo atmosféru, stejně jako vhodné tlumené světlo. A tak dál a tak podobně. Ale rozhodně držím autorům palce, aby se jim podařilo shromáždit peníze na ten další díl. Určitě mají spoustu nápadů co po prvotině vylepšit a já se na to rád zase podívám, Dračí doupě je moje srdcovka. P.S. Pokud by autoři sháněli nějakou praktickou pomoc, tak rád pomůžu jak můžu :)

Útok na ponorku (1996)

Tohle napsal a zrežíroval ichtyl. Ale když už mít k dispozici naprosto marného Michaela Dudikoffa, tak proč kolem něj nevytvořit stejně marný film. Nuda k ukousání.