Našrot (2016) (seriál)

Mrzí mě, že seriál není příliš konzistentní. Nachází se tu totiž mnoho momentů, které mohou atakovat na 5 hvězd. Například kvíz v úvodní epizodě, celý druhý díl s questem, dále také veškeré události týkající se slavnosti atd. Naprosto fenomenální jsou všechny momenty se Seanem Beanem, který si dělá ze sebe těžkotonážní prdel. Dalšími přednostmi seriálu jsou nezapomenutelné postavy, všudypřítomné šílenství a poměrně fekální humor. Pokud máte rádi temné britské komedie, Wasted nesmíte minout.

Genius (2016)

Za mě lehce nadprůměrné drama, které mě donutilo si oprášit vědomosti o amerických spisovatelích počátku 20. století. Velice zajímavé a originální je téma, které řeší vztah editora a spisovatele. Respektive u diváka jistě vyvolá film pochybnosti nad tím, co ze stěžejních děl světové literatury představuje skutečně autorovy myšlenky a co je pouze produkt dobových trendů a ideologií. Ke konci každopádně filmu dochází dech. Rovněž jsou zde nevyužité některé postavy, respektive herci (Pearce, West, Kirby). Trojlístek Kidman, Law a Filrth je každopádně úžasný. Za mě tedy silnější 3 hvězdy.

Terminator Salvation (2009)

Za mě OK film, jehož hlavní devizou je zřejmě ta skutečnost, že se odehrává jako jediný terminátorský snímek celý v budoucnosti. Není to film, nad kterým by se zřejmě dalo příliš přemýšlet, ale je to vcelku zábava. Musím ocenit atmosféru. V podstatě jsem měl pocit, jako bych sledoval robotickou verzi Mad Maxe. Rovněž se mi líbil design některé techniky. Film se může pyšnit velice dobrým obsazením, ale ani to se nemůže příliš blýsknout. Bale je každopádně skvělý, což je možné tvrdit i o Worthingtonovi. Film poněkud sráží patos a docela nepřehledná akce. Ale i tak - 3 hvězdy.

My Days of Mercy (2017)

Snímek jsem chtěl původně spatřit pouze kvůli Kate Mara, nicméně musím podotknout, že mě mile překvapila i Ellen Page. Zároveň mě velice potěšil i samotný příběh, který je poměrně mnohovrstevnatý. Především oceňuji, že vztah mezi Lucy a Mercy působí naprosto přirozeně. Dále se zde řeší otázka trestu smrti, což v některých státech USA představuje i nadále problém. Velmi silné 4 hvězdičky.

Srážka s láskou (2019)

Za mě příjemná komedie. i když je to velká pohádka. Film stojí na sympatickém duu, jež je dobře herecky ztvárněno. Snímek stojí za to spatřit už jen kvůli tomu, abyste spatřili zdrogovanou Charlize Theron, jak vyjednává o rukojmích. To je zkrátka pecka. :-) Scénář je plný popkulturních referencí, ale nepůsobí to příliš otravně. V kontextu děje to dává smysl. Zkrátka 4 hvězdy. Jsem spokojen.

Útěk ze Sibiře (2010)

Velice dobrý film o útěku vězňů ze sovětského gulagu. Je sice pravda, že se filmy o pohybu v pustých končinách postupně schylují ke stereotypu. Ačkoli k tomu do určité míry dochází i zde, vyvažuje tento problém několik prvků. Jednak zde máme dobře napsané postavy, úchvatné záběry a libozvučnou hudbu. Postavy zvýrazňují i zvuční herečtí představitelé. Za pozornost stojí především Farrell, kterému kriminálník Valka zkrátka sedl. Široké záběry vyprahlých pouští, majestátních hor a zasněžených lesů dostatečně navodí pocit osamělosti. Děj je zaměřen především na překonávání překážek, kterým musí hrdinové čelit. Jedná se především o drastický návrat člověka k rolím lovců a sběračů. Některé scény jsou přijatelně naturalistické, čemuž napomáhají i zašpiněné a otrhané oděvy postav a jejich make-up. Je pozoruhodné, jaké kontroverznosti kolují okolo reálné předlohy. Nicméně je jisté, že k podobným aktům muselo chtě nechtě docházet.

Šokující odhalení (2019)

Řeněme, že látka tohoto filmu byla lépe pojata v minisérii The Loudest Voice s Russelem Crowem, kde mělo vše větší hloubku. Tady řada jinak pochopitelných motivů působí jako otevřená agitka. Každopádně i toto zpracování není úplně špatné, ale jedná se o zřejmě o zapomenutí hodnou jednohubku. Každopádně ta transformace Charlize Theron do Megyn Kelly je neskutečná. Doporučuji komparaci s reálnou osobou. Make-up zde vskutku zazářil.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

I když je to v podstatě blbost, ty 4 hvězdičky nakonec uděluji. Já se zkrátka bavil. Margot mám rád a ona si tuto roli evidentně užívá a sedí ji. Totéž mohu tvrdit o McGregorovi, který hraje přeci jen něco jiného, než jsme u něj zvyklí. Čistě kvůli tomuto duu stojí zato tento film zhlédnout. Zároveň je třeba ocenit, že se Birds of Prey přece jen snaží být něčím jiným. A to nejen obsahem, ale i formou.

Bitva u Midway (2019)

Nebylo to tak špatné, jak jsem původně očekával. Ale ten digibordel je vskutku kolosální - hlavně na začátku v Pearl Harboru. Později se na to dá celkem zvyknout. No a ten patos a klišé na konci? To raději ani nemluvit. 3 hvězdy...

Mizerové navždy (2020)

Milé, nečekané překvapení. Je pravda, že jsem si musel ze začátku trochu zvyknout a postupně se naladit. Nicméně zanedlouho se stane z filmu nezastavitelná jízda plná akce a hlášek. A ústřední dvojice? Opět vynikající! Zkrátka se jedná o poctu devadesátkovým akčňákům zahalenou do moderního hávu. Poctivé 4 hvězdičky!