Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Taková dvou a půl hodinová sonda do mysli jednoho lakomého trpaslíka. Moc tomu nepřidali ani čaroděj s pos*anýma vlasama a králičím spřežením, Legolas běřící ve vzduchu, milion skřetů vytvořených k jedinému účelu - válce, kteří nejsou schopni zabít jedinou živou bytost, trpaslíci s trapnýma pleškama a ještě směšnějšíma vousama, trpaslíci na bojových prasatech a superterénních kozách...no nemá cenu to dál vypisovat. Ale okej, je to prostě film pro fanoušky Tolkien univerza a v předchozích dílech mě některé věci naštvaly ještě víc. Připočtu kladné body za kamikaze-skřeta-obra-beranidlo a závěrečný díl, stejně jako celá Hobití série dostává 3 hvězdy.

Interview (2014)

Představuju si, jak se Kim při sledování Interview tváří a mám chuť přihodit čtvrtou hvězdičku. 70 %

Frankensteinova armáda (2013)

Má to slabší až amatérský začátek, který bych dokázal natočit líp i já na poli u nás za barákem, ale příchodem Rodena se z Frankensteinovy armády stává neskutečně zvrhlá, nápaditá a zábavná záležitost. Příšery svým provedením a kreativitou střčí do kapsy všechny Silent Hilly a podobné mnohem dražší konkurenty. 70%

Cave-In! (1983) (TV film)

Jako by si Irwin Allen řekl, že když už sehnal Leslieho Nielsena pro film The Night The Bridge Fell Down, musí toho využít, a na jeden zátah natočit ještě jeden televizní katastrofák. Zápletka je totožná, a to skupinka lidí uvězněna se zločincem na útěku, tentokrát v zasypané jeskyni místo na zříceném mostě, jsou použity stejné zvukové efekty a stejný způsob představení postav pomoci flashbacků a dokonce i některé herecké obsazení bylo shodné. Cave-In! mě ale bavil o něco více a překvapivě byl i chvílemi napínavý. Dalo se na to dívat, když ignorujete fakt, že v jeskyni hluboko pod zemí by nebylo zrovna moc dobře vidět. 63 %

The Night the Bridge Fell Down (1980) (TV film)

Slavný producent katastrofických filmů Irwin Allen už nám ukázal potopu, požár, destrukci podmořského města, mrakodrapu, sopečného ostrova, potopil loď. Tentokrát si však posvítil na dopravní most. Něco k ději: Na normálně klidném Madison bridge se odehraje v krátké době už třetí dopravní nehoda, což vzbudí podezření v inženýrovi Calu Millerovi. Ten zjistí, že mostu hrozí zřícení, což mu, jak tomu tak bývá, nikdo moc nevěří. Než se Calovi podaří na vlastní pěst most zablokovat, je už příliš pozdě. A aby to záchranáři neměli tak lehké s evakuací, život jim ze zříceného mostu ztěžuje ještě uprchlý bankovní lupič, který drží zbytek přeživších jako růkojmí. K samotnému filmu: Je to typický, katastrofický TV film natočený ještě ve stylu 70. let, hodně povídání, nízký rozpočet. Díky různým flashbackům hlavních postav, snaze popsat příběh každého z nich a zbytečně dlouhým a opakujícím se záběrům, má film přes 3 hodiny, ale ani tak jsem se nenudil. A ne každý den máte možnost vidět Leslieho Nielsona jako záporáka. 60 %

Cid (1961)

Velkolepé, monumentální, ale herecky lehce prkenné až divadelní a Ben Hurovi to nesahá ani po kotníky. Nicméně historický Heston snad ani zklamat nemůže. Postřeh pro zasmání - v čase 2:18:12 spadne komparzista z koně. 75 %

Krakatit (1948)

Obrovské československé překvapení. Jako první mě dostaly herecké výkony, ale Krakatit nemá slabých článků. Stejně tak dobré jsou i efekty, kulisy, KAMERA a i rámec příběhu, který z filmu dělá do sebe zapadající celek hodný zamyšlení. 75 %

Godzilla (2014)

Velice rozpačitých pět. Nová Godzilla je splněný sen mého malého já, je poctou pro těch asi 30 prapodivných Godzilla movies vzniklých v Japonsku mezi tou původní a Emmerichovou a zároveň je to nejspíš kompromis režiséra Edwardse, jak si natočit "remake" svých Monsters s velkým rozpočtem. Rozhodně je to áčkový blockbuster "o" mém nejoblíbenějším filmovém monstru, na kterém jde vidět každý utracený dolar. Víc snad ani nelze napsat abych nespoileroval, protože já jsem vděčný, že se nic zásadního o ději nevyneslo před projekcí ke mně. 90 % Nejočekávanější film roku 2014 - spokojenost. KINO

Poslední hvězdný bojovník (1984)

V dobách, kdy byla počítačová grafika ještě v plenkách, se jeden chlapec z amerického venkova rozhodl, že zachrání celý vesmír s pomocí videohry a pana ještěrky. 55 %