The Nest (1988)

Ostrov, atmosféra maloměsta, odvážný šerif, genetické experimenty, masožravý hmyz a nakonec i pořádná zmutovaná obluda. Ten film má vlastně všecko, co od béčkového osmdesátkového hororu vyžaduju.The Nest je opravdu úsměvná, extrémně nevěryhodná, jednorázová zábava, ale díky pár slušným okamžikům za to zkouknutí stojí. 60 %

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Bohužel jednoznačné zklamání roku a s těžkým srdcem dávám (na Smrtonosnou past) takto nízké hodnocení. Rozhodně mě zaujalo několik akčních okamžiků, kaskadérské scény, bouračky atd. Jenže k čemu to je, když tyto scény pohřbí špatná kamera, režie a scénář a občas vyloženě debilní kecy. Hlášky jsou extrémně nevtipné, předchozí díly taky vsázely na charismatické záporáky, což se v pětce vůbec nepovedlo a celý look působí tak nějak lacině, jak tuctový film ze SyFy channel. V rámci akčního žánru takový standardní průměr, v rámci Die Hard série černá ovce. 70%

Lupiči těl (1993)

Ze všech 4 verzí je tato ta nejslabší, ale přesto stále velmi zábavná. Opět stejný příběh a zákonitosti, tentokrát v novém prostředí. 70%

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Díly, kde se objevuje pirát Očko, jsou naprostý a totální odpad, díly se Supermořcem a Ploutvoklukem jsou, no dejme tomu, nudné, ale vše ostatní je pecka. Spongebob je takový idiot a jeho okolní svět je tak dokonale nelogický a bez pravidel, že vznikají neuvěřitelné situace a člověk si tento seriál po pár dílech musí zamilovat. s5

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak nakonec tahle velkolepost, jejiž finální podoba byla údajně, podle některých zdrojů, hotova až pár týdnů před premiérou, dopadla poměrně dobře. Některé scény mohli autoři brát trochu vážněji, protože film je chvílema taková trpasličí taškařice, hraničící až s Carreyovskou komedií. Další věc, která mi vadila - jeden z kolegů ve svém komentáři použil slovní spojení Deus Ex Machina, což asi dokonale vystihuje celý film. Mně tohle strašně vadilo už v Harry Poterovi a s tím, že vždycky když jde do úzkých si najednou čaroděj vzpomene, že jsou jeho kouzla mocnější než nepřítel, se prostě nemůžu smířit. No a taky se pochopitelně, stejně jako v prvním Pánu prstenu, vlastně za tři hodiny nic moc nestalo. Hudba je ale samozřejmě dokonalá, stejně jako některé velkolepé efekty. Například Glumovy výrazy jsou velmi dobrou reklamou pro současné filmové efekty. Jen ta závěrečná scéna vypadala až moc uměle a odfláknutě. 65%

Invaze (2005) (seriál)

Čekal jsem příběh o sofistikované invazi, postupném vměšování mimozemšťanů do společnosti a nakonec jsem dostal akorát tak seriál o městečku, ve kterém se lidé až podezřele rádi koupají v oblečení. Navíc kdybych věděl, že Invaze spadá do kategorie nedotočených seriálů s otevřeným koncem typu Terra Nova, V, Survivors, možná bych se do něj ani nepouštěl. Ale koukatelné to je rozhodně dobře. 70 %

Dovolenkáři (2012)

Nevím proč, ale celou dobu mi to přišlo jako depresivní a extrémně nezábavná verze God bless America. 50%

The Sadist (1963)

Tenhle film dělají hlavně dvě věci - syrová, nápaditá, ale hlavně strašně jednoduchá kamera a herecký výkon hlavního záporáka, kterému jsem jeho roli fakt žral do posledního gesta. 70 %

Lesní duch (2013)

Problém nového Evil Deadu je, že se o něm hodně mluvilo a že se prezentuje jako nejděsivější film všech dob. To pak člověk čeká novodobého Vymítače ďábla. Jenže Lesní duch vsází spíše na hnus, useklé končetiny, spoustu červené tekutiny a na přehlušené lekačky, které rozduní celé kino, místo aby budoval nějakou atmosféru a donutil diváka se opravdu bát. Žádný mezník v historii hororu to není, jak nejspíš mnoho lidí čekalo, a dokonce i mezi hororovými remaky bych dokázal vyjmenovat hned několik mnohem lepších. Ale celkem se líbilo. 70 %

Lake Mungo (2008)

Pustil jsem si nezávisle na sobě, bez zjišťování jakýchkoli informací ve dvou dnech tři horory a třikrát se jednalo o dokumentární zpracování. Buď formou rozhovorů nebo přímo zúčastněné dokumentární kamery nebo mixem obojího. Nutno říct, že ani jeden nebyl špatný (The Bay, Evidence, Lake Mungo), ale málo kdy u mě tento žánr překročí hranci průměru. Lake Mungo je dobře natočené dokonce s pár okamžiky na husí kůži, ale už mi chybí nějaká ta akce a čisté záběry. Chápu, že je tohle nejlepší šance, jak natočit lacino slušný film a většinou i vstup do kariéry nových režisérů, ale nic se nesmí přehánět. 60 %