District 9 (2009)

Už jen k alespoň třem hvězdičkám mě donutila skvělá originalita natočení, což se opravdu musí ocenit. Jedno z nejzajímavějších zpodobnění střetu našeho světa s jinou civilizací, co jsem kdy viděl. Tento film na mě určitě nechal stopy a proto si zasluhuje i tu 4. * :)

Ostrov (2005)

Děkuju Michaelovi Bayovi, že udělal jedno z nejlepších sci-fíček, co jsem kdy viděl. Originalita, skvělý hlavní postavy, efekty to všechno mě totálně uzemnilo. V průběhu filmu se děj neustále měnil a posunoval dál. Chvíli jsem byl zmatenej, ale tvůrci mě z toho skvěle vyvedli. Když jsem už čekal smutnej konec, přišel happyend a já odcházel od televize s dobrým pocitem a úsměvem na tváři. Doporučuju, obzvlášť pro nadšence do sci-fi. :)

Přes palubu (1987)

Super oddychová komedie, u který jsem se snad ani nepřestal smát. Vtipný a zajímavý děj, který byl zakončen trochu tuctovým americkým happyendem, ale s tím já takovej problém nemám. :)

Čtvery Vánoce (2008)

Co nám to Amerika zase zplodila? Uřvané děti, které zmlátí strýčka na Vánoce stejně jako jejich otec před tím, malý holky, co si hážou s těhotenským testem ve skákacím hradu a děsný americký ''perfektní paničky'' s těma debilníma kecama, nic z toho mě vůbec nenadchlo a kontrast s poměrně dobrýma hlavníma postavama zajistil to, že jsem koukal až do konce, jinak bych to nejspíš vypnul. Myšlenka tam nějaká byla, ale víceméně tuctová.

Neprůstřelný mnich (2003)

Dobrodružným filmům sice fandím, ale po chvíli jsem nad přehnanými akčními scénami s létajícím Yun-Fat Chowem začal kroutit hlavou. Když už šlo u mého úsudku nad filmem do tuhého, objevil se Seann William Scott, ale ani ten to už nezachránil. Je to můj oblíbený herec a trochu tento, né příliš scénáristicky povedený kousek, oživil, to se musí nechat, jinak s průměrným hodnocením naprosto souhlasím.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Popravdě - můj nejoblíbenější seriál, který se mi nikdy naohraje (doufejme). K výběru hlavních postav nemám žádné výhrady. První 4 série jsou nejvíc skvělé, naprosto z nich vyzařuje pohodová atmosféra spojená s vtípky a s rádoby životními zápletkami. U pozdějších sérií jsem si všiml malého úbytku lehkovážnosti a naopak přibyly smutnější chvíle, což ovšem také není na škodu. Zatím jsem nepotkal jiný seriál, který by se pyšnil tím, že bude celý děj rozseknut právě posledním dílem, jako je to zde. Vyvolalo to u mě naprostý zvrat, který u filmů vyhledávám. Vůbec jsem však nečekal, že ho najdu u, na první pohled tuctového, amerického seriálu.

Dannyho parťáci 2 (2004)

1. a 3. díl jsou naprosto super akčňáky s chvilkama napětí a ledově klidným Gergem Clooneym, ale co se stalo u druhého dílu vážně netuším, nějak vymizela jiskra a akce se proměnily spíše v dialogy. Jedinou záchranou je však pestrá paleta herců, kteří nezklamali. Zbylé díly si rád zopakuji, ale u tohoto mi to stačilo jenou a dost.

Jak vycvičit draka (2010)

Když mám horší náladu a chci sáhnout po nějakým pohodovým animovaným filmu, tak beru právě tento. Technické vykreslení a postavy ve spojení se skvělou hudbou (John Powell) mi opravdu padly do vkusu a vždy mi udělají dobrou náladu.

Počátek (2010)

Po tomto filmu, jsem musel sedět v křesle ještě asi 15 minut, abych si v hlavě popřemýšlel o tom, co se vlastně poslední 2 hodiny na obrazovce dělo. Dokonale propracovaná složitá dějová linie mi prostě pořádně potrápila mozkový závity a ve spojení se skvělým režisérem Christopherem Nolanem a mým oblíbeným hercem Leonardem DiCapriem vytvořil film skvělý kombo a já o filmu musel pořád přemýšlet, což moc oceňuji. Pokaždé, když se na film kouknu znova, pochopím další a další detaily, což jen umocňuje to, že se na film těším, i když jsem ho už před tím viděl. Za mě - 5 hvězdiček.