Černý blesk (2009)

Natočeno hezky, romantický podtext povedený, létající vůz přehnaný, ruská napodobenina Spider-mana, kde se Spider-man místo pavučin vozí starou károu. Poslední čtvrtka filmu byla už moc táhlá a navýšení akce nazvýšilo zábavnost, ale v celku je to příjemný film...skoro až pohádka, kde mi vpodstatě nic nechybělo.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Už podle názvu jsem si říkal, jak z tohohle může někdo udělat horor, ale až na pár lehce hororových scén, jsem měl vlastně pravdu, strach z toho nejde a děj jako takový se mi zdá lehce šišatý, přijde mi to jako dům s pěknou novou střechou, ale na starých prohnilých základech.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Na vzdory protiTroškovým předsudkům jsem si film docela užil. Jasně, není to nic kinematograficky vyčerpávajícího a právě proto mi to vyhovuje, můžu u filmu pěkně vypnout a moc nepřemýšlet. Děj do sebe pěkně zapadával a místy to bylo i vtipné. Jen těch uječených přehrávajících scén by mohlo bejt oravdu míň...nebo spíš žádná, jinak si připadám tak trošku v zoo. :)

Dokonalá bouře (2000)

Myslím, že velmi podařený film, ve kterém se vážnost a napětí stupňuje až k samýmu konci. Jinak si mě asi nejvíce získal konec, kde už jsem čekal, že aspoň někdo katastrofu přežije, ale tvůrci mi to tak snadný neudělali.

Bez soucitu (2010)

Super akční oddechovka s pár překvapeníma a kudrlinkama, nebejt tvrdýho přístupu Johna Travolty dal bych hodnocení níž, ale takhle to bylo moc pěkně okořeněný a film se příjemně sledoval.

Padesát odstínů šedi (2015)

Myslím, že k filmu už toho moc říkat nemusím, vše už stačil říct RedAK :) Celkově vzato jsou moje hodnocení vždycky spíš pozitivní a na filmech se snažím hledat hlavně klady, ikdyž jsou to občas doopravdy sračky, ale tohle je snad první film, který jsem opravdu nebyl schopen ani dokoukat, jelikož už během první půlhoďky je člověku téměř jasný, že konec bude stejný jako začátek...tedy nijaký. Dávám jednu hvězdičku za song Ellie Goulding (kterého je mimochodem ve snímku škoda) a za odvahu herců, kteří se natáčení účastnili.

Muži v černém 3 (2012)

Velmi povedená scifíčko - to se musí nechat. Děj byl až až složitý a docela často jsem nad ním musel přemýšlet, což mě u tohoto filmu příjemně překvapilo. Přineslo to zase něco nového, než na co jsme zvyklí z předchozích dílů. Pro mě je to nejlepší a nejpromakanější díl ze všech tří.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Když si tento snímek představím spíš jako parodii na Američany a Ameriku jako takovou, je to opravdu luxusní dílo. Je to prostě příjemná podívaná, když nechcete nějak zvlášť zapínat mozek, spíše naopak si tím lehce snížíte IQ. :D

Transformers: Zánik (2014)

Od prvních tří dílů je tento už příliš vzdálen. Tvůrci vsadili na nabušenost akcí a zjednodušení dialogů, což je opravdu znát. Myšlenka celého filmu se nijak moc nelišila od trojky. Nejhorší se všeho byla však absence Shii. Přes tohle všechno jsem si však film užil, i když už ne s takovou grácií jako předešlé díly.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Během všech uplynulých epizod se tento výjimečný seriál vyšplhal až na samý vrchol žebříčku mích seriálů. Překvapující a dechberoucí převratnost děje je určitě hrot kopí síly tohoto kinematografického veledíla. Tvůrci si neustále hrají s diváky, kteří jsou unášeni vlnami děje od zdi ke zdi a nikdy se nemohou nudit. Dynamičnost příběhu je samozřemě taky velmi podpořena střídáním různých prostředí a neustálým přibýváním a na druhé straně vzájemným vyvražďováním postav. Mnohokrát se mi stalo, že jsem na sto procent očekával, jak děj dopadne a při tom se stal neskutečný zvrat a obrat o stoosumdesát stupňů, což je na seriálu určitě to nejvzrušující. Po všech Přátelích, HIMYM, Simpsnech, Érlech, Futurámách a BBT je také moc fajn čas od času zkusit něco jiného, jako je právě GAME OF THRONES, která je z úplně jiného soudku a její středověký ráz je pravý důvod, proč na ní koukat. :)