Vynález (2004)

Rozpočet 7000 doláčov no wow. Koniec som si musel pozrieť 2x, aby som pochopil čo sa to tam vlastne všetko stalo.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tento film je vskutku niečím výnimočným, opäť chválim najmä kameru a výkon hercov v tom nehostinnom prostredí. Nebyť nezrozumiteľného blabotu Toma Hardyho, ktorý mohol s kludom celý film rozprávať aj recept na polievku (aj tak som chytal len každé piate slovo) a trocha uletených schopnosti DiCapria ala Bear Grylls mohlo to byť aj lepšie. Hádam mu toho Oscara už dajú lebo po tomto filme je evidentné, že ho veľmi chce. 80 %

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Tie chvíle s babkou pri tomto duchaplnom seriály ... :D

Malý princ (2015)

Bál som sa, že obohatený dej oproti knižke mi bude prekážať, ale nestalo sa tak. Najkrajšia rozprávka tohoto roku.

Teorie všeho (2014)

To, že sa mi tento film nepáči je asi moja chyba nie filmu. (SPOILER) Čakal som omnoho väčšie poňatie z vedeckeho hľadiska a namiesto toho som dostal romantickú drámu o žene, ktorá sa starala o svojho postihnutého muža...

Orphan (2009)

Toto zas čo bolo fuu no mám dosť. Emocionálne vypätie porovnateľné k Jagten, kedy ma znova film nenechal sedieť v jednej polohe a celý čas udržiaval moje neskutočné nutkanie "zabiť tu malú". Dúfam,že na podobný film zas dlho nenarazím ... celkovo, ale hodnotím nadpriemerne 85 % až na pár nedokonalostí ako napr. (SPOILER) -> dcéra, ktorá asi nenávidí svojich rodičov lebo nepovie nikomu nič aj keď ľudia na okolí zomierajú alebo sú vážne zraňovaní; syn, ktorý nevie ani len zaniesť výkresy rodičom, keď je evidentné, že všetko nie je oka.. je mi, ale jasné, že sú to deti; tento film by rýchlo skončil, keby tak urobili a ja sa zas moc zamýšľam, no i tak ani naznak nič vážne ? :D #EMOCIONÁLNEBUM

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

(SPOILER) Vážne ? toto má byť čo ako zozbierame starých hercov pridáme černocha a okopírujeme iV. časť a budeme veriť, že tento úspešný franchise proste prejde ?... no ja som sa teda tak nebavil ani len schopná jedi bitka nebola..a čo je najhoršie znova Death Star srsly ? čo sa nedá vymyslieť niečo nové preboha ?.. o novej hrdinke, ktorá v živote nedržala svetelný meč a nikto ju neučil používať silu proti sithovi na konci ani nehovorím..50% a to len preto, že som fanúšik a verím, že v VIII. a IX. prídu s niečim novým a zachránia sériu.

Ctihodný občan (2009)

(SPOILER) Parádny thriller, ale nejde mi do hlavy, že taký genius by nezobral do úvahy aj odhalenie úkrytu a nezabezpečil to pascami alebo aspoň nejakým kamerovým systémom. I keď... všetci sme len ľudia a toto je len film :)