Pretty Woman (1990)

Nejlepší......víc není třeba říkat. :)

Méďa (2012)

Nějak ideálně mi film zrovna nesedl. Určitě vyjádřil spoustu zajímavých životních myšlenek, které vložil do živého plyšového medvěda, ale popravdě to není styl filmu, který by mě nějak víc nadchl.

Záměna (1983)

Opravdu skvělý film. Výborné zmapování sociálních průserů společnosti. Vykontrastování pomocí černobílé protipolové dvojice, ukázka sraček, který dělaj s lidma peníze. Fajnový film pro celou rodinu, ať je chudá či bohatá. Zkrátka každý se ve filmu tak trochu najde a možná si z něho i něco odnese, ale jestli se z toho ponaučí, je už jen na něm.

Most do země Terabithia (2007)

Moc hezké a příjemné ztvárnění nespoutané dětské fantazie, která může být mnohem silnější, než kdejaké obyčejné lidské problémy. Při jednání mladé dvojice dětí jsem se opravdu bavil a ani jsem si neuvědomil, že se během celého filmu skoro až ke konci upřímě culim na obrazovku. Herecké výkony dětských rolí byly opravdu perfektní.

Labyrint lží (2008)

Leo odvedl klasicky výbornou práci. Russllík mi tam zase skvěle seděl v pozici kliďasáckýho kravaťáka, kterej všechno řídí z teplýho kanclíku. Film měl samozřejmě složitý děj, ale scénář byl tak chytlavý a především srozumitelný, že jsem se ve filmu perfektně orientoval a také tam velmi dobře vyzněly všechny myšlenky. Akce střídaly dialogy tak šikovně, že jsem ani já a ani moje rodiče u filmu za celý dvě hodiny nezvládli usnout.

Argo (2012)

Film zobrazující tvrdou realitu zmrdského chování lidí vždycky chytne za srdce, to se musí nechat. Moc se mi líbily chvilky vyostřujícího se napětí, díky nim jsem byl ve střehu celý dvě hodiny. Chválim Bene, díky filmu vim o těch sračkách, co se tam děly zase o trochu víc.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Uznávám, že byla ve filmu trochu obsažena určitá nadsázka. Příběh na mě ale přesto působil velmi příjemně a autenticky a popravdě mi vlastnosti Waltera Mittyho mluvily přímo z duše. Proměna nudného cápka z nudného kanclu s průměrně nudným životem do hustýho borce, kterej jakoby během pár dní projel celou zeměkouli jen tak na skejtu s čmoudem ze sopky Ejylafialajajöjekokull přímo za zadkem, byla asi trošičku přehnaná, ale určitě zajistila větší zábavu a dynamičtější spád děje. Chválim skvělou kameru, záběry, zachycení nádherné přírody a vložky Mittyho idealisticko-hrdinských představ (skoro jako bych místo do obrazovky koukal rovnou do zrcadla). A na závěr uděluji jedno malé a bezvýznamné plus tomu hypsterskýmu parchantovi v obleku s tim hustokrutopřísnym fousem - ten neměl chybu. Z filmu je cítit, že do něj Ben Stiller opravdu vtiskl kus sebe a tím vytvořil nápadité, upřímné a originální dílo.

Loupež po italsku (2003)

Přiznávám, že toto je jeden ze základních kamenů, na kterém stojí celá moje pyramida oblíbených akčňáků tohoto století. Rychlá jízda v hustých Coopřících, bleskové akce, parta profíků ve složení: zloděj, šofér, bombič, ajťák a (v neposlední řadě) krásná bloncka versus prohnaný, zbabělý záporák bez špetky fantazie.....toto vše je zaštítěno originálním dějem s motivem pomstychtivosti, odplaty za tvrdou ztrátu přítele a otce. Zkrátka příjemná podívaná na sobotní večer, ve které nic nechybí a ani nic nepřebívá.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Náramně jsem se u filmu bavil. Klasická francouzská komedie v čele s nepřekonatelným ''malým nervákem'' Louis de Funés prostě nemá chybu. Vyextrémovaný manželský konflikt v lehkovážném prostředí vytvořil úplně supervlnící se děj.

Hanebný pancharti (2009)

Tleskám pane Tarantino. Ve filmu jsem se přímo vyžíval a to od klasických brutálních scén (které se neskrývají za střihem) přes super herecké výkony (hlavně nekompromisní Christoph Waltz), žida Baribala až k bezkonkurenční partičce borců, kteří jebou podělaný nácky, co to jde, v jejichž čele stojí Brad Pitt, který jim perfektně čmárá hákový kříže na čela. Už po první scéně člověk prostě ví, že tenhle film bude super. Jako třešnička na dortu se ukázal konec, kde přišel (aspoň pro mě) nečekaný happyend.